Brendan Cowell Const. Graham McGahan |
|
Maia Thomas Lavinia Smart |
|
Fiona Macleod Det. Melanie Ryan |
|
Nicholas Bell Sen. Det. Noel Birchall |
|
Katie Wall Const. Caitlin Robinson |
|
Henry Nixon Craig Finlay |
|
Simon Laherty Lucky Phil Heydon |
|
Luke Elliot Dean Stouritis |
|
Dennis Coard Snr. Sgt. Neville Mobley |
|
Maude Davey Const. Rhonda Harris |
|
Simon King Const. John Smith |
|
Nathan Page Nigel Gower |
|
Damien Richardson Matty Rhodes |
|
Sue Broberg Dr. Seuss |
|
Georgia Bolton Policewoman |
|
Richard Pyros Policeman |
|
Kylie Trounson Intern |
|
Kane McNay Const. Mick Reichelt |
|
George Prataris Lionel |
|
Richard Cawthorne Kermond |
|
Fred Barker Publican |
|
Cliff Ellen Elderly Man |
|
Monica Maughan Elderly Woman |
Art | Paddy Reardon | Production Design |
Production | Bryce Menzies | Executive Producer |
Directing | Paul Walton | First Assistant Director |
Crew | Zev Eleftheriou | Stunt Coordinator |
Production | Andy Pappas | Unit Manager |
Costume & Make-Up | Kitty Stuckey | Costume Design |
Directing | Matthew Saville | Director |
Writing | Matthew Saville | Writer |
Sound | Bryony Marks | Original Music Composer |
Editing | Geoff Hitchins | Editor |
Production | Cameron Harris | Casting |
Camera | László Baranyai | Director of Photography |
Production | Yvonne Collins | Line Producer |
Sound | Scott Findlay | Dialogue Editor |
Crew | John Fox | Armorer |
Production | Tim Scott | Location Manager |
Sound | Emma Bortignon | Sound Designer |
Sound | Emma Bortignon | Sound Mixer |
Art | Miriam Johnson | Art Department Coordinator |
Camera | Harry Panagiotidis | Steadicam Operator |
Art | Julie Nelson | Art Direction |
Sound | Doron Kipen | Sound Mixer |
Sound | Rodney Lowe | Scoring Mixer |
Production | Trevor Blainey | Producer |
Art | Hannah Knowlton | Set Decoration |
Camera | Katie Milwright | Second Unit Director of Photography |
Visual Effects | Peter Stubbs | Special Effects Supervisor |
Production | Helen Boicovitis | Production Coordinator |
Sound | Keith Thomas | Sound Mixer |
Crew | Maryjeanne Watt | Post Production Supervisor |
Directing | Ted Green | Script Supervisor |
Editing | Marcus Herrick | Assistant Editor |
Production | Rachel Knowles | Post Production Producer |
Writing | David Tiley | Script Editor |
Directing | Greg Spiller | Second Assistant Director |
Production | Pamela Hammond | Post Production Coordinator |
Art | Caroline Kelly | Props |
Sound | Philippe Decrausaz | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | José Pérez | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | José Pérez | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Fiona Rogan | Costume Supervisor |
Directing | Heath Kerr | Third Assistant Director |
Production | Victor Fukushima | Assistant Unit Manager |