Final Fantasy: The Spirits Within (2001)
სათავგადასავლომძაფრსიუჟეტიანიფენტეზიფანტასტიკატრილერიმელოდრამამულტფილმი
დირექტორები:
Hironobu Sakaguchi, Motonori Sakakibara.
მწერლები:
Al Reinert, Jeff Vintar, Jack Fletcher, Ramin Mebdy.
Ming-Na Wen Dr. Aki Ross (voice) |
|
Alec Baldwin Cap. Gray Edwards (voice) |
|
Ving Rhames Sgt. Ryan Whitaker (voice) |
|
Steve Buscemi Off. Neil Fleming (voice) |
|
Peri Gilpin Off. Jane Proudfoot (voice) |
|
Donald Sutherland Dr. Cid (voice) |
|
James Woods General Hein (voice) |
|
Keith David Council Member (voice) |
|
Jean Simmons Council Member (voice) |
|
Matt McKenzie Major Elliot (voice) |
|
John DeMita BCR Soldier #1 / Space Station Technician #2 / Additional Voices (voice) |
|
Matt Adler Additional Voices (voice) |
|
Steve Alterman Additional Voices (voice) |
|
David Arnott Additional Voices (voice) |
|
Cathy Cavadini Additional Voices (voice) |
|
Lanei Chapman Additional Voices (voice) |
|
Vicki Davis Additional Voices (voice) |
|
Judi M. Durand Additional Voices (voice) |
|
Greg Finley Additional Voices (voice) |
|
Jack Fletcher Additional Voices (voice) |
|
Julia Fletcher Additional Voices (voice) |
|
Barbara Harris Additional Voices (voice) |
|
David McCharen Additional Voices (voice) |
|
Tracy Metro Additional Voices (voice) |
|
David Michie Additional Voices (voice) |
|
Richard Penn Additional Voices (voice) |
|
David J. Randolph Additional Voices (voice) |
|
Andrea Baker Additional Voices (voice) |
|
Eric Aten Deep Eyes (uncredited) |
|
John DiMaggio BFW Soldier #1 (voice) (uncredited) |
|
Alex Fernandez Space Station Technician #3 (voice) (uncredited) |
|
David Rasner Space Station Technician #1 & 4 (voice) (uncredited) |
|
Dwight Schultz Scan Technician (voice) (uncredited) |
Sound | David Farmer | Sound Effects Editor |
Sound | Elliot Goldenthal | Original Music Composer |
Writing | Al Reinert | Screenplay |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Sound | Jana Vance | Foley Artist |
Sound | Dennis Leonard | Supervising Sound Editor |
Writing | Jeff Vintar | Screenplay |
Directing | Hironobu Sakaguchi | Director |
Directing | Motonori Sakakibara | Director |
Camera | Motonori Sakakibara | Director of Photography |
Writing | Jack Fletcher | Screenplay |
Production | Jack Fletcher | Casting |
Writing | Ramin Mebdy | Screenplay |
Production | Jun Aida | Producer |
Production | Chris Lee | Producer |
Sound | Joel Iwataki | Original Music Composer |
Sound | Dirk Brossé | Original Music Composer |
Editing | Christopher S. Capp | Editor |
Art | Mauro Borrelli | Production Design |
Sound | Randy Thom | Sound Designer |
Sound | Randy Thom | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Andrew R. Jones | Animation Director |
Sound | Gary Rizzo | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Crew | Takahiko Akiyama | Visual Effects Art Director |
Sound | Matthias Gohl | Music Producer |
Visual Effects | Remo Balcells | Visual Effects Supervisor |
Sound | Robert Shoup | Sound Effects Editor |
Sound | David C. Hughes | Sound Effects Editor |
Sound | Chris Scarabosio | Sound Effects Editor |
Sound | Curtis Roush | Music Editor |
Sound | Sue Fox | ADR Editor |
Sound | Andrea Gard | Sound Effects Editor |
Sound | Andrea Gard | Foley Editor |
Crew | Bruce Jurgens | CG Supervisor |
Art | Patrick Janicke | Conceptual Design |
Visual Effects | Roy Sato | Animation |
Visual Effects | Alice V. Kaiserian | Animation |
Visual Effects | Yasushi Nirasawa | Creature Design |
Sound | Jeff Darby | Sound Effects Editor |
Sound | Jim McKee | Sound Effects Editor |
Crew | James Twomey | Sound Recordist |
Crew | Kenichi Isaka | Sequence Supervisor |
Crew | Teru Yoshida | Sequence Supervisor |
Crew | Gary Mundell | CG Supervisor |
Crew | Colin C.L. Fong | Stunt Coordinator |
Editing | William M. Steinberg | First Assistant Editor |
Visual Effects | Hiroshi Mori | Visual Effects |