Walking with the Enemy (2014)
მძაფრსიუჟეტიანიდრამაისტორიასაომარი
დირექტორი:
Mark Schmidt
მწერალი:
Kenny Golde
Jonas Armstrong Elek Cohen |
|
Hannah Tointon Hannah Schoen |
|
Ben Kingsley Regent Miklos Horthy |
|
Simon Dutton Miklos Schoen |
|
Burn Gorman Lt. Colonel Otto Skorzeny |
|
Shane Taylor Miklos Horthy Jr. |
|
Charles Hubbell SS Colonel Eichmann |
|
Simon Hepworth Ferenc Szalasi |
|
Andrew Brooke Captain Varga |
|
William Hope Carl Lutz |
|
Robert Lonsdale Gyula |
|
Florin Arhip Russian Sniper |
|
Vitalie Bichir Russian Captain |
|
David Leon Lajos |
|
Flora Spencer-Longhurst Rachel Schoen |
|
Mark Wells Older Edmund |
|
Michelle Miklosey Marketa |
|
Jeffrey C. Hawkins Andras |
|
George Icleanu Club Owner |
|
Vlad Rădescu Mr. Schoen |
|
Naomi Capron Mrs. Schoen |
|
Avila Schmidt Trolley Girl |
|
Ann-Marie Schmidt Trolley Mother |
|
Simon Kunz Jozsef Greenberg |
|
Gay Hamilton Frau Lustig |
|
Jonty Stephens Mr. Farkas |
|
Ken Bones Samuel Stern |
|
Charles De'Ath Lieutenant Krieger |
|
Richard Albrecht Rabbi Cohen |
|
Robert Jezek Mr. Balacz |
|
Heather Bleasdale Mrs. Cohen |
|
Jade Moulla Sofi Cohen |
|
Ștefan Velniciuc Mr. Jacobson |
|
Mark Wingett Sorenzi |
|
Mihai Stănescu Uli |
|
Tom Bacon Samuel |
|
Patrick Toomey Wisliceny |
|
Iulia Lumânare Horthy's Secretary |
|
Oana Draghici Mrs. Farkas |
|
Stephen Marzella David Keonig |
|
Karl Backus Colonel Weber |
|
Graham Powell Weber's Aide |
|
Mark Colleano Pastor Novak |
Camera | Dean Cundey | Director of Photography |
Editing | Eric L. Beason | Editor |
Costume & Make-Up | Viorica Petrovici | Assistant Costume Designer |
Directing | Christopher Landry | First Assistant Director |
Camera | Gabriel Kosuth | Additional Photography |
Art | Viorel Ghenea | Property Master |
Editing | Richard Nord | Editor |
Camera | Gavin Struthers | Second Unit Director of Photography |
Art | Adrian Curelea | Art Direction |
Art | Gina Calin | Set Decoration |
Production | Floriela Grapini | Casting |
Writing | Kenny Golde | Screenplay |
Costume & Make-Up | Daniela Bușoiu | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Letitia Ghenea | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Glenn Campbell | Visual Effects Supervisor |
Art | Christian Niculescu | Production Design |
Visual Effects | Lucian Iordache | Special Effects Supervisor |
Lighting | Calin Catalin | Gaffer |
Costume & Make-Up | Oana Draghici | Wardrobe Supervisor |
Costume & Make-Up | Oana Păunescu | Costume Design |
Sound | Noel Vought | Foley |
Production | Carolyn McLeod | Casting |
Editing | David Bernstein | Digital Intermediate |
Directing | Mark Schmidt | Director |
Production | Mark Schmidt | Producer |
Sound | Harrison Meyle | ADR Supervisor |
Camera | Liviu Pojoni Jr. | Camera Operator |
Sound | Steve Pederson | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Cos Aelenei | Still Photographer |
Sound | Jessica Gallavan | ADR Editor |
Camera | Catalin Kislinger | Camera Operator |
Camera | David Richert | Camera Operator |
Sound | Cameron Frankley | Supervising Sound Editor |
Sound | Cameron Frankley | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Cornelia Stefan | Script Supervisor |
Production | Titus Scurt | Location Manager |
Costume & Make-Up | Ana Maria Cucu | Assistant Costume Designer |
Visual Effects | Melissa Brockman | Visual Effects Producer |
Editing | Evan Schneider | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Alexandra Bârlădeanu | Hairstylist |
Sound | Tim Williams | Music |
Camera | Daniel Kosuth | Additional Photography |
Camera | Gociu Sorin | Still Photographer |
Camera | Stefan Mangir | Steadicam Operator |
Lighting | Lupsa Armand | Electrician |
Editing | Andrew J. Wahlquist | Digital Intermediate |
Directing | Adrian Conerth | First Assistant Director |
Directing | Maria Nita | Second Assistant Director |
Sound | Nicolae Radu | Boom Operator |
Sound | Jon Michaels | Sound Editor |
Visual Effects | Ryan Trenhaile | Visual Effects Supervisor |
Production | Daniel Edwards | Casting Associate |
Lighting | Daniel Ciobanu | Electrician |
Directing | Oana Morar | Third Assistant Director |
Camera | William Coss | First Assistant Camera |
Lighting | Catalin Ciobanu | Electrician |
Costume & Make-Up | Joyce A. Henriquez | Makeup Artist |
Visual Effects | Tim McHugh | Visual Effects Supervisor |
Camera | Pãtru Pãunescu | Additional Photography |
Editing | Vaughn Bien III | First Assistant Editor |
Lighting | Catalin Chiorean | Electrician |
Production | Brian Schmidt | Producer |
Directing | Brian Schmidt | Second Unit Director |
Production | Shaun Schmidt | Producer |
Production | D. Scott Trawick | Producer |
Production | Christopher Williams | Producer |
Production | Randy Williams | Producer |
Directing | Randy Williams | Second Unit Director |
Costume & Make-Up | Deb Garcia | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Musat Claudia | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ramona Geaman | Makeup Artist |
Art | George Vasile | Construction Coordinator |
Art | Bostina Florin | Construction Coordinator |
Sound | Florian Stoica | Boom Operator |
Visual Effects | Maksims Solonvich | 3D Artist |
Lighting | Radu Ion | Best Boy Electric |
Lighting | Viorel Radu | Electrician |
Lighting | Ion Vasilescu | Electrician |
Editing | Jason Fabbro | Digital Intermediate |
Production | Ovidiu Stoia | Location Manager |
Directing | Amalia Morar | Assistant Director |