Back to the Future Part II

Back to the Future Part II (1989)

სათავგადასავლოკომედიასაოჯახოფანტასტიკა

დირექტორი: Robert Zemeckis
მწერალი: Bob Gale

გამოსვლის თარიღი: 1989-11-22
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 108 წუთი / 1:48
ბიუჯეტი: $40,000,000
შემოსავალი: $332,000,000
მწარმოებლი კომპანიები : Universal Pictures, Amblin Entertainment, U-Drive Productions
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB

http://www.backtothefuture.com/movies/backtothefuture2


როლებში

Michael J. Fox
Marty McFly Sr. / Marty McFly Jr. / Marlene McFly
Christopher Lloyd
Dr. Emmett Brown
Lea Thompson
Lorraine
Thomas F. Wilson
Biff Tannen / Griff
Elisabeth Shue
Jennifer Parker / Jennifer McFly
James Tolkan
Mr. Strickland
Jeffrey Weissman
George McFly
Casey Siemaszko
3-D
Billy Zane
Match
J.J. Cohen
Skinhead
Charles Fleischer
Terry
E. Casanova Evans
'Michael Jackson' Video Waiter
Jay Koch
'Ronald Reagan' Video Waiter
Charles Gherardi
'Ayatollah Khomeini' Video Waiter
Ricky Dean Logan
Data
Darlene Vogel
Spike
Jason Scott Lee
Whitey
Elijah Wood
Video Game Boy
John Thornton
Video Game Boy
Theo Schwartz
Hoverboard Girl #1
Lindsey Whitney Barry
Hoverboard Girl #2
Judy Ovitz
Antique Store Saleswoman
Stephanie Williams
Officer Foley
Marty Levy
Cab Driver
Flea
Needles
Jim Ishida
Fujitsu
Nikki Birdsong
Loretta
Al White
Dad
Junior Fann
Mom
Shaun Hunter
Harold
George Buck Flower
Bum
Neil Ross
Biff Tannen Museum Narrator (voice)
Tamara Carrera
Jacuzzi Girl #1
Tracy Dali
Jacuzzi Girl #2
Jennifer Brown
Basketball Kid #1
Irina Cashen
Basketball Kid #2
Angela Greenblatt
Basketball Kid #3
Cameron Moore
Basketball Kid #4
Justin Mosley Spink
Basketball Kid #5
Lisa Freeman
Babs
John Erwin
Radio Sportscaster (voice)
Harry Waters, Jr.
Marvin Berry
David Harold Brown
Starlighter
Tommy Thomas
Starlighter
Lloyd L. Tolbert
Starlighter
Granville 'Danny' Young
Starlighter
Wesley Mann
CPR Kid
Joe Flaherty
Western Union Man
Freddie
Einstein
Crispin Glover
George McFly (archive footage)
Todd Blood
Dance Extra (uncredited)
Sean Michael Fish
King Neptune (uncredited)
Donald Fullilove
Goldie Wilson III (uncredited)
Eric Kay
Dancer (uncredited)
Marc McClure
Dave McFly (uncredited)
Oliver Theess
Kid at Fight (uncredited)
Mary Ellen Trainor
Officer Reese (uncredited)

ჯგუფი

Sound Alan Silvestri Original Music Composer
Sound Alan Silvestri Conductor
Directing Robert Zemeckis Director
Writing Robert Zemeckis Characters
Writing Robert Zemeckis Story
Production Steve Starkey Associate Producer
Editing Arthur Schmidt Editor
Production Steven Spielberg Executive Producer
Production Kathleen Kennedy Executive Producer
Art Rick Carter Production Design
Costume & Make-Up Joanna Johnston Costume Design
Production Mike Fenton Casting
Art Linda DeScenna Set Decoration
Production Frank Marshall Executive Producer
Production Valorie Massalas Casting
Production Judy Taylor Casting
Writing Bob Gale Screenplay
Production Bob Gale Producer
Writing Bob Gale Characters
Writing Bob Gale Story
Production Neil Canton Producer
Camera Dean Cundey Director of Photography
Editing Harry Keramidas Editor
Directing David McGiffert First Assistant Director
Sound Charles L. Campbell Supervising Sound Editor
Sound Ellen Heuer Foley Artist
Production Joan Bradshaw Unit Production Manager
Production Lata Ryan Production Coordinator
Crew Michael Klastorin Unit Publicist
Art Margie Stone McShirley Art Direction
Crew Tony Brubaker Stunts
Costume & Make-Up Ken Chase Makeup Designer
Crew Walter Scott Stunt Coordinator
Visual Effects Ken Ralston Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Allen Payne Hairstylist
Sound James B. Campbell Orchestrator
Sound William B. Kaplan Production Sound Mixer
Sound Earl Sampson Boom Operator
Editing Peter Lonsdale Associate Editor
Crew Bonne Radford Production Controller
Camera Raymond Stella Camera Operator
Visual Effects Michael Lantieri Special Effects Supervisor
Camera Clyde E. Bryan First Assistant Camera
Sound Mary Andrews ADR Editor
Directing Max Kleven Second Unit Director
Crew Martin Cohen Post Production Supervisor
Sound Gregg Baxter Sound Editor
Costume & Make-Up Dorothy Byrne Hairstylist
Costume & Make-Up Nancy McArdle Costume Supervisor
Directing Marion Tumen Script Supervisor
Costume & Make-Up Hazel Catmull Hairstylist
Costume & Make-Up Nancy J. Hvasta Leonardi Makeup Artist
Costume & Make-Up Ellis Burman Jr. Makeup Artist
Art John Zemansky Property Master
Crew Russell McEntyre Transportation Coordinator
Camera Ralph Nelson Jr. Still Photographer
Sound Kenneth Karman Music Editor
Sound Greg Orloff Foley Mixer
Production Paul Pav Location Manager
Camera Casey Hotchkiss Additional Camera
Crew Cheryl Wheeler Duncan Stunt Double
Sound Dennis S. Sands Scoring Mixer
Visual Effects Wes Takahashi Animation Supervisor
Sound Carolyn Tapp Foley Recordist
Art Beverli Eagan Set Designer
Editing Dale E. Grahn Color Timer
Art Walt Hadfield Construction Coordinator
Costume & Make-Up Gala Autumn Costumer
Crew Timothy Eaton Visual Effects Editor
Lighting Mark Walthour Chief Lighting Technician
Visual Effects Judith Weaver Animation Coordinator
Sound Larry Singer ADR Supervisor
Visual Effects Kim Bromley Visual Effects Coordinator
Directing Cara Giallanza Second Assistant Director
Art Lynn Christopher Assistant Art Director
Crew Steve Irwin Video Assist Operator
Crew Neil Garland Propmaker
Crew John Bell Visual Effects Art Director
Camera Al LaVerde Dolly Grip
Camera Ron Cardarelli Key Grip
Crew Tim Gonzales Craft Service
Camera Sid Lucero Best Boy Grip
Production Stevie Lazo Production Accountant
Lighting Peter Clarson Gaffer
Art Jonas David Production Illustrator
Camera Marty Dobkousky Grip
Costume & Make-Up Karen Kubeck Assistant Makeup Artist
Crew Marc Fambro Carpenter
Art Jerry Sargent Construction Foreman
Art Tom McCown Leadman
Art Cary Conway Painter
Crew Brad Jeffries Choreographer
Camera Jolanda R. Wipfli Camera Loader
Sound Albert Romero Sound Recordist
Crew Keith O'Brien Transportation Co-Captain
Editing Dawn Oltman Editorial Coordinator
Editing Janet Fiona Mason Assistant Editor
Sound Peter C. Barbour Assistant Sound Editor
Crew Bobby Aldridge Utility Stunts
Art Larry Lennert Greensman
Art Jerry Gadette Standby Painter
Costume & Make-Up Larry Boyd Set Dressing Artist
Crew Richard Burch Driver
Crew Dale Henry Transportation Captain
Lighting John D. Todd Best Boy Electric
Lighting Robert P. Quiroz Electrician
Lighting Steve Chandler Lighting Technician
Lighting Bill Baker Key Rigging Grip
Visual Effects Suella Kennedy Visual Effects Producer
Camera Larry D. Davis Second Assistant Camera
Crew Thomas R. Homsher Special Effects Technician
Production Scott Ross General Manager
Production Colleen Arnaud Assistant Accountant
Visual Effects Loring Doyle VFX Artist
Production Joni Kearney Casting Assistant
Art Richard Leon Assistant Property Master
Camera Jalal Pashandi Assistant Camera
Editing Kevin Havner Negative Cutter
Lighting Thomas Marshall Assistant Chief Lighting Technician
Production Susan Spencer Robbins Assistant Production Coordinator
Production Elizabeth Ann Bundschu Production Assistant

მსგავსი ფილმები