ლოს- ანჯელესის საიდუმლოებანი (1997)
ლოს-ანჯელესში, 50-იანი წლების კორუმპირებულ და სასტიკ პოლიციაში, სამი დეტექტივი განსხვავებულ მეთოდებს იყენებს იმის გასარკვევად, თუ რა იმალება სადღეღამისო სასადილოში ჩადენილი მკვლელობების უკან.
დირექტორი:
Curtis Hanson
მწერლები:
Curtis Hanson, Brian Helgeland.
Russell Crowe Wendell "Bud" White |
|
Guy Pearce Edmund "Ed" Exley |
|
Kevin Spacey Jack Vincennes |
|
Kim Basinger Lynn Bracken |
|
Danny DeVito Sid Hudgens |
|
James Cromwell Dudley Smith |
|
David Strathairn Pierce Patchett |
|
Ron Rifkin D.A. Ellis Loew |
|
Matt McCoy "Badge of Honor" Star Brett Chase |
|
Paul Guilfoyle Mickey Cohen |
|
Paolo Seganti Johnny Stompanato |
|
Elisabeth Granli Mickey Cohen's Mambo Partner |
|
Sandra Taylor Mickey Cohen's Mambo Partner |
|
Steve Rankin Officer Arresting Mickey Cohen |
|
Graham Beckel Dick Stensland |
|
Allan Graf Wife Beater |
|
Precious Chong Wife |
|
Symba Jack's Dancing Partner |
|
Bob Clendenin Reporter at Hollywood Station |
|
Lennie Loftin Photographer at Hollywood Station |
|
Will Zahrn Liquor Store Owner |
|
Amber Smith Susan Lefferts |
|
Darrell Sandeen Buzz Meeks |
|
Michael Warwick Sid's Assistant |
|
Simon Baker Matt Reynolds |
|
Shawnee Free Jones Tammy Jordan |
|
Matthew Allen Bretz Officer Escorting Mexicans |
|
Thomas Rosales Jr. First Mexican |
|
Shane Dixon Officer / Detective at Hollywood Station |
|
Norman Howell Officer / Detective at Hollywood Station |
|
Brian Lally Officer / Detective at Hollywood Station |
|
Don Pulford Officer / Detective at Hollywood Station |
|
Chris Short Officer / Detective at Hollywood Station |
|
John Mahon Police Chief |
|
Tomas Arana Breuning - Dudley's Guy |
|
Michael McCleery Carlisle - Dudley's Guy |
|
George Yager Gangster at Victory Motel |
|
Jack Conley Vice Captain |
|
Ginger Slaughter Secretary in Vice |
|
Jack Knight Detective at Detective Bureau |
|
John H. Evans Patrolman at Nite Owl Cafe |
|
Gene Wolande Forensic Chief |
|
Brian Bossetta Forensic Officer |
|
Michael Chieffo Coroner |
|
Gwenda Deacon Mrs. Lefferts |
|
T.J. Kennedy Bud's Rejected Partner |
|
Ingo Neuhaus Jack's Rejected Partner |
|
Robert Harrison Pierce Patchett’s Bodyguard |
|
Jim Metzler City Councilman |
|
Robert Barry Fleming Boxer |
|
Jeremiah Birkett Ray Collins - Nite Owl Suspect |
|
Salim Grant Louis Fontaine - Nite Owl Suspect |
|
Karr Washington Ty Jones - Nite Owl Suspect |
|
Noel Evangelisti Stenographer |
|
Marisol Padilla Sánchez Inez Soto - Rape Victim |
|
Jeff Sanders Sylvester Fitch |
|
Steven Lambert Roland Navarette |
|
Jordan Marder Officer at Detective Bureau |
|
Gregory White Mayor |
|
April Breneman Look-Alike Dancer |
|
Lisa Worthy Look-Alike Dancer |
|
Beverly Sharpe Witness on Badge of Honor |
|
Colin Mitchell Reporter at Hospital |
|
John Slade Photographer at Hospital |
|
Brenda Bakke Lana Turner |
|
Kevin Maloney Frolic Room Bartender |
|
Patrice Walters Police File Clerk |
|
Rebecca Klingler Police File Clerk |
|
Irene Roseen D.A. Ellis Loew's Secretary |
|
Scott Eberlein West Hollywood Sheriff's Deputy |
|
David St. James Detective at Hush-Hush Office |
|
Bodie Newcomb Officer at Hush-Hush Office |
|
Jeff Austin Detective |
|
Robert Foster Detective |
|
Kevin Patrick Kelly Detective |
|
Henry Marder Detective |
|
Monty McKee Detective |
|
Henry Meyers Detective |
|
Michael Ossmann Detective |
|
Dick Stilwell Detective |
|
Jess Thomas Detective |
|
Robert Thompson Detective |
|
Jody Wood Detective |
|
Jimmy Ortega Second Mexican (uncredited) |
|
Nectar Rose Marilyn Monroe (uncredited) |
|
Rocco Salata Uniformed Patrol Officer (uncredited) |
|
Dell Yount Court Bailiff (uncredited) |
|
Scott McKinley Cop (uncredited) |
|
Gilbert Rosales Third Mexican (uncredited) |
|
J.P. Romano Deuce Perkins (uncredited) |
|
Chris Palermo Anthony Trombino (uncredited) |
|
April Audia Mayor's Wife (uncredited) |
|
Priscilla Cory Brunette Police Woman (uncredited) |
|
Fred Lerner Dudley's Guy with Shotgun (uncredited) |
|
Anne Zogby Movie Star (uncredited) |
