ჩიკაგო (2002)
ველმა ქელი და როქსი ჰარტი, მომხიბლავი ფატალური ქალები, იბრძვიან საზოგადოებისა და მას-მედიის ყურადღების მისაპყრობად.
დირექტორი:
Rob Marshall
მწერალი:
Bill Condon
Renée Zellweger Roxie Hart |
|
Catherine Zeta-Jones Velma Kelly |
|
Richard Gere Billy Flynn |
|
Queen Latifah Matron Mama Morton |
|
John C. Reilly Amos Hart |
|
Lucy Liu Kitty Baxter |
|
Taye Diggs Bandleader |
|
Colm Feore Harrison |
|
Christine Baranski Mary Sunshine |
|
Dominic West Fred Casely |
|
Mya Mona |
|
Deidre Goodwin June |
|
Denise Faye Annie |
|
Ekaterina Chtchelkanova Hunyak |
|
Susan Misner Liz |
|
Cliff Saunders Stage Manager |
|
Jayne Eastwood Mrs. Borusewicz |
|
Bruce Beaton Police Photographer |
|
Roman Podhora Sergeant Fogarty |
|
Rob Smith Newspaper Photographer |
|
Sean Wayne Doyle Reporter |
|
Steve Behal Prison Clerk |
|
Robbie Rox Prison Guard |
|
Chita Rivera Nickie |
|
Joey Pizzi Bernie |
|
Scott Wise Ezekial Young |
|
Ken Ard Wilbur |
|
Marc Calamia Hunyak's Husband |
|
Niki Wray Veronica |
|
Gregory Mitchell Charlie |
|
Sebastian La Cause Al Lipschitz |
|
Brendan Wall Billy's Assistant |
|
Cleve Asbury "Gun" Reporter #1 |
|
Rick Negron "Gun" Reporter #2 |
|
Shaun Amyot "Gun" Reporter #3 |
|
Eve Crawford Billy's Secretary |
|
Bill Corsair Newsreel Announcer |
|
Bill Britt Auctioneer |
|
Gerry Fiorini Sailor |
|
Elizabeth Law Perfume Lady |
|
Joseph Scoren Harry |
|
Monique Ganderton Bare Woman #1 |
|
April Morgan Bare Woman #2 |
|
Marty Moreau Groin Reporter |
|
Conrad Dunn Doctor |
|
Jonathan Whittaker Bailiff |
|
Rod Campbell Jury Foreman |
|
Brett Caruso Harrison's Assistant |
|
Sean McCann Judge |
|
Jeff Clarke Court Clerk |
|
Patrick Salvagna Newsboy |
|
Kathryn Zenna Woman Shooter |
|
Jeff Pustil Club Owner |
|
Roxane Barlow Female Dancer |
|
Jocelyn Dowling Female Dancer |
|
Melanie A. Gage Female Dancer |
|
Michelle Johnston Female Dancer |
|
Charley King Female Dancer |
|
Mary Ann Lamb Female Dancer |
|
Vicky Lambert Female Dancer |
|
Tara Nicole Hughes Female Dancer |
|
Cynthia Onrubia Female Dancer |
|
Karine Plantadit Female Dancer |
|
Jennifer Savelli Female Dancer |
|
Natalie Willes Female Dancer |
|
Karen Andrew Female Dancer |
|
Kelsey Chace Female Dancer |
|
Catherine Chiarelli Female Dancer |
|
Theresa Coombe Female Dancer |
|
Lisa Ferguson Female Dancer |
|
Melissa Flerangile Female Dancer |
|
Michelle Galati Female Dancer |
|
Sheri Godfrey Female Dancer |
|
Brittany Gray Female Dancer |
|
Karen Holness Female Dancer |
|
Amber-Kelly Mackereth Female Dancer |
|
Jodi McFadden Female Dancer |
|
Faye Rauw Female Dancer |
|
Rhonda Roberts Female Dancer |
|
Leigh Torlage Female Dancer |
|
Robyn Wong Female Dancer |
|
Ted Banfalvi Male Dancer |
|
Harrison Beal Male Dancer |
|
Paul Becker Male Dancer |
|
Jean-Luc Côté Male Dancer |
|
Scott Fowler Male Dancer |
|
Edgar Godineaux Male Dancer |
|
Bill Hartung Male Dancer |
|
Darren Lee Male Dancer |
|
Troy P. Liddell Male Dancer |
|
Blake McGrath Male Dancer |
|
Robert Montano Male Dancer |
|
Sean Palmer Male Dancer |
|
Desmond Richardson Male Dancer |
|
Martin Samuel Male Dancer |
|
Jason Sermonia Male Dancer |
|
Jeff Siebert Male Dancer |
|
Sergio Trujillo Male Dancer |
|
Stacy Clark Baisley Acrobat |
|
Megan Fehlberg Acrobat |
|
Rachel Jacobs Acrobat |
|
Rebecca Leonard Acrobat |
|
Erin Michie Acrobat |
|
Danielle Rueda-Watts Acrobat |
|
Dana Calitri Female Ensemble |
|
Kate Coffman-Lloyd Female Ensemble |
|
Curtis King Jr. Male Ensemble |
|
Laura Dean Female Ensemble |
|
Margaret Dorn Female Ensemble |
|
Capathia Jenkins Female Ensemble |
|
Audrey Martells Female Ensemble |
|
Sara Ramirez Female Ensemble |
|
Nicki Richards Female Ensemble |
|
Dennis Collins Male Ensemble |
|
Darius De Haas Male Ensemble |
|
Willie Falk Male Ensemble |
|
Timothy Shew Male Ensemble (uncredited) |
