Queen of the Damned

Queen of the Damned (2002)

დრამაფენტეზისაშინელება

დირექტორი: Michael Rymer
მწერლები: Michael Petroni, Scott Abbott.

გამოსვლის თარიღი: 2002-02-10
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 101 წუთი / 1:41
ბიუჯეტი: $35,000,000
შემოსავალი: $45,479,110
მწარმოებლი კომპანიები : WV Films LLC, Village Roadshow Pictures, NPV Entertainment, Material, Warner Bros. Pictures
მწარმოებლი ქვეყნები: Australia, United States of America

IMDB


როლებში

Stuart Townsend
Lestat de Lioncourt
Aaliyah
Akasha
Marguerite Moreau
Jessica 'Jesse' Reeves
Vincent Perez
Marius de Romanus
Paul McGann
David Talbot
Lena Olin
Maharet
Claudia Black
Pandora
Bruce Spence
Khayman
Christian Manon
Mael
Matthew Newton
Armand
Tiriel Mora
Roger
Megan Dorman
Maudy
Hugo Race
Vampire bass player
Kirsty Meares
Lifestyle Journalist
Carrie Eklund
Concert goer (uncredited)

ჯგუფი

Production Bruce Berman Executive Producer
Production Su Armstrong Executive Producer
Production Andrew Mason Executive Producer
Art Brian Dusting Set Decoration
Costume & Make-Up Angus Strathie Costume Design
Production Gregory Apps Casting
Production Kristy Carlson Casting
Sound Richard Gibbs Music
Camera Ian Baker Director of Photography
Directing Michael Rymer Director
Editing Dany Cooper Editor
Production Bill Gerber Executive Producer
Production Jorge Saralegui Producer
Sound Mildred Iatrou Dialogue Editor
Visual Effects Don Greenberg Digital Compositor
Visual Effects Joni Jacobson Digital Compositor
Writing Michael Petroni Screenplay
Art Tom Nursey Art Direction
Art Graham 'Grace' Walker Production Design
Visual Effects Kenneth Nakada Matte Painter
Camera Ian Jones Second Unit Director of Photography
Writing Scott Abbott Screenplay
Art Peter Savieri Storyboard Artist
Crew Angelo Sahin Special Effects Technician
Production Sue MacKay Production Manager
Sound Jay Nierenberg Sound Effects Editor
Visual Effects Andy Davis Digital Compositor
Sound Chris David Sound Re-Recording Mixer
Production Terry Leonard Casting Assistant
Visual Effects Tony Clark Visual Effects Supervisor
Art Damien Drew Assistant Art Director
Directing Colin Fletcher First Assistant Director
Camera John Radel Assistant Camera
Art Joe Kiely Set Dresser
Sound Aaron D. Weisblatt Sound Effects Editor
Sound Nancy Tracy Assistant Sound Editor
Crew Jack Schuster Post Production Supervisor
Visual Effects Kate McCarthy Visual Effects Coordinator
Art Rolland Pike Set Dresser
Sound Tim Walston Sound Designer
Visual Effects Don Lee Digital Compositor
Visual Effects Gregory L. McMurry Visual Effects Supervisor
Sound Gregg Barbanell Foley Artist
Sound Marshall Winn Dialogue Editor
Visual Effects Matt Dessero Digital Compositor
Sound Gary Mundheim Sound Effects Editor
Art Paula Whiteway Set Designer
Sound Bernard Weiser Sound Editor
Sound Julie Pearce ADR Recordist
Crew Patrick Ballin Visual Effects Editor
Camera Steven J. Winslow Camera Technician
Camera Kurt E. Soderling Aerial Director of Photography
Visual Effects Sophie Leclerc Visual Effects Producer
Art Michael Bell Set Designer
Sound Cathie Speakman Sound Editor
Visual Effects Andrea D'Amico Visual Effects Producer
Visual Effects Lindsay Hallett Visual Effects Producer
Crew Neil Greenberg Visual Effects Editor
Camera Leigh Mackenzie Camera Operator
Sound Brian Best Supervising Sound Editor
Sound Terry Rodman Supervising Sound Editor
Sound Terry Rodman Sound Re-Recording Mixer
Sound William Cawley First Assistant Sound Editor
Sound Steve Mann Sound Effects Editor
