გალაქტიკის მცველები

გალაქტიკის მცველები (2014)

მძაფრსიუჟეტიანიფანტასტიკასათავგადასავლო

ამერიკელი პილოტი ჩაითრიეს გალაქტიკათშორისო კონფლიქტში. იგი გაიქცა ფუტურისტ პატიმართა ჯგუფთან ერთად, რომლებსაც ისეთი რაღაც აქვთ, რაზეც ყველა ნადირობს...

დირექტორი: James Gunn

გამოსვლის თარიღი: 2014-07-30
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 121 წუთი / 2:1
ბიუჯეტი: $170,000,000
შემოსავალი: $772,776,600
მწარმოებელი კომპანია : Marvel Studios
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB

http://marvel.com/guardians


როლებში

Chris Pratt
Peter Quill / Star-Lord
Zoe Saldana
Gamora
Dave Bautista
Drax the Destroyer
Vin Diesel
Groot (voice)
Bradley Cooper
Rocket (voice)
Lee Pace
Ronan the Accuser
Michael Rooker
Yondu Udonta
Karen Gillan
Nebula
Djimon Hounsou
Korath
John C. Reilly
Corpsman Dey
Glenn Close
Nova Prime
Benicio del Toro
Taneleer Tivan / The Collector
Laura Haddock
Meredith Quill
Sean Gunn
Kraglin / On Set Rocket
Peter Serafinowicz
Denarian Saal
Christopher Fairbank
The Broker
Krystian Godlewski
On Set Groot
Wyatt Oleff
Young Quill
Gregg Henry
Grandpa
Janis Ahern
Meredith's Mother
Solomon Mousley
Meredith's Brother
Lindsay Morton
Meredith's Best Friend
Robert Firth
Dr. Fitzgibbon
Melia Kreiling
Bereet
Tom Proctor
Horuz
Nick Holmes
Horuz' Mate
Max Wrottesley
Sacrificed Nova Corpsman
Stan Lee
Xandarian Ladies' Man
Nicole Alexandra Shipley
Pretty Xandarian
Sharif Atkins
Nova Arresting Pilot
Brendan Fehr
Corpsman Dey's Partner
Tomas Arana
Kree Ambassador
Mikaela Hoover
Nova Prime's Assistant
Emmett Scanlan
Head Riot Guard
Dominic Grant
Angry Guard
Spencer Wilding
Mean Guard
Alison Lintott
Sad Woman with Horns
Alexis Rodney
Moloka Dar
Nathan Fillion
Monstrous Inmate
Keeley Forsyth
Mottled Prisoner
Frank Gilhooley
Burly Prisoner
Alexis Denisof
The Other
Enzo Cilenti
Watchtower Guard
Richard Katz
One Legged Prisoner
Enoch Frost
Rifle Guard
Ronan Summers
"Drop the Leg" Guard
Ophelia Lovibond
Carina
Laura Ortiz
Tortured Pink Girl
Marama Corlett
Pit Boss
Rosie Jones
Lady of the Boot of Jemiah
Abidemi Sobande
Lady of the Boot of Jemiah
Alex Rose
Lady of the Boot of Jemiah
Ekaterina Zalitko
Lady of the Boot of Jemiah
Emily Redding
Lady of the Boot of Jemiah
Fred
Cosmo the Space Dog
Stephen Blackehart
Knowhere Dispatcher
Jennifer Moylan-Taylor
Sad Krylorian Girl
Bruce Mackinnon
One-Eyed Ravager
Ralph Ineson
Ravager Pilot
Rob Zombie
Ravager Navigator (voice)
Naomi Ryan
Nova Centurion
John Brotherton
Nova Starblaster Pilot
Graham Shiels
Alien Nova Pilot
James Gunn
Maskless Sakaaran
Douglas Robson
Maskless Sakaaran
Rachel Cullen
Corpsman Dey's Wife
Isabella Poynton
Corpsman Dey's Daughter
Imogen Poynton
Corpsman Dey's Daughter
David Yarovesky
Goth Ravager
Miriam Lucia
Crying Xandarian Citizen
Josh Brolin
Thanos (uncredited)
Lloyd Kaufman
Prisoner (uncredited)
Tyler Bates
Ravager Pilot (uncredited)
Seth Green
Howard the Duck (voice) (uncredited)
Jozef Aoki
Kyln Prisoner (uncredited)

