Ultimate Avengers: The Movie (2006)
მძაფრსიუჟეტიანიმულტფილმისაოჯახოსათავგადასავლოფანტასტიკა
დირექტორები:
Curt Geda, Steven E. Gordon, Bob Richardson.
მწერალი:
Greg Johnson
Fred Tatasciore The Hulk / Additional Voices (voice) |
|
Justin Gross Steve Rogers / Captain America (voice) |
|
Olivia d'Abo Natalia Romanoff / Black Widow (voice) |
|
Grey DeLisle Janet Pym / The Wasp (voice) |
|
Michael Massee Bruce Banner (voice) |
|
Nan McNamara Betty Ross (voice) |
|
Nolan North Hank Pym / Giant Man (voice) |
|
David Boat Thor (voice) |
|
Andre Ware Nick Fury (voice) |
|
Marc Worden Tony Stark / Iron Man (voice) |
|
Jim Ward Herr Kleiser (voice) |
|
Dee Bradley Baker Additional Voices (voice) |
|
Steve Blum Additional Voices (voice) |
|
Keith Ferguson Additional Voices (voice) |
|
Quinton Flynn Additional Voices (voice) |
|
Kerrigan Mahan Additional Voices (voice) |
|
Aileen Sander Additional Voices (voice) |
|
James Arnold Taylor Additional Voices (voice) |
Production | Stan Lee | Co-Executive Producer |
Production | Avi Arad | Executive Producer |
Art | Sharon Bridgeman | Storyboard Artist |
Art | Dick Sebast | Storyboard Artist |
Production | Eric S. Rollman | Executive Producer |
Art | Dave Bullock | Storyboard Artist |
Directing | Curt Geda | Director |
Directing | Steven E. Gordon | Director |
Visual Effects | Steven E. Gordon | Character Designer |
Directing | Bob Richardson | Director |
Production | Bob Richardson | Producer |
Crew | Bob Richardson | Supervising Technical Director |
Writing | Bryan Hitch | Characters |
Writing | Mark Millar | Characters |
Writing | Boyd Kirkland | Screenstory |
Production | Craig Kyle | Executive Producer |
Writing | Craig Kyle | Screenstory |
Art | Frank Paur | Storyboard Artist |
Crew | Christopher L. Yost | Additional Writing |
Sound | Terry Reiff | Dialogue Editor |
Art | Butch Lukic | Storyboard Artist |
Sound | Guy Michelmore | Music |
Editing | George Rizkallah | Editor |
Sound | Timothy A. Cleveland | Sound Effects Editor |
Sound | Paul J. Diller | Sound Effects Editor |
Production | Jamie Simone | Casting |
Production | Cory Gustke | Production Coordinator |
Art | Gary Hartle | Storyboard Artist |
Writing | Greg Johnson | Screenplay |
Writing | Greg Johnson | Screenstory |
Art | Doug Murphy | Storyboard Artist |
Art | Patrick Archibald | Storyboard Artist |
Production | Carrie Wassenaar | Production Manager |
Editing | Aeolan Kelly | Assistant Editor |
Sound | Mike Draghi | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Adam DeCoster | Foley |
Visual Effects | Tae-Ho Han | Animation Director |
Art | Gary Hebert | Main Title Designer |
Art | Jarik Van Sluijs | Main Title Designer |
Art | Rodolphe Guenoden | Storyboard Artist |
Art | Adam Van Wyk | Storyboard Artist |
Production | Ron Hohauser | Associate Producer |
Art | Pamela B. Green | Main Title Designer |
Art | Tim Eldred | Storyboard Artist |
Art | Julio Ferrario | Main Title Designer |
Sound | Ron Salaises | Sound Effects Editor |
Sound | Ron Salaises | Supervising Sound Editor |
Sound | David Ari Leon | Music Supervisor |
Art | Herb Moore | Storyboard Artist |
Art | Tec Manalac | Background Designer |
Sound | Michael Garcia | Dialogue Editor |
Art | Dell Barras | Storyboard Artist |
Art | Phil Craven | Storyboard Artist |
Art | Francesco Francavilla | Storyboard Artist |
Art | Gary Graham | Storyboard Artist |
Art | Jason Hanks | Storyboard Artist |
Art | Ricardo Morales | Storyboard Artist |
Art | Robert Shellhorn | Storyboard Artist |
Art | Eric Wight | Storyboard Artist |
Art | Fedja Jovanovic | Background Designer |
Art | Robert Harand | Background Designer |
Art | Maurice Morgan | Background Designer |
Art | Paul Rivoche | Background Designer |
Art | Alan Simmons | Background Designer |
Art | Sigitas Sniras | Background Designer |
Visual Effects | Kimberly Bowles | Character Designer |
Art | Gilbert Hung | Prop Designer |
Art | Ed Klautky | Prop Designer |
Visual Effects | James Peters | Color Designer |
Production | Doug McHenry | Production Accountant |
Production | Candice Smith | Production Accountant |
Production | Roy J. Allen IV | Production Assistant |
Directing | Kyung-Soo Lee | Layout |
Directing | Chan-Woong Lee | Layout |
Directing | Ja-Kuk Ku | Layout |
Directing | Jin-Seok Choi | Layout |
Directing | Yu-Won Paeng | Layout |
Visual Effects | Chang-Oh Park | Key Animation |
Visual Effects | Young-Don Lee | Key Animation |
Visual Effects | Jong-Kun Kim | Key Animation |
Visual Effects | Seok Ahn | Key Animation |
Visual Effects | Do-Hwan Kim | Key Animation |
Visual Effects | Ho-Jun Lee | Key Animation |
Visual Effects | Seong-Ho Kang | Key Animation |
Visual Effects | Je-Ha Yu | Key Animation |
Visual Effects | Won-Yong Sung | Key Animation |
Visual Effects | Kyung-Ho Lee | Key Animation |
Visual Effects | Sun-Ho Lee | Key Animation |
Editing | Kyung-Sook Kim | Colorist |
Editing | Dae-Hyuk Na | Colorist |
Editing | Mi-Hyun Ahn | Colorist |
Visual Effects | Tae-Hee Heo | Compositing Artist |
Visual Effects | Kang-Ok Kim | Compositing Artist |
Visual Effects | Duk-Kyu Choi | Compositing Artist |
Sound | Clive Mizumoto | Sound Supervisor |
Sound | Ken Young | Sound Effects Editor |
Sound | John Bringman | Foley |
Sound | Eric Lewis | Sound Engineer |
Sound | Arnie Geher | Sound Engineer |
Sound | Lisa Carton | Assistant Sound Engineer |
Sound | Kirk Rogers | Assistant Sound Engineer |
Visual Effects | Tom Elleman | Visual Effects |
Visual Effects | Matt Mary | Visual Effects |
Sound | Mark Ryan | Music Editor |
Sound | Roy Moore | Orchestrator |
Sound | Simon James | Conductor |