Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi (2017)

ფენტეზისათავგადასავლოფანტასტიკამძაფრსიუჟეტიანი

დირექტორი: Rian Johnson
მწერალი: Rian Johnson

გამოსვლის თარიღი: 2017-12-13
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 152 წუთი / 2:32
ბიუჯეტი: $200,000,000
შემოსავალი: $1,332,459,537
მწარმოებელი კომპანია : Lucasfilm
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB

https://www.starwars.com/films/star-wars-episode-viii-the-last-jedi


როლებში

Mark Hamill
Luke Skywalker / Dobbu Scay (voice)
Carrie Fisher
General Leia Organa
Adam Driver
Kylo Ren
Daisy Ridley
Rey
John Boyega
Finn
Oscar Isaac
Poe Dameron
Andy Serkis
Supreme Leader Snoke
Lupita Nyong'o
Maz Kanata
Domhnall Gleeson
General Hux
Anthony Daniels
C-3PO
Gwendoline Christie
Captain Phasma
Kelly Marie Tran
Rose Tico
Laura Dern
Vice Admiral Amilyn Holdo
Benicio del Toro
DJ
Frank Oz
Yoda (voice)
Billie Lourd
Lieutenant Connix
Joonas Suotamo
Chewbacca
Amanda Lawrence
Commander D'Acy
Jimmy Vee
R2-D2
Brian Herring
BB-8
Dave Chapman
BB-8
Justin Theroux
Master Codebreaker
Tim Rose
Admiral Ackbar
Tom Kane
Admiral Ackbar (voice)
Adrian Edmondson
Captain Peavey
Mark Lewis Jones
Captain Canady
Hermione Corfield
Tallissan "Tallie" Lintra
Ngô Thanh Vân
Paige Tico
Noah Segan
X-Wing Pilot Starck
Jamie Christopher
X-Wing Pilot Tubbs
Paul Kasey
C'ai Threnalli
Michaela Coel
Resistance Monitor
Priyanga Burford
Resistance Medical Officer
Navin Chowdhry
Resistance Cargo Pilot
Crystal Clarke
Resistance Transport Pilot
Hugh Skinner
Resistance Officer
Shauna Macdonald
Temporary Command Center Resistance Pilot
Kate Dickie
Hux's First Order Monitor
Ralph Ineson
Senior First Order Officer
Michael Jibson
Kylo's Shuttle Pilot
Luke Neal
Canto Cop
Andy Nyman
Jail Guard
Lily Cole
Party Girl Lovey
Warwick Davis
Wodibin
Kiran Shah
Neepers Panpick
Joseph Gordon-Levitt
Slowen Lo (voice)
Mike Quinn
Nien Nunb
Gareth Edwards
Resistance Trench Soldier
Gary Barlow
Resistance Soldier
Peter Mayhew
Chewbacca (consultant)
Edgar Wright
Resistance Trooper (uncredited)
Joe Cornish
Resistance Trooper (uncredited)
Griffin Hamill
Salaka Kuchimba (uncredited)
Nathan Hamill
Saile Minnau (uncredited)
Chelsea Hamill
Koo Millham (uncredited)
Liang Yang
Praetorian Guard (uncredited)
Bern Collaço
Stormtrooper (uncredited)

