Logan

Logan (2017)

მძაფრსიუჟეტიანიდრამაფანტასტიკა

დირექტორი: James Mangold
მწერლები: Michael Green, Scott Frank, James Mangold.

გამოსვლის თარიღი: 2017-02-28
სტატუსი: Released
ბიუჯეტი: $97,000,000
შემოსავალი: $608,674,100
მწარმოებლი კომპანიები : Twentieth Century Fox Film Corporation, Donners' Company, Marvel Entertainment, TSG Entertainment
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB


როლებში

Hugh Jackman
Logan / Wolverine
Patrick Stewart
Charles Xavier / Professor X
Dafne Keen
Laura Kinney / X-23
Boyd Holbrook
Donald Pierce
Stephen Merchant
Caliban
Richard E. Grant
Dr. Zander Rice
Elizabeth Rodriguez
Gabriela Lopez
Eriq La Salle
Will Munson
Elise Neal
Kathryn Munson
Quincy Fouse
Nate Munson
Reynaldo Gallegos
Rey
Krzysztof Soszynski
Mohawk
Stephen Dunlevy
Macon
Alison Fernandez
Delilah
Lennie Loftin
Jackson
Doris Morgado
Maria
David Kallaway
Danny Rhodes
Han Soto
Valet
Al Coronel
Federale Commander
Frank Gallegos
Federale Lieutenant
James Moses Black
Major
Dave Davis
Convenience Store Clerk
Julia Holt
Casino Patron
Lauren Gros
Bridesmaid
Juan Gaspard
Homeless Guy
Lara Grice
Car Dealer
Lizeth Hutchings
Nurse
Mary Peyton Stewart
Bridesmaid
Mark Ashworth
Bartender
Justin Lebrun
Reaver
Christopher Heskey
Reaver
Gregory Paul Valdez
FBI Agent
Jayson Genao
Rictor
Hannah Westerfield
Rebecca
Bryant Tardