დაკარგულები (1984)
მძაფრსიუჟეტიანისათავგადასავლოტრილერისაომარი
არსებობს ჭორები, რომ ზოგიერთი სამხედრო ტყვე ჯერ კიდევ ვიეტნამის ბანაკებშია და იქ არაადამიანურ პირობებში ატარებენ, სასტიკად ექსპლუატაციას უწევენ და აწამებენ. მთავრობა წყვეტს სიტუაციის გარკვევას და აგროვებს სპეციალურ კომისიას, რომელიც ვიეტნამში უნდა წავიდეს და ინსპექტირება ჩაატაროს. კომისიაში მოწვეულია ვიეტნამის ომის ვეტერანი პოლკოვნიკი ჯეიმს ბრედდოკი. თავად ჯეიმს ბრედდოკმა დალია მწუხარება ვიეტნამის ტყვეობაში, სადაც ის და სხვა ამერიკელი სამხედროების ჯგუფი იმყოფებოდნენ ვიეტნამის ომის დასრულების შემდეგ 10 წლის განმავლობაში.
დირექტორი:
Joseph Zito
მწერალი:
James Bruner
Chuck Norris Col. James Braddock |
|
M. Emmet Walsh Tuck |
|
David Tress Sen. Porter |
|
Lenore Kasdorf Ann |
|
James Hong Gen. Trau |
|
Ernie Ortega Vinh |
|
Pierrino Mascarino Jacques |
|
Erich Anderson Masucci |
|
Joseph Carberry Carter |
|
Avi Kleinberger Dalton |
|
Willie Williams Randall |
|
Bella Flores Madame Pearl |
|
Ric Segreto G.I. |
|
Gil Arceo First Vietnamese Businessman |
|
Roger Dantes Second Vietnamese Businessman |
|
Jean-Claude Van Damme Soldier (uncredited) |
|
Sabatini Fernandez Dinh |
|
Renato Morado Mike |
|
James Crumrine Gibson |
|
Jeff Mason Barnes |
|
Stephen Barbers Moore |
|
Jessie Cuneta Street Hawker |
|
Joonee Gamboa Bartender |
|
Augusto Victa Tran's Aide |
|
Protacio Dee Yang |
|
Sergio Kato Bouncer (uncredited) |
Sound | Charles Grenzbach | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Menahem Golan | Producer |
Production | Yoram Globus | Producer |
Crew | Jean-Claude Van Damme | Stunts |
Production | Fern Champion | Casting |
Crew | Aaron Norris | Stunt Coordinator |
Writing | Steve Bing | Characters |
Production | Lance Hool | Executive Producer |
Writing | Lance Hool | Story |
Editing | Daniel Loewenthal | Editor |
Camera | João Fernandes | Director of Photography |
Directing | Joseph Zito | Director |
Editing | Joel Goodman | Editor |
Sound | Richard Candib | Sound Effects Editor |
Writing | Larry Levinson | Characters |
Sound | Jay Chattaway | Original Music Composer |
Writing | Arthur Silver | Characters |
Production | Pamela Basker | Casting |
Crew | BJ Davis | Stunts |
Writing | James Bruner | Screenplay |
Writing | John Crowther | Story |
Crew | Dean Raphael Ferrandini | Stunt Coordinator |
Production | Gideon Amir | Line Producer |
Directing | Gideon Amir | First Assistant Director |
Sound | Barbara Pokras | Music Editor |
Sound | Ken Dufva | Foley |
Camera | Yoni Hamenachem | Still Photographer |
Sound | Hari Ryatt | Dialogue Editor |
Sound | Jerry Ross | Supervising Sound Editor |
Sound | Ira Spiegel | Sound Effects Editor |
Art | Ladislav Wilheim | Production Design |
Sound | Ed Callahan | Sound Effects Editor |
Sound | Stanley B. Gill | Sound Recordist |
Camera | S. Phillip Sparks | First Assistant Camera |
Sound | Jack K. Tillar | Music Editor |
Sound | Richard D. Rogers | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Dessie Markovsky | Dialogue Editor |
Sound | John Wilkinson | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Skip Cook | Key Grip |
Directing | Lee Nowak | Script Supervisor |
Sound | Fred Wasser | Sound Effects Editor |
Art | Toto Castillo | Art Direction |
Production | Jessie Cuneta | Location Manager |
Costume & Make-Up | Nancy Cone | Costume Design |
Art | Celso de la Cruz | Set Decoration |
Art | Steven Eaton | Property Master |
Lighting | Bob Good | Gaffer |