American Outlaws (2001)
ამბავი ლეგენდარულ ამერიკელ ყაჩაღებზე, ახალგაზრდა მეომრებზე, რომლებიც სამოქალაქო ომიდან დაბრუნდნენ და იძულებულები გახდნენ ძლევამოსილი სარკინიგზო მაგნატებისთვის ვენდეტა გამოეცხადებინათ. მათზე ნადირობა დაიწყეს განთქმული დეტექტივის – პინკერტონის მეთაურობით. სარკინიგზო ბარონმა ტადეუშ რეინსმა ოკუპირება გაუკეთა მშობლიურ პატარა ქალაქს ლიბერტის იმ მიზნით, რომ ამ ქალაქზე რკინიგზამ გაიაროს, ადგილობრივი მაცხოვრებლების გაძევებაში კი მას ალან პინკერტონი ეხმარება... ჯესი და ფრენკი ჯეიმსებს არ შეუძლიათ ამის დაშვება. ქალაქის მოსახლეობიდან ბანდა შექმნეს და რკინიგზის მშენებლობაზე საბოტაჟი დაიწყეს...
დირექტორი:
Les Mayfield
მწერლები:
John Rogers, Roderick Taylor.
Colin Farrell Jesse James |
|
Scott Caan Cole Younger |
|
Ali Larter Zerelda "Zee" Mimms |
|
Gabriel Macht Frank James |
|
Gregory Smith Jim Younger |
|
Harris Yulin Thaddeus Rains - President Rock Northern Rail Road |
|
Kathy Bates Ma James |
|
Timothy Dalton Allan Pinkerton |
|
Will McCormack Bob Younger |
|
Ronny Cox Doc Mimms - Zee's Dad |
|
Terry O'Quinn Rollin H. Parker - Rains' Gopher |
|
Nathaniel Arcand Comanche Tom |
|
Ty O'Neal Clell Miller |
|
Joe Stevens Loni Packwood |
|
Barry Tubb Captain Malcolm |
|
Jack Watkins Detective |
|
Tom Schuster Union Officer |
|
Lee Ritchey Bank Manager |
|
Robin Christian-McNair Woman (as Robin Christian) |
|
Ed Geldart Old Man Tucker |
|
Brad Leland Sheriff |
|
Craig Erickson Deputy |
|
Mark Walters Engineer |
|
Michael Stephen Costello Senator (as Michael Costello) |
|
Jack Gould Head Teller |
|
Morgana Shaw Lyla |
|
Brady Coleman Driver |
|
Richard Andrew Jones Pastor (as Richard Jones) |
|
Steven Bland Man (as Steven "Dooky" Bland) |
|
Jerry Cotton Teller |
|
Muse Watson Burly Detective |
|
Lane Thomas Wilson Boy Soldier |
|
Ron Hayden Union Lieutenant |
|
Darryl Cox Jenkins |
|
Riley Flynn Union Commander |
|
Joe Brown Pinkerton Commander |
|
Shawn Patrick Nash Hangman |
|
Jessica M.E. Nitsch Loni's girl (as Jessica M-E Nitsch) |
|
Johnny Bartee Guitarist (uncredited) |
|
Big Skinny Brown Harlan (uncredited) |
|
Pei-San Brown Saloon Girl (uncredited) |
|
Anne Carr Gang Horse Rider (uncredited) |
|
Steve Crawford Troublemaker (uncredited) |
|
Frank G. Curcio Hold-up Victim (uncredited) |
|
Lisa Del Dotto Townsfolk (uncredited) |
|
Susan E. Denison Disappointed Girl (uncredited) |
|
Jeremy Denzlinger Hyperion Townsfolk (uncredited) |
|
Troy Dillinger Pinkerton / Sniper (uncredited) |
|
Charles E. Gray Banker (uncredited) |
|
Kirk Hunter Townsfolk (uncredited) |
|
David Jachin Kelley Sharpshooter (uncredited) |
|
Frank Matthews Pinkerton Detective (uncredited) |
|
Rana Morrison Horserider / Passenger on Train (uncredited) |
|
Philip Olivas Townsfolk (uncredited) |
|
Marvin Schroeder Pinkerton Man (uncredited) |
|
Michael L. Strange Reenactor (uncredited) |
|
Chris Warner Railroad Worker (uncredited) |
|
Gena West Townsfolk (uncredited) |
|
Paul Wright Civil War Veteran (uncredited) |
Camera | Bill Coe | First Assistant Camera |
Sound | Trevor Rabin | Original Music Composer |
Editing | Michael Tronick | Editor |
Production | James G. Robinson | Producer |
Costume & Make-Up | Ron Berkeley | Key Makeup Artist |
Art | Barbara Haberecht | Set Decoration |
Visual Effects | Colin Strause | 3D Supervisor |
Sound | Doc Kane | ADR Mixer |
Crew | Tim Monich | Dialect Coach |
Directing | Bruce Moriarty | First Assistant Director |
Visual Effects | Mat Beck | Visual Effects Supervisor |
Crew | Freddie Hice | Stunt Coordinator |
Production | Pam Dixon | Casting |
Writing | John Rogers | Screenplay |
Directing | Terry Leonard | Second Unit Director |
Art | Christopher Stull | Leadman |
Costume & Make-Up | Nina Proctor | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Stephen M. Chudej | Key Costumer |
Camera | Russell Boyd | Director of Photography |
Writing | Roderick Taylor | Screenplay |
Writing | Roderick Taylor | Story |
Production | Bill Gerber | Producer |
Sound | Gloria D'Alessandro | Dialogue Editor |
Directing | Les Mayfield | Director |
Camera | Robert McLachlan | Second Unit Director of Photography |
Editing | Greg Parsons | Editor |
Art | John Frick | Production Design |
Production | Wayne Morris | Unit Production Manager |
Production | Wayne Morris | Co-Producer |
Crew | Casey O'Neill | Stunt Double |