|
Alfonzo Thornton Male Ensemble (uncredited) |
|
Eric Troyer Male Ensemble (uncredited) |
Sound | Danny Elfman | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Colleen Atwood | Costume Design |
Camera | Dion Beebe | Director of Photography |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Executive Producer |
Production | Meryl Poster | Executive Producer |
Production | Don Carmody | Co-Producer |
Crew | Steve Lucescu | Stunt Coordinator |
Editing | Martin Walsh | Editor |
Costume & Make-Up | Erwin H. Kupitz | Wigmaker |
Art | Gordon Sim | Set Decoration |
Production | Laura Rosenthal | Casting |
Visual Effects | Randall Balsmeyer | Visual Effects Supervisor |
Writing | Bill Condon | Screenplay |
Art | John Myhre | Production Design |
Directing | Rob Marshall | Director |
Crew | Rob Marshall | Choreographer |
Production | Martin Richards | Producer |
Production | Ali Farrell | Casting |
Art | Andrew M. Stearn | Art Direction |
Production | Craig Zadan | Executive Producer |
Production | Julie Goldstein | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Judi Cooper-Sealy | Key Hair Stylist |
Crew | Andrew Weisblum | Visual Effects Editor |
Production | Neil Meron | Executive Producer |
Production | John M. Eckert | Line Producer |
Production | Jennifer Berman | Executive Producer |
Writing | Bob Fosse | Book |
Sound | John Kander | Songs |
Sound | John Kander | Music |
Sound | Richard P. Cirincione | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Colleen Callaghan | Hairstylist |
Writing | Maurine Dallas Watkins | Theatre Play |
Costume & Make-Up | Jordan Samuel | Key Makeup Artist |
Writing | Fred Ebb | Book |
Writing | Fred Ebb | Lyricist |
Crew | Jeanette Roxborough | Stunts |
Production | Joyce Kozy King | Production Manager |
Costume & Make-Up | Cindy J. Williams | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | LuAnn Claps | Makeup Artist |
Sound | Denis Bellingham | Boom Operator |
Sound | Dominick Tavella | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Cynthia Onrubia | Associate Choreographer |
Art | Thomas Carnegie | Set Designer |
Crew | Rachel Aberly | Unit Publicist |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Mark Dornfeld | Visual Effects Supervisor |
Camera | Peter Rosenfeld | Camera Operator |
Sound | Eytan Mirsky | Sound Effects Editor |
Sound | Maurice Schell | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Lyndell Quiyou | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Karyn Huston | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Edelgard K. Pfluegl | Assistant Makeup Artist |
Directing | Myron Hoffert | First Assistant Director |
Directing | Grant Lucibello | Second Assistant Director |
Directing | Susanna David | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Veronica Ciandre | Hairstylist |
Visual Effects | Kathy Kelehan | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Wendy Lanning | Visual Effects Producer |
Sound | David Lee | Sound Mixer |
Crew | Joey Pizzi | Associate Choreographer |
Sound | E. Gedney Webb | Music Editor |
Costume & Make-Up | Paula Fleet | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Patricia Keighran | Assistant Makeup Artist |
Art | Beth Gilinsky | Art Department Coordinator |
Sound | Maureen Crowe | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Kathleen Graham | Makeup Artist |
Directing | Tyler Delben | Third Assistant Director |
Directing | Tom Quinn | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Johanne Boisvert | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Lucy M. Orton | Assistant Hairstylist |
Production | Sam Crothers | Executive Producer |
Editing | Catherine Rankin | Negative Cutter |
Costume & Make-Up | Dale Brownell | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Brian Hui | Makeup Artist |