ეგვიპტის ღმერთები (2016)
მძაფრსიუჟეტიანისათავგადასავლოფენტეზი
ოდესღაც მშვიდობიანი და აყვავებული ეგვიპტის სამეფო ქაოსში ჩავარდება: სიბნელის დაუნდობელი ღმერთი სეტი კლავს თავის ძმას ოსირისს და ტახტს უზურპავს. მას მოულოდნელად დაუპირისპირდება უბრალო მოკვდავი, მარაგი ახალგაზრდა ქურდი. იმისათვის, რომ თავისი მშვენიერი საყვარელი გააცოცხლოს, მან უნდა მიიღოს მხარდაჭერა ძლიერი და შურისმაძიებელი ღმერთის ჰორუსისგან. მხოლოდ მას შემდეგ, რაც გაივლიან ძალების გამოცდას და მსხვერპლს შეწირავენ ყველა ყველაზე ძვირფასს, ისინი შეძლებენ წინააღმდეგობის გაწევა სეთსა და მის მიმდევრებს ცოცხალთა და მიცვალებულთა სამყაროში.
დირექტორი:
Alex Proyas
მწერლები:
Matt Sazama, Burk Sharpless.
Production | John Papsidera | Casting |
Sound | Marco Beltrami | Music |
Art | Owen Paterson | Production Design |
Camera | Peter Menzies Jr. | Director of Photography |
Art | Ian Gracie | Supervising Art Director |
Directing | Alex Proyas | Director |
Production | Alex Proyas | Producer |
Costume & Make-Up | Liz Keogh | Costume Design |
Editing | Paul Carlin | Digital Intermediate |
Production | Nikki Barrett | Casting |
Art | Michael Turner | Art Direction |
Production | Basil Iwanyk | Producer |
Editing | Simon Alberry | Digital Intermediate |
Sound | Wayne Pashley | Sound Designer |
Sound | Wayne Pashley | Supervising Sound Editor |
Editing | Richard Learoyd | Editor |
Production | Deanna Brigidi | Casting Associate |
Art | Sophie Nash | Art Direction |
Crew | Steven A. Davis | Stunt Double |
Writing | Matt Sazama | Screenplay |
Writing | Burk Sharpless | Screenplay |
Art | Nicki Gardiner | Set Decoration |
Crew | Alex Jewson | Stunts |
Sound | John Simpson | Foley |
Sound | Mark Franken | Dialogue Editor |
Crew | Angela Moore | Stunts |
Sound | Jim Schultz | Music Editor |
Sound | Derryn Pasquill | Dialogue Editor |
Camera | Peter McCaffrey | Camera Operator |
Sound | Fabian Sanjurjo | Supervising Sound Effects Editor |
Lighting | Shaun Conway | Gaffer |
Camera | Darrin Keough | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Anita Morgan | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Anita Morgan | Key Hair Stylist |
Directing | Kira Bohn | Script Supervisor |
Editing | Jolayne Crabbe | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Aline Joyce | Makeup Artist |
Lighting | Mark Jefferies | Rigging Gaffer |
Art | Jerad Marantz | Concept Artist |
Camera | Richard Bradshaw | Camera Operator |
Crew | Olga Miller | Stunt Double |
Visual Effects | Jarrod Anderson | Animation Director |
Visual Effects | Laura Anderson | Animation |
Visual Effects | Jimmy Almeida | Animation |
Art | Meredith Hussey | Art Department Coordinator |
Art | Kristen Anderson | Assistant Art Director |
Directing | Karen Mansfield | Script Supervisor |
Sound | Mario Gabrieli | Sound Effects Editor |
Sound | Greg P. Fitzgerald | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Peter Purcell | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Andrew Chan | Assistant Art Director |
Crew | Marlee Barber | Stunt Double |
Sound | Rick Lisle | Sound Effects Editor |
Crew | Carlos-Christian Nickel | CG Supervisor |
Camera | Andrew AJ Johnson | Camera Operator |
Camera | John Platt | Camera Operator |
Camera | Gerard Maher | First Assistant Camera |
Camera | David Elmes | First Assistant Camera |
Camera | Scott Dolan | First Assistant Camera |
Sound | Nigel Christensen | Sound Effects Editor |
Sound | Jared Dwyer | Sound Effects Editor |
Sound | Peter Grace | Sound Recordist |
Visual Effects | Joe Harkins | Animation Director |
Visual Effects | Paul Lee | Animation |
Crew | Pawel Olas | CG Supervisor |
Crew | Steve Moncur | CG Supervisor |
Crew | Sylvain Theroux | CG Supervisor |
Crew | Martin Pelletier | CG Supervisor |
Crew | Alice Baueris | Makeup Effects |
Crew | Kala Harrison | Makeup Effects |
Crew | Emily Hayward | Makeup Effects |
Crew | Colin Ware | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Yvonne Savage | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Lara Jade Birch | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Damian Martin | Prosthetic Supervisor |
Editing | Stephen F. Newnam | Digital Intermediate |
Editing | Matthew Wigg | First Assistant Editor |
Editing | Kaz Rassoulzadegan | First Assistant Editor |
Crew | Naomi Turvey | Stunt Double |
Crew | Jesse Rowles | Stunts |
Production | Kent Kubena | Executive Producer |
Crew | Inge Sildnik | Stunts |
Crew | Andrea Berchtold | Stunts |
Crew | Andrea Berchtold | Utility Stunts |
Crew | Michael Matthews | Stunts |
Crew | Puven Pather | Stunts |
Crew | Bernadette Van Gyen | Stunts |
Art | Maciej Kuciara | Concept Artist |
Crew | Talayna Moana Nikora | Stunts |
Crew | Desiree Rose Cheer | Stunts |
Crew | Jack Kingsley | Stunts |