Visual Effects Kirsten Fazio Visual Effects Coordinator
Visual Effects Denise Davis Visual Effects Producer
Visual Effects Amy Hollywood Wixson Visual Effects Producer
Visual Effects Sara Henschke Visual Effects Producer
Visual Effects Bryan Hirota Visual Effects Supervisor
Sound Patrick Cicero Sound Assistant
Visual Effects Melissa Brockman Visual Effects Producer
Sound Andy Peach Sound Recordist
Costume & Make-Up Nikki Gooley Hair Designer
Costume & Make-Up Nikki Gooley Makeup Supervisor
Visual Effects Brian Cox Special Effects Supervisor
Visual Effects Chris Crowell Digital Compositor
Art Hannah Knowlton Assistant Property Master
Sound Chris Navarro ADR Recordist
Camera Matt Toll First Assistant Camera
Sound Eileen Horta ADR & Dubbing
Camera Jim Sheldon Still Photographer
Visual Effects Gray Marshall Visual Effects Supervisor
Sound Joe Divitale Sound Effects Editor
Costume & Make-Up Eliza Godman Costume Supervisor
Sound Shawn Kennelly Foley Mixer
Art Marian Murray Lead Set Dresser
Camera Angelo Sartore First Assistant Camera
Visual Effects Ken Dackermann Digital Compositor
Costume & Make-Up Shane Thomas Makeup Artist
Visual Effects Deak Ferrand Visual Effects Designer
Camera Tov Belling First Assistant Camera
Camera Rob Hansford Key Grip
Art John Rann Construction Manager
Visual Effects Kelly Bumbarger Digital Compositor
Sound Philip Rogers ADR Recordist
Camera Chris Hansford Best Boy Grip
Art Fiona Donovan Set Designer
Art Kirstine Wallis Sculptor
Sound David Lee Production Sound Mixer
Crew Rodney Burke Special Effects Coordinator
Camera Glenn Arrowsmith Dolly Grip
Sound Bradley Clouse Assistant Sound Editor
Visual Effects William Gammon Digital Compositor
Crew John Sanderson Special Effects Assistant
Costume & Make-Up Julie Barton Key Costumer
Visual Effects Marcus LeVere 3D Artist
Crew Walter Van Veenendaal Special Effects Technician
Art Tim McGaw Props
Lighting Anthony Tulloch Assistant Chief Lighting Technician
Visual Effects Bob Wiatr Digital Compositor
Costume & Make-Up Simon Zanker Key Hair Stylist
Crew Tommy Dorsett Visual Effects Editor
Art Jan Edwards Property Master
Costume & Make-Up Elka Wardega Prosthetic Makeup Artist
Sound Steve Nelson Sound Effects Editor
Sound Eric Thompson ADR Mixer
Crew Cameron Morley Video Assist Operator
Art Peter Hordern Head Greensman
Camera Leo Baker Second Assistant Camera
Camera Rex Nicholson Second Unit Director of Photography
Costume & Make-Up Kylie O'Toole Makeup Artist
Costume & Make-Up Kelly Foreman Costume Assistant
Costume & Make-Up Jane Summers-Eve Costumer
Art Michael Hill Head Carpenter
Art Kylie Lawson Painter
Sound Michael McNerney ADR Recordist
Sound Robert Carr Sound Recordist
Visual Effects Darin Hilton Animation
Visual Effects Geoffrey Hall Animation
Crew John Decker CG Supervisor
Crew Andrew MacDonald Compositor
Visual Effects Jeff Zaman Digital Compositor
Visual Effects Ben Roberts Digital Compositor
Visual Effects Janet L. Earl Visual Effects Coordinator
Visual Effects Jaime Norman Visual Effects Coordinator
Visual Effects A.J. Calomay Visual Effects Production Assistant
Crew Patrick Carmiggelt Special Effects Technician
Crew Aaron Cox Special Effects Technician
Crew Greg Dennison Special Effects Technician
Crew Gillian Farrow Special Effects Technician
Crew Pauline Grebert Special Effects Technician
Crew Rob Heggie Special Effects Technician
Crew James Howe Special Effects Technician
Crew Kevin Turner Special Effects Technician

მსგავსი ფილმები