Writing | Curtis Hanson | Screenplay |
Directing | Curtis Hanson | Director |
Production | Curtis Hanson | Producer |
Production | Arnon Milchan | Producer |
Production | Mali Finn | Casting |
Sound | Jerry Goldsmith | Original Music Composer |
Sound | Jerry Goldsmith | Conductor |
Production | David L. Wolper | Executive Producer |
Crew | Richard Stutsman | Special Effects Coordinator |
Art | Jay Hart | Set Decoration |
Crew | Jimmy Ortega | Stunts |
Writing | Brian Helgeland | Screenplay |
Production | Brian Helgeland | Co-Producer |
Sound | Bob Beher | Foley Editor |
Editing | Peter Honess | Editor |
Camera | Randy Berrett | Grip |
Crew | Joey Box | Stunts |
Art | Jeannine Oppewall | Production Design |
Production | Dan Kolsrud | Executive Producer |
Sound | Robert Deschaine | ADR Mixer |
Sound | Tami Treadwell | ADR Recordist |
Sound | Kenneth Hall | Music Editor |
Camera | Dante Spinotti | Director of Photography |
Writing | James Ellroy | Novel |
Sound | Denise Horta | ADR Editor |
Crew | Gene LeBell | Stunts |
Production | Michael G. Nathanson | Producer |
Costume & Make-Up | Ruth Myers | Costume Design |
Art | William Arnold | Art Direction |
Camera | J. Michael Muro | Steadicam Operator |
Production | Emily Schweber | Casting Associate |
Crew | Chris Palermo | Stunts |
Sound | Mildred Iatrou | Dialogue Editor |
Sound | Charleen Richards-Steeves | ADR Mixer |
Editing | Beth Jochem Besterveld | First Assistant Editor |
Production | John Panzarella | Location Manager |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Crew | Rick Avery | Stunts |
Costume & Make-Up | Lance Anderson | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Troy Alan Peters | Dresser |
Sound | Kimberly Lowe Voigt | Dialogue Editor |
Crew | Bob Herron | Stunts |
Sound | Arthur Morton | Orchestrator |
Editing | Carole Henderson Harrington | Assistant Editor |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Directing | Drew Ann Rosenberg | First Assistant Director |
Crew | Doc Duhame | Stunts |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | Gary Epper | Stunts |
Crew | Jeff Imada | Stunt Coordinator |
Crew | Toby Holguin | Stunts |
Crew | Gilbert Rosales | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Sound | John Roesch | Foley Artist |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Crew | Gary Price | Stunts |
Crew | Eric Rylander | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Scott H. Eddo | Makeup Supervisor |
Art | Patrick McGee | Swing |
Costume & Make-Up | Lisa Lovaas | Costume Supervisor |
Editing | Michael Trent | Assistant Editor |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Hilda Hodges | Foley Artist |
Lighting | Jeffrey W. Petersen | Chief Lighting Technician |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Art | Pablo Ferro | Title Designer |
Art | Steven Melton | Property Master |
Art | Julia K. Levine | Set Designer |
Crew | Norm Compton | Stunts |
Costume & Make-Up | Marsha Bozeman | Set Costumer |
Sound | Donald L. Warner Jr. | Dialogue Editor |
Directing | Sharron Reynolds-Enriquez | Script Supervisor |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Cathie Speakman | Dialogue Editor |
Camera | Duane Manwiller | First Assistant Camera |
Crew | Jimmy Romano | Stunts |
Sound | Gordon Ecker | Sound Effects Editor |
Sound | Becky Sullivan | Supervising ADR Editor |
Sound | Brian Best | Apprentice Sound Editor |
Visual Effects | Peter Donen | Visual Effects Supervisor |
Production | Sara Flamm | Production Secretary |
Sound | Terry Rodman | Sound Designer |
Sound | Steve Mann | Sound Effects Editor |
Camera | Gary Jay | Camera Operator |
Camera | Peter Sorel | Still Photographer |
Camera | Edward A. Gutentag | Assistant Camera |
Sound | Glenn Hoskinson | Sound Effects Editor |
Sound | Thom 'Coach' Ehle | Dolby Consultant |
Sound | John Leveque | Supervising Sound Effects Editor |
Visual Effects | Travis Baumann | Compositing Artist |
Art | Mark Poll | Set Designer |