ჯგუფი

Writing George Lucas Characters
Crew Carrie Fisher In Memory Of
Sound John Williams Original Music Composer
Art Rick Heinrichs Production Design
Production Kathleen Kennedy Executive Producer
Art John Dexter Art Direction
Costume & Make-Up Michael Kaplan Costume Design
Production Mary Vernieu Casting
Production Tom Karnowski Line Producer
Sound Ren Klyce Sound Designer
Sound Ren Klyce Supervising Sound Editor
Sound Ren Klyce Sound Re-Recording Mixer
Editing Bob Ducsay Editor
Art Richard Roberts Set Decoration
Production J.J. Abrams Executive Producer
Production Nina Gold Casting
Sound Ramiro Belgardt Music Editor
Art Chris Lowe Supervising Art Director
Art Roxana Alexandru Set Designer
Costume & Make-Up Peter Swords King Hair Designer
Costume & Make-Up Peter Swords King Makeup Designer
Writing Rian Johnson Screenplay
Directing Rian Johnson Director
Production Ram Bergman Producer
Camera Steve Yedlin Director of Photography
Visual Effects Danielle Legovich Visual Effects Producer
Sound Matthew Wood Supervising Sound Editor
Production Terri Douglas ADR Voice Casting
Crew Andrew Jack Dialect Coach
Camera Peter Field Camera Operator
Art Todd Cherniawsky Supervising Art Director
Art Jason Knox-Johnston Art Direction
Art Dean Clegg Art Direction
Art Neal Callow Art Direction
Art Oli van der Vijver Art Direction
Visual Effects Chris Corbould Special Effects Supervisor
Art Matt Wynne Art Direction
Costume & Make-Up David Crossman Costume Supervisor
Art Phil Sims Art Direction
Art Andrew Bennett Art Direction
Art Jamie Wilkinson Property Master
Directing Paula Casarin Script Supervisor
Visual Effects Christopher Raimo Visual Effects Producer
Visual Effects Marie-Cecile Dahan Visual Effects Producer
Sound Joseph Bonn Music Editor
Sound Michael Semanick Sound Re-Recording Mixer
Camera Dave Hamilton-Green Steadicam Operator
Camera Gary Spratling Camera Operator
Visual Effects Ben Morris Visual Effects Supervisor
Camera David James Still Photographer
Camera Jason Ewart Steadicam Operator
Camera Tony Jackson Camera Operator
Art Jennifer Lewicki Art Department Coordinator
Crew Zack Mazerolle Visual Effects Editor
Camera Adam Dale Aerial Director of Photography
Sound David Parker Sound Re-Recording Mixer
Lighting Warren Evans Rigging Gaffer
Costume & Make-Up Kristyan Mallett Prosthetic Designer
Lighting David Smith Gaffer
Crew Daniel Pearson CG Supervisor
Crew Nick Dacey Visual Effects Editor
Art Mary Pike Set Designer
Visual Effects Tim Keene Visual Effects Producer
Crew Theo Demiris CG Supervisor
Crew Adam Avery Visual Effects Editor
Art Quinn Robinson Set Designer
Visual Effects Kai-Hua Lan Lead Animator
Visual Effects Steve Cady Lead Animator
Visual Effects Neal Scanlan Visual Effects Supervisor
Camera Jonathan Olley Still Photographer
Visual Effects Stephen Aplin Animation Supervisor
Directing Jamie Christopher First Assistant Director
Visual Effects Mike Beaulieu Animation Supervisor
Production Martin Ware Casting Associate
Visual Effects Guillaume Poulin VFX Editor
Crew Ian Comley CG Supervisor
Visual Effects Matt Shumway Animation Supervisor
Crew Sebastien Francoeur CG Supervisor
Sound Stuart Wilson Production Sound Mixer
Crew Paul Lowe Stunts
Crew Dave Cook CG Supervisor
Lighting Nick Mitchell Lighting Technician
Production Marisol Roncali Casting Associate
Visual Effects Eunice Khoo Visual Effects Producer
Lighting Eamonn Fitzgerald Lighting Technician
Crew Sam Paul Toms Visual Effects Editor
Crew James Clyne Visual Effects Art Director
Crew Liang Yang Stunt Coordinator
Visual Effects Signe Vinther Visual Effects Producer
Lighting Thomas Fraser-Zank Lighting Technician
Visual Effects Tom Cowlishaw 3D Generalist
Camera Toby Plaskitt Russian Arm Operator
Visual Effects Danielle Millington-Peck VFX Editor
Visual Effects Leila Nicotera Visual Effects Producer
Production Adam Teeuw Production Supervisor
Production Polly Hope Production Supervisor
Crew François Poirier Visual Effects Editor
Visual Effects Etienne Poulin St-Laurent Matchmove Supervisor
Visual Effects Tanner Scott Creature Technical Director
Production Martin Joy Production Manager
Production Martin Joy Location Manager
Visual Effects Bernardo Rodriguez VFX Editor
Production Milivoj Mestrovic Casting
Art Kim Frederiksen Conceptual Design
Costume & Make-Up Joanna Campbell Lynch Wardrobe Supervisor
Lighting Jamie Garside Lighting Technician
Lighting Jack Powell Lighting Technician
Visual Effects Nora Wixom Creature Technical Director
Visual Effects Ted Lister Lead Animator
Visual Effects Albert Cheng Pre-Visualization Supervisor
Visual Effects Paul Ingram-Tedd VFX Editor
Visual Effects Stacy Bissell Visual Effects Producer
Visual Effects Tom Seed Visual Effects Producer
Visual Effects Daniel Booty Visual Effects Producer
Visual Effects Janet Lewin Visual Effects Producer
Visual Effects Michael Mulholland Visual Effects Supervisor

მსგავსი ფილმები