ჯაშუშთა თამაშები (2001)
მძაფრსიუჟეტიანიკრიმინალურიტრილერი
პენსიაზე გასასვლელად მომზადებული ვეტერანი ჯაშუში ნათან მუირი შეიტყობს მისი ძველი პროტეჟესა და მეგობრის, ტომ ბიშოფის შესახებ, რომ ის პოლიტიკური პატიმარია პეკინში და სასიკვდილოდაა განწირული. მიუხედავად მათი ცუდი ურთიერთობისა, მუირი თანხმდება მისიაზე ბიშოფის გადასარჩენად.
დირექტორი:
Tony Scott
მწერლები:
Michael Frost Beckner, David Arata.
Robert Redford Nathan D. Muir |
|
Brad Pitt Tom Bishop |
|
Catherine McCormack Elizabeth Hadley |
|
Stephen Dillane Charles Harker |
|
Larry Bryggman Troy Folger |
|
Marianne Jean-Baptiste Gladys Jennip |
|
Matthew Marsh Dr. William Byars |
|
Todd Boyce Robert Aiken |
|
Michael Paul Chan Vincent Vy Ngo |
|
Garrick Hagon CIA Director Cy Wilson |
|
Andrew Grainger Andrew Unger |
|
Bill Buell Fred Kappler |
|
Colin Stinton Henry Pollard |
|
Ted Maynard CIA Administrator |
|
Tom Hodgkins CIA Lobby Guard |
|
Rufus Wright Folger's Secretary |
|
Demetri Goritsas Billy Hyland |
|
Quinn Collins Ops Centre Security Officer |
|
Sam Scudder Back Bencher |
|
Yann Johnson CIA Back Bencher |
|
Pat McGrath Cleaner |
|
Shane Rimmer Estate Agent |
|
David Hemmings Harry Duncan |
|
James Aubrey Mitch Alford |
|
In-sook Chappell Receptionist |
|
Benedict Wong Tran |
|
Ken Leung Li |
|
Adrian Pang Jiang |
|
Ho Yi Prison Warden |
|
David Y. Cheung Down's Prisoner |
|
Tony Xu Interrogator |
|
Mark Sung Ambulance Driver |
|
David K.S. Tse Prison Doctor |
|
Logan Wong Prison Guard |
|
Hon Ping Tang Prison Guard |
|
Dan Tse Warden's Lieutenant |
|
Vincent Wang Outer Gate Guard |
|
Stuart Milligan Captain |
|
Joseph Chanet VC General |
|
Eddie Yeoh General Hun Chea |
|
Freddie Joe Farnsworth Radioman |
|
Joerg Stadler Schmidt |
|
Zsolt Zágoni West German Businessman |
|
Balázs Tardy VOPO No.1 |
|
Pál Oberfrank VOPO No. 2 |
|
Géza Schramek East German Refugee |
|
Imre Csuja Bar Owner |
|
Melinda Völgyi Bar Owner's Wife |
|
Károly Rékasi East German Border Guard |
|
Kimberly Tufo Sandy |
|
Iain Smith Ambassador Cathcart |
|
Gregory Groth CIA Training Instructor |
|
Peter Linka CIA Polygraph |
|
Omid Djalili Doumet |
|
Amidou Dr. Ahmed |
|
Nabil Massad Sheik Salameh |
|
Mohamed Picasso Colonel Ajami |
|
Aziz Ait Essahmi Checkpoint Guard |
|
Moustapha Moulay Arab Businessman |
|
Mohamed Quatib Motorcyclist/Decoy Man |
|
Farid Regragui Suicide Van Driver |
|
Dale Dye Commander Wiley |
|
Tim Briggs Heli Pilot |
|
Frank Nall CNN Reporter |
|
Ian Porter US-China Reporter |
|
Charlotte Rampling Anne Cathcart |
Production | Lucinda Syson | Casting |
Production | Bonnie Timmermann | Casting |
Directing | Tony Scott | Director |
Production | Douglas Wick | Producer |
Editing | Steven Rosenblum | Additional Editing |
Costume & Make-Up | Louise Frogley | Costume Design |
Editing | Christian Wagner | Editor |
Sound | Harry Gregson-Williams | Original Music Composer |
Art | Andy Nicholson | Art Direction |
Art | Alan Gilmore | Assistant Art Director |
Crew | David Leitch | Stunts |
Crew | David Leitch | Stunt Double |
Crew | Rob Inch | Stunts |
Production | Marc Abraham | Producer |
Camera | Dan Mindel | Director of Photography |
Art | Robert Cowper | Assistant Art Director |
Writing | Michael Frost Beckner | Screenplay |
Writing | David Arata | Screenplay |
Art | Norris Spencer | Production Design |
Art | Jille Azis | Set Decoration |
Crew | Greg Campbell | Stunt Coordinator |
Crew | Theo Kypri | Stunts |
Crew | Peter Katona | Stunts |
Costume & Make-Up | Lizz Wolf | Assistant Costume Designer |
Crew | C.C. Smiff | Stunts |
Costume & Make-Up | Jean Ann Black | Makeup Artist |
Crew | Steve Dent | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Gary Liddiard | Makeup Artist |
Directing | Anna Worley | Script Supervisor |
Art | Carmila Gittens | Art Department Coordinator |
Crew | Ray De-Haan | Stunts |
Directing | Karin Anderson | Script Coordinator |
Costume & Make-Up | Fríða Aradóttir | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Graham Johnston | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Tena Parker | Hairstylist |
Crew | Charles Bodycomb | Armorer |
Art | Ben Ansell | Art Department Assistant |
Crew | Dominic Ackland-Snow | Carpenter |
Art | Saïd Raïs | Construction Coordinator |
Crew | Ferenc Ormos | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Trevor Wood | Special Effects Supervisor |
Crew | Andy Merchant | Stunts |
Crew | Reg Wayment | Stunts |
Crew | Bradley Farmer | Stunt Double |
Crew | Levente Lezsák | Stunts |
Crew | Kelly Dent | Stunt Double |
Crew | Dominic Preece | Stunts |
Crew | Richard Wu | Stunts |