Costume & Make-Up | Janis Clark | Key Hair Stylist |
Crew | Jessica Drake | Dialect Coach |
Art | Dave DeGaetano | Construction Coordinator |
Sound | Andrea Horta | ADR Editor |
Art | Neil David Pontecorvo | Head Greensman |
Directing | Connie Papineau | Script Supervisor |
Sound | Kirk Francis | Production Sound Mixer |
Lighting | Kenny Schneider | Electrician |
Camera | James W. Apted | Camera Loader |
Crew | Anthony G. Schmidt | Stunts |
Crew | Kevin L. Jackson | Stunts |
Production | L. Dean Jones Jr. | Unit Production Manager |
Crew | Fred Fein | Stand In |
Camera | Glenn Brown | Camera Production Assistant |
Sound | Nick Vidar | Music Programmer |
Crew | Boyd Lacosse | Special Effects Technician |
Camera | Scott M. Robinson | Key Grip |
Lighting | Jim Duggan | Key Rigging Grip |
Crew | David Guilbeau | Craft Service |
Crew | Thell Reed | Armorer |
Sound | Joe Divitale | Sound Effects Editor |
Crew | Fred Lerner | Stunts |
Lighting | Corwin A. Bibb | Electrician |
Art | Rick Broderman | Painter |
Sound | Bruce Botnick | Scoring Mixer |
Crew | Joni Avery | Stunts |
Production | Kenneth Hunter | Location Manager |
Art | G. Roger Abell | Swing |
Sound | Mychal D. Smith | Boom Operator |
Crew | Frankie 'G' Garbutt | Stunts |
Directing | Heather Kritzer | Second Second Assistant Director |
Production | Kim Bodner | Production Accountant |
Sound | Kay Colvin | Utility Sound |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Art | Al Eisenmann | Assistant Property Master |
Directing | Jim Goldthwait | Second Assistant Director |
Crew | Robby Robinson | Stunts |
Sound | Steven Gerrior | Assistant Sound Editor |
Crew | Robert Lamkin | Chef |
Crew | Keith Dillin | Transportation Coordinator |
Art | Gary Damian Thomas | Storyboard Artist |
Art | Louisa Bonnie | Set Designer |
Art | Javier Carrillo | Construction Foreman |
Art | John Hinkle | Standby Painter |
Lighting | Mark Soucie | Electrician |
Art | Moira Gill | Art Department Coordinator |
Art | Chuck Brooks | Greensman |
Costume & Make-Up | Peter Savic | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Bella Noubarian | Seamstress |
Crew | Eric Yount | Carpenter |
Crew | Dave Amberik | Driver |
Crew | Bonnie Daniels | Production Controller |
Production | Carolyn Hagan | Production Office Coordinator |
Crew | John Cales | Propmaker |
Crew | John Baumhauer | Set Production Assistant |
Crew | Pete Bianco | Transportation Captain |
Crew | John Bush | Transportation Co-Captain |
Crew | Michael Battaglia | Unit Publicist |
Crew | Dion Mitchell | Utility Stunts |
Crew | Mark Burnett | Video Assist Operator |
Directing | Linda Montanti | First Assistant Director |
Production | Warren Smith | Production Supervisor |
Crew | J.P. Romano | Stunts |
Costume & Make-Up | Gus Le Pre | Hair Assistant |
Camera | Carlos M. Gallardo | Grip |
Art | Kai Blomberg | Swing |
Crew | Richie Gaona | Stunts |
Camera | Robert Duggan | Best Boy Grip |
Lighting | Lonnie S. Gatlin | Assistant Chief Lighting Technician |
Camera | Danny Jimenez | Grip |
Art | Julie Beattie Iiams | Swing |
Lighting | Nikola Ristić | Electrician |
Art | Doug Sieck | Swing |
Production | Cheryl McHugh | Payroll Accountant |
Sound | Diane Linn | ADR Recordist |
Production | Karen Yokomizo | Assistant Accountant |
Crew | Richard Drown | Stunts |
Costume & Make-Up | Elizabeth Abate | Costumer |
Art | Al DeGaetano | Construction Buyer |
Camera | Alberto S. Ramos | Dolly Grip |
Production | Stephen Fischer | Assistant Location Manager |
Production | Andrea Morland | Art Department Production Assistant |
Production | Patti McGuire | Assistant Production Coordinator |
Production | Raul Moreno | Production Assistant |
Crew | Tom Lupo | Stunts |
Crew | Danny Costa | Stunts |
Crew | Danny Rogers | Stunts |
Art | Chris Grantz | Swing |
Lighting | Eric Smith | Electrician |
Production | Leslie Thorson | Assistant Location Manager |
Crew | Freddie Jin | Stunts |
Lighting | Jeff Durling | Electrician |
Camera | Poly Veitzer | Second Assistant Camera |