Rumble Fish (1983)
დირექტორი:
Francis Ford Coppola
მწერლები:
Francis Ford Coppola, S.E. Hinton.
Matt Dillon Rusty James |
|
Mickey Rourke The Motorcycle Boy |
|
Diane Lane Patty |
|
Dennis Hopper Father |
|
Diana Scarwid Cassandra |
|
Vincent Spano Steve |
|
Nicolas Cage Smokey |
|
Chris Penn B.J. Jackson |
|
Laurence Fishburne Midget |
|
William Smith Patterson the Cop |
|
Michael Higgins Mr. Harrigan |
|
Glenn Withrow Biff Wilcox |
|
Tom Waits Benny |
|
Herb Rice Black Pool Player |
|
Maybelle Wallace Late Pass Clerk |
|
Nona Manning Patty's Mom |
|
Sofia Coppola Donna |
|
Gian-Carlo Coppola Cousin James |
|
S.E. Hinton Hooker on Strip |
|
Emmett Brown Mr. Dobson |
|
Tracey Walter Alley Mugger |
|
Lance Guecia Alley Mugger |
|
Bob Maras Policeman |
|
J.T. Turner Math Teacher |
|
Keeva Clayton Lake Girl |
|
Kirsten Hayden Lake Girl |
|
Karen Parker Lake Girl |
|
Sussannah Darcy Lake Girl |
|
Kristi Somers Lake Girl |
Writing | Francis Ford Coppola | Screenplay |
Directing | Francis Ford Coppola | Director |
Production | Francis Ford Coppola | Executive Producer |
Production | Fred Roos | Producer |
Art | Dean Tavoularis | Production Design |
Directing | David Valdes | First Assistant Director |
Camera | Stephen H. Burum | Director of Photography |
Art | Dennis Gassner | Graphic Designer |
Writing | S.E. Hinton | Screenplay |
Writing | S.E. Hinton | Novel |
Production | Janet Hirshenson | Additional Casting |
Sound | Richard Beggs | Sound Designer |
Sound | Richard Beggs | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Doug Claybourne | Producer |
Sound | Stewart Copeland | Original Music Composer |
Editing | Barry Malkin | Editor |
Crew | Buddy Joe Hooker | Stunts |
Crew | Buddy Joe Hooker | Stunt Coordinator |
Directing | Mark Radcliffe | Second Assistant Director |
Crew | Freddie Hice | Stunts |
Art | Mary Swanson | Set Decoration |
Sound | Leslie Shatz | Dialogue Editor |
Sound | Randy Thom | Sound Recordist |
Directing | Sandy King | Script Supervisor |
Production | Roman Coppola | Associate Producer |
Production | Thomas M. Hammel | Unit Production Manager |
Art | Donald Elmblad | Set Dresser |
Crew | Dick Ziker | Stunts |
Sound | Tom Bellfort | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Marjorie Bowers | Costume Design |
Lighting | Alex Skvorzov | Best Boy Electric |
Crew | Martin Bresin | Special Effects |
Art | Robert C. Goldstein | Set Designer |
Costume & Make-Up | Jeff Kennemore | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ernest Misko | Costume Supervisor |
Crew | Tim A. Davison | Stunts |
Sound | David Parker | Sound Mixer |
Sound | Maurice Schell | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Peter Tothpal | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Susan Mills | Hairstylist |
Crew | Robert Spurlock | Special Effects |
Sound | Mark Rathaus | Assistant Sound Editor |
Production | Jeff Block | Extras Casting |
Art | John J. Rutchland Jr. | Construction Coordinator |
Camera | Dustin Blauvelt | Assistant Camera |
Sound | Robert Randles | Music Editor |
Crew | Daniel R. Suhart | Dialogue Coach |
Production | Teri Fettis-D'Ovidio | Production Coordinator |
Sound | Edward Beyer | Supervising Sound Editor |
Camera | Steven Hiller | Second Assistant Camera |
Camera | James Zenk | Still Photographer |
Art | John J. Rutchland III | Construction Foreman |
Camera | Bill Fleming | Grip |
Production | Gian-Carlo Coppola | Associate Producer |
Sound | Michael Jacobi | Sound Editor |
Camera | Ben Beaird | Dolly Grip |
Crew | Dennis Dion | Special Effects Coordinator |
Sound | C.J. Appel | Sound Editor |
Sound | Kevin Lee | Assistant Sound Editor |
Lighting | Lou Tobin | Gaffer |
Production | Paul Tompkins | Location Manager |
Crew | Billy Hank Hooker | Stunts |
Production | John Robert Askew | Extras Casting |
Production | Laurel Walter | Producer's Assistant |
Camera | Ted Bokhof | Camera Operator |
Art | Nick F. Caprarelli | Leadman |
Art | Sue Belknap | Set Dresser |
Art | Douglas | Property Master |
Art | Allan Kuhn | Assistant Property Master |
Costume & Make-Up | Tim McNally | Makeup Artist |
Camera | Emmett Brown | Key Grip |
Camera | John Englert | Best Boy Grip |
Camera | Larry Lydia | Dolly Grip |
Camera | Jack Bauer | Grip |
Art | John O'Connell | Set Painter |
Art | Kurt Ehlers | Construction Foreman |
Crew | Joseph W. Hunt | Transportation Coordinator |
Crew | William Jakubecy | Transportation Captain |
Crew | Corky Coble | Projection |
Crew | Richard Fitzgerald | Craft Service |
Sound | Marissa De Guzman | Assistant Sound Editor |
Sound | James Austin | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | August Coppola | Thanks |