ჯგუფი

Editing Craig Wood Editor
Sound Christopher Boyes Sound Designer
Sound Christopher Boyes Supervising Sound Editor
Sound Christopher Boyes Sound Re-Recording Mixer
Production Sarah Finn Casting
Costume & Make-Up Elizabeth Yianni-Georgiou Hair Designer
Costume & Make-Up Elizabeth Yianni-Georgiou Makeup Designer
Sound Kyrsten Mate Sound Effects Editor
Production Stan Lee Executive Producer
Production Kevin Feige Producer
Sound Doc Kane ADR Mixer
Sound Dennie Thorpe Foley Artist
Sound Jana Vance Foley Artist
Sound Dee Selby Foley Editor
Art Richard Roberts Set Decoration
Costume & Make-Up Alexandra Byrne Costume Design
Directing James Gunn Director
Writing James Gunn Writer
Sound Tyler Bates Original Music Composer
Sound Darrell Hall Music Editor
Directing Peter MacDonald Second Unit Director
Editing Hughes Winborne Editor
Camera Ben Davis Director of Photography
Sound Dave Jordan Music Supervisor
Visual Effects Paul Corbould Special Effects Supervisor
Art Charles Wood Production Design
Production Kathleen Chopin Casting Consultant
Sound William B. Kaplan Sound Mixer
Costume & Make-Up Alison Mitchell Assistant Costume Designer
Production Louis D'Esposito Executive Producer
Editing Fred Raskin Editor
Production Alan Fine Executive Producer
Production Victoria Alonso Executive Producer
Production Jeremy Latcham Executive Producer
Sound Matthew Wood Sound Designer
Sound Matthew Wood Supervising Sound Editor
Sound Jeanette Browning ADR Recordist
Sound Tony Sereno Sound Re-Recording Assistant
Writing Dan Abnett Comic Book
Production Barbara Harris ADR Voice Casting
Art Mike Stallion Art Direction
Production Reg Poerscout-Edgerton Local Casting
Art David Krentz Storyboard Artist
Production Tamara Hunter Casting Associate
Art Ray Chan Supervising Art Director
Production Jonathan Schwartz Co-Producer
Writing Nicole Perlman Writer
Art Bryan Andrews Storyboard Artist
Sound David Acord Sound Designer
Sound David Acord Sound Effects Editor
Crew Hector Padilla Post Production Assistant
Costume & Make-Up Dan Grace Costume Supervisor
Art Thomas Brown Art Direction
Art Jordan Crockett Art Direction
Art Mark Swain Art Direction
Visual Effects Stephane Ceretti Visual Effects Supervisor
Visual Effects Nicolas Aithadi Visual Effects Supervisor
Visual Effects Jonathan Fawkner Visual Effects Supervisor
Sound Simon Hayes Production Sound Mixer
Sound Lora Hirschberg Sound Re-Recording Mixer
Art Peter James Standby Art Director
Crew Phil Sims Visual Effects Art Director
Art Barry Gibbs Property Master
Art Jennifer Bowes Art Department Coordinator
Directing Paula Casarin Script Supervisor
Writing Andy Lanning Comic Book
Costume & Make-Up Richard Sale Assistant Costume Designer
Art Stephen Swain Assistant Art Director
Sound Cheryl Nardi Dialogue Editor
Sound Cheryl Nardi ADR Editor
Camera Jay Maidment Still Photographer
Art Jim Barr Assistant Art Director
Art Peter Dorme Assistant Art Director
Art Oliver Goodier Assistant Art Director
Sound Brad Semenoff Dialogue Editor
Sound Brad Semenoff ADR Editor
Sound David Chrastka Sound Effects Editor
Visual Effects Susan Pickett Visual Effects Producer
Visual Effects Peter G. Travers Visual Effects Supervisor
Crew Steve Dent Stunt Coordinator
Sound Will Kaplan Music Editor
Crew Peter Devlin Transportation Captain
Crew Mitul Patel Security
Costume & Make-Up Dan Blacklock Set Costumer
Costume & Make-Up Amanda Cox Set Costumer
Costume & Make-Up Stephanie Paul Set Costumer
Camera Julian Morson "B" Camera Operator
Camera Sam Renton "C" Camera Operator
Camera Gary Spratling "A" Camera Operator
Production Steve Hart Location Manager
Production Jennifer Bergman Post Production Coordinator
Editing John Breinholt First Assistant Editor
Sound James Wright Dolby Consultant
Sound Steve Durkee Supervising Music Editor
Production Stacy Mann Publicist
Editing Emma McCleave First Assistant Editor
Costume & Make-Up Nicholas Roche-Gordon Key Set Costumer
Costume & Make-Up Debbi Salmon Makeup & Hair
Lighting Warren Evans Rigging Gaffer
Sound Luke Dunn Gielmuda Foley Editor
Lighting David Smith Gaffer
Production Hermione Ninnim Unit Production Manager
Visual Effects Derek Burgess VFX Editor
Costume & Make-Up Emma Harding Costume Assistant
Camera Jonathan Taylor Second Unit Director of Photography
Directing Jonathan Taylor Second Unit Director
Costume & Make-Up Jessica Brooks Special Effects Makeup Artist
Visual Effects Corbin Mehl VFX Editor
Sound Stephen Urata Sound Re-Recording Assistant
Art Jane Wu Storyboard Artist
Sound Chris Manning Foley Mixer
Sound Chris Manning Foley Recordist
Crew Tim Williams Additional Music
Sound Tim Williams Orchestrator
Editing Chris Tonick Assistant Editor
Production Jamie Christopher Associate Producer
Directing Jamie Christopher First Assistant Director
Costume & Make-Up Sharon Long Assistant Costume Designer
Production David J. Grant Co-Producer
Costume & Make-Up Nicky Knowles Makeup & Hair
Production Jason B. Stamey Casting Assistant
Costume & Make-Up Jane O'Kane Special Effects Makeup Artist
Costume & Make-Up Andrew Simonin Hair Supervisor
Sound Jonathan Borland Assistant Sound Editor
Costume & Make-Up Vera Steimberg Moder Makeup Artist
Costume & Make-Up Charlie Hounslow Makeup & Hair
Editing Dylan Quirt Assistant Editor
Editing Meagan Costello First Assistant Editor
Art Oliver Carroll Assistant Art Director
Production Nik Korda Executive Producer
Production Nik Korda Unit Production Manager
Editing Simon Morgan First Assistant Editor
Sound Danielle Dupre Sound Re-Recording Assistant
Costume & Make-Up David White Makeup Effects Designer
Art Tim Divar Storyboard Artist
Sound Jeff Gersh ADR Mixer
Costume & Make-Up Terry Archer Costume Assistant
Costume & Make-Up Perry Goyen Set Costumer
Art John Bohan Construction Manager
Costume & Make-Up Nelly Guimaras Special Effects Makeup Artist
Art Andy Park Conceptual Illustrator
Costume & Make-Up Catriona Johnstone Makeup & Hair
Costume & Make-Up Darrell Warner Costume Illustrator
Costume & Make-Up Kate Chadderton Costume Coordinator
Crew Jesse Torres Post Production Supervisor
Art Lucy Eyre Assistant Set Decoration
Costume & Make-Up Lucy Donowho Set Costumer
Crew Alicia Davies Special Effects Coordinator
Art Thomas A. Nelson Storyboard Artist
Sound Kevin Sellers Foley Editor
Production Elizabeth Small Assistant Production Coordinator
Costume & Make-Up Valentina Visintin Special Effects Makeup Artist
Editing Todd Felderstein Assistant Editor
Art Tracy Low Construction Coordinator
Art Darryl Paterson Assistant Property Master
Production Diarmuid Coghlan Production Accountant
Visual Effects Jason Solberg VFX Editor
Production Peter Gray Assistant Location Manager
Costume & Make-Up Warren Holder Costume Illustrator
Camera John Ferguson First Assistant "A" Camera
Costume & Make-Up Victoria Bancroft Special Effects Makeup Artist
Costume & Make-Up Susie Redfern Makeup Artist
Costume & Make-Up Susie Redfern Special Effects Makeup Artist
Directing Matthew Sharp Second Assistant Director
Camera Leigh Gold First Assistant "B" Camera
Camera Elliot Purvis Second Assistant "A" Camera
Camera Max Glickman Second Assistant "B" Camera
Camera Tom Gough Digital Imaging Technician
Editing Heather Mullen Assistant Editor
Visual Effects Nolan Reese VFX Editor
Visual Effects Esther Bailey VFX Editor
Production Zoë Bower Post Production Coordinator
Crew Arely Talamante Post Production Assistant
Directing Ryan Newberry Third Assistant Director
Production Michela Marini Key Set Production Assistant
Crew Brittany Smith Set Production Assistant
Crew Arthur Shepherd Set Production Assistant
Production Lebo "Boo" Motjuoadi Production Coordinator
Production Gemma Todd First Assistant Accountant
Production Jackie Gilbey Payroll Accountant
Camera John Fleming Key Grip
Costume & Make-Up Paul Harvey Costume Assistant
Costume & Make-Up Claire Burgess Makeup & Hair
Costume & Make-Up Helena Card Makeup Trainee
Costume & Make-Up Carol Waugh Wigmaker
Art Claire Shakespeare Art Department Assistant
Art Jessica Goodall Art Department Assistant
Art Daisy Meyer Art Department Assistant
Art Daniel Andrews Storyboard Artist
Art Guy Mount Assistant Set Decoration
Art Alan Payne Art Direction
Art Neil Floyd Graphic Designer
Camera Jeremy Emerman Epk Camera Operator
Crew Dieter Hartmann Additional Music
Sound Drew Krassowski Orchestrator
Sound Margaret Gardner Music Coordinator
Crew Robert Hladik Stunts

მსგავსი ფილმები