Justin Timberlake Richie Furst |
|
Ben Affleck Ivan Block |
|
Gemma Arterton Rebecca Shafran |
|
Anthony Mackie Shavers |
|
Michael Esper Billy 'Pet' Petricoff |
|
Oliver Cooper Andrew Cronin |
|
Christian George Wilson |
|
Yul Vazquez Delegate Herrera |
|
John Heard Harry Furst |
|
James Molina Esteban |
|
Louis Lombardi Archie |
|
Vincent Laresca Sergeant Barrancas |
|
Bernie O. Ramos Robledo Handlebar Mustache |
|
Sam Palladio Shecky |
|
David Costabile Professor Hornstein |
|
Jordan Beder Paul Arnaud |
|
Bob Gunton Dean Alex Monroe |
|
Ben Schwartz Craig |
|
Dayo Okeniyi Lionel |
|
Mike Sampedro Lou Roach |
|
Randall M. Corsi Robe |
|
Clifford Myatt Towel |
|
Laura Aleman Masseuse |
|
Doug Weinberg Angle Shooter |
|
Margarita Álvarez Junior Executive |
|
Carlos M. Gonzalez Stickman |
|
Hugh Scott Shooter |
|
Nayka M. Vallejo SUV Girl |
|
Carlos Sanz Police Captain |
|
Sam Upton Agent Poole |
|
Dalissa Nevarez Girl |
|
Yessenia Monge Esteban's Wife |
|
Sandha Khin Shooter's Girlfriend |
|
Phil Laak Poker Player |
|
Antonio Esfandiari Poker Player |
|
deadmau5 DJ |
|
David Castro Airport Security |
|
Efrain Canino Santos Passport Official |
|
Sam Mendoza Ground Crew Member |
|
Natasha Lopez Flight Attendant |
|
Jim Cruz Helicopter Pilot |
|
Wifredo Alejandro Costa Rican Policeman |
|
Adriana Fontanals Cuebas Student |
|
Jeremy E. Gonzalez Esteban's Son |
|
Juan Padilla-Lallave Esteban's Son |
|
David Davila Pilot at Bar |
|
Samuel Verdejo Handlebar Mustache Bodyguard |
|
Nilo Verdejo Handlebar Mustache Bodyguard |
Production | Ronna Kress | Casting |
Production | Arnon Milchan | Producer |
Editing | William Goldenberg | Additional Editing |
Production | Brian Koppelman | Producer |
Writing | Brian Koppelman | Writer |
Production | David Levien | Producer |
Writing | David Levien | Writer |
Production | Michael Shamberg | Producer |
Production | Stacey Sher | Producer |
Production | Leonardo DiCaprio | Producer |
Camera | Mauro Fiore | Director of Photography |
Sound | Christophe Beck | Original Music Composer |
Production | Erik Holmberg | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Sophie de Rakoff | Costume Design |
Production | Brad Weston | Executive Producer |
Crew | Charlie Bonilla | Special Effects Coordinator |
Production | Mathew Hart | Unit Production Manager |
Directing | Brad Furman | Director |
Editing | Jeff McEvoy | Editor |
Art | Charisse Cardenas | Production Design |
Art | Mónica Monserrate | Set Decoration |
Art | Sarah Contant | Art Direction |
Production | Jennifer Davisson | Producer |
Sound | Amy Kane | Foley Artist |
Art | Michael Sexton | Property Master |
Crew | Mark Norby | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Carlos Rosario | Assistant Costume Designer |
Art | Luis López-Baquero | Set Designer |
Costume & Make-Up | Nick Scarano | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Michelle Vittone | Makeup Department Head |
Camera | Maurice K. McGuire | "B" Camera Operator |
Crew | Howard Samuelsohn | Dialect Coach |
Sound | Anita Cannella | Foley Artist |
Sound | Deb Adair | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Steven Ticknor | Supervising Sound Editor |
Sound | Steven Ticknor | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Daniel Pagan | Sound Effects Editor |
Camera | Kirk R. Gardner | Steadicam Operator |
Camera | Kirk R. Gardner | "A" Camera Operator |
Crew | Gregg Brilliant | Unit Publicist |
Lighting | Chris Culliton | Gaffer |
Costume & Make-Up | Rita Parillo | Key Hair Stylist |
Directing | Jane Goldsmith | Script Supervisor |
Production | Luis R. Estrella-Rivera | Location Manager |
Sound | Howard London | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Anne Morgan | Hair Department Head |
Editing | Brian Scott Steele | First Assistant Editor |
Directing | Rosemary C. Cremona | Second Assistant Director |
Art | Steven DeSantis | Construction Coordinator |
Lighting | Jeffrey P. Soderberg | Rigging Gaffer |
Sound | Byron Wilson | Supervising ADR Editor |
Sound | Mark Pappas | Foley Supervisor |
Production | Janet Lonsdale | Production Accountant |
Crew | José R. Varona | Set Medic |
Art | Esther Mejías | Art Department Coordinator |
Directing | David M. Bernstein | First Assistant Director |
Lighting | Jarek Gorczycki | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Lizzie Ibarra | Hairstylist |
Sound | Matthew P. Hanson | Assistant Sound Editor |
Production | Johnny Gidcomb | ADR Voice Casting |
Directing | Joe Camp III | First Assistant Director |
Sound | Adam Blantz | Boom Operator |
Camera | John Janusek | Key Grip |
Art | Jean Rubio | Leadman |
Sound | Steve Morantz | Production Sound Mixer |
Camera | John P. Shine | Best Boy Grip |
Sound | Jeff Gross | Foley Mixer |
Directing | Basti Van Der Woude | Second Assistant Director |
Production | Patricia Porter | Payroll Accountant |