Sound | Jeanette Browning | ADR Recordist |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | Ronnie Rondell Jr. | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Sound | Doc McGhee | Music Consultant |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Costume & Make-Up | Luke Reichle | Costume Design |
Production | Jonathan A. Zimbert | Executive Producer |
Sound | Steve Kempster | Scoring Mixer |
Lighting | Murray K. Campbell | Gaffer |
Directing | Stephen Lee Davis | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Taylor Knight | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Taylor Knight | Hair Department Head |
Art | Cary White | Production Design |
Art | David Hack | Leadman |
Sound | David Lee Fein | Foley Artist |
Camera | Peter Simonite | First Assistant "B" Camera |
Production | David Robinson | Co-Producer |
Sound | Rick Camera | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Leeann Radeka | Set Costumer |
Sound | Patricio A. Libenson | Foley Supervisor |
Sound | David E. Campbell | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gregg Rudloff | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John T. Reitz | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Robbie Friedmann | Location Manager |
Camera | Don Reddy | Camera Operator |
Art | Kelly Farrah | Property Master |
Crew | Matt Vogel | Special Effects Coordinator |
Camera | Van Redin | Still Photographer |
Sound | Will Kaplan | Music Editor |
Crew | Steve M. Davison | Stunts |
Sound | J. Paul Huntsman | Supervising Sound Editor |
Sound | Patrick J. Foley | Dialogue Editor |
Sound | Christopher S. Aud | Sound Effects Editor |
Sound | Jayme S. Parker | Sound Effects Editor |
Crew | Michael Buster | Dialect Coach |
Sound | Benjamin Beardwood | Dialogue Editor |
Sound | Katherine Rose | Foley Artist |
Sound | Ed Callahan | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Erik Liles | 2D Supervisor |
Camera | Ralph Watson | "B" Camera Operator |
Camera | Paul Varrieur | Second Unit Director of Photography |
Sound | Adam Johnston | Sound Effects Editor |
Sound | Mark Johnston | Sound Recordist |
Sound | Thom 'Coach' Ehle | Dolby Consultant |
Crew | Bruno Van Zeebroeck | Special Effects Coordinator |
Crew | Toni Atterbury | Unit Publicist |
Crew | Cecil D. Evans | Transportation Coordinator |
Sound | James Simcik | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Becki Drake | First Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Melissa Forney | First Assistant Hairstylist |
Art | David Wilt | Construction Coordinator |
Art | Michael J. Sullivan | Assistant Art Director |
Directing | Gail Hunter | Script Supervisor |
Production | Art Schaefer | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Amy Maner | Set Costumer |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Crew | Angel Pine | Post Production Supervisor |
Editing | James Andrykowski | First Assistant Editor |
Directing | David Cass Jr. | Second Unit First Assistant Director |
Sound | Pud Cusack | Production Sound Mixer |
Crew | Roger Basquette | Video Assist Operator |
Camera | Marc Andrus | Key Grip |
Production | Sheila Allen | Production Accountant |
Lighting | Buzzy Burwell | Best Boy Electric |
Production | Shanti Delsarte | Assistant Production Coordinator |
Art | Ronn Basquette | Set Designer |
Crew | Troy Gilbert | Stunts |
Sound | Maureen Crowe | Music Supervisor |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Sound | David Jobe | Foley Mixer |
Crew | Tad Griffith | Stunts |
Crew | Joe Fiske | Craft Service |
Directing | Katie Tull | Second Second Assistant Director |
Sound | Terry Garcia | Assistant Sound Editor |
Sound | Ross Simpson | Boom Operator |
Visual Effects | Cindy Jones | Visual Effects Producer |
Camera | Bobby McMahan | Second Assistant Camera |
Production | Pamela Williamson | First Assistant Accountant |
Lighting | Key Kolb | Key Rigging Grip |
Camera | Mike Sheeren | Dolly Grip |
Lighting | Todd Smiley | Rigging Gaffer |
Sound | Sandy Garcia | Foley Recordist |
Sound | Jeff Cranford | Assistant Sound Editor |
Crew | Ronald D. Chambers | Transportation Captain |
Crew | Scott Streetman | Cableman |
Art | Ray Giron | Assistant Property Master |
Production | Amy Chance | Production Coordinator |