სუფრაჟისტები (2015)
ფილმში მოთხრობილი ქალთა უფლებებისათვის მებრძოლთა რეალური ისტორია, ფემინიზმის ჩამოყალიბების ადრეულ ეტაპზე. ფილმი ეფუძნება რეალურ მოვლენებს, რომელსაც ადგილი ჰქონდა დიდ ბრიტანეთში მეოცე საუკუნის დასაწყისში.
დირექტორი: Sarah Gavron
Carey Mulligan Maud Watts |
|
Helena Bonham Carter Edith Ellyn |
|
Brendan Gleeson Arthur Steed |
|
Anne-Marie Duff Violet Cambridge |
|
Meryl Streep Emmeline Pankhurst |
|
Ben Whishaw Sonny Watts |
|
Romola Garai Alice Haughton |
|
Samuel West Benedict Haughton |
|
Geoff Bell Norman Taylor |
|
Natalie Press Emily Davison |
|
Adrian Schiller David Lloyd George |
|
Amanda Lawrence Miss Withers |
|
Adam Michael Dodd George Watts |
|
Grace Stottor Maggie Miller |
|
Lorraine Stanley Mrs Coleman |
|
Morgan Watkins Detective Malcolm Walsop |
|
Finbar Lynch Hugh Ellyn |
|
Nick Hendrix Government Minister |
|
Shelley Longworth Miss Samson |
|
Sarah Finigan Mrs Garston |
|
Drew Edwards Male Laundry Worker |
|
Adam Nagaitis Mr Cummins |
|
Lee Nicholas Harris Police Constable |
|
Joyce Henderson Female Prison Guard |
|
Susie Baxter Landlady |
|
Lisa Dillon Mrs Drayton |
|
Matt Blair Mr. Drayton |
|
Joanna Neary Woman Prisoner |
|
Col Needham Committee Member |
Production | Tessa Ross | Executive Producer |
Production | James Schamus | Executive Producer |
Sound | Alexandre Desplat | Original Music Composer |
Production | Fiona Weir | Casting |
Production | Cameron McCracken | Executive Producer |
Costume & Make-Up | J. Roy Helland | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | J. Roy Helland | Hairstylist |
Production | Alison Owen | Producer |
Art | Alice Normington | Production Design |
Art | Barbara Herman-Skelding | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Jane Petrie | Costume Design |
Editing | Barney Pilling | Editor |
Production | Faye Ward | Producer |
Directing | Sarah Gavron | Director |
Writing | Abi Morgan | Writer |
Camera | Eduard Grau | Director of Photography |
Visual Effects | Mark Holt | Special Effects Supervisor |
Editing | Stephen Perkins | First Assistant Editor |
Production | Teresa Moneo | Executive Producer |
Production | Rose Garnett | Executive Producer |
Production | Andy Stebbing | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Jake Collier | Set Costumer |
Lighting | James Plannette | Gaffer |
Production | Alice Searby | Casting Associate |
Crew | Pau Esteve Birba | Second Unit Cinematographer |
Costume & Make-Up | Carol Hemming | Hair Designer |
Sound | Paul Cotterell | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Barnaby Smyth | Foley |
Sound | Andy Shelley | Supervising Sound Editor |
Camera | Casper Leaver | Camera Operator |
Sound | Stephen Griffiths | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Tim Caplan | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Adam Gascoyne | Visual Effects Producer |
Directing | Helene Oosthuizen | Script Supervisor |
Editing | Rob Farris | Digital Intermediate |
Visual Effects | Simon Hughes | Visual Effects Supervisor |
Production | Nik Bower | Executive Producer |
Editing | Patrick Malone | Digital Intermediate |
Sound | Bernard O'Reilly | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Sian Grigg | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Sian Grigg | Makeup Designer |
Camera | Marc Gómez del Moral | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Tapio Salmi | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Charlotte Rogers | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Charlotte Rogers | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Holly Smart | Assistant Costume Designer |
Art | Choi Ho Man | Art Direction |
Art | Jonathan Houlding | Art Direction |
Sound | Karen Elliott | Music Supervisor |
Visual Effects | Ines Li | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Finola O'Brien | Visual Effects Coordinator |
Editing | Gemma McKeon | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Beth Gillman | Costume Supervisor |
Production | Jo Farrugia | Researcher |
Camera | Gris Jordana | Camera Operator |
Camera | Steffan Hill | Still Photographer |
Lighting | Andy Lowe | Gaffer |
Camera | Sam Barnes | First Assistant Camera |
Camera | Phill Hardy | First Assistant Camera |
Camera | Jake Marcuson | First Assistant Camera |
Camera | Chaz Lyon | First Assistant Camera |
Sound | Kallis Shamaris | ADR & Dubbing |
Art | Emily Connell | Art Department Assistant |
Art | Alice Sutton | Assistant Art Director |
Crew | Sparky Tehnsuko | Stand In |
Production | Hannah Farrell | Co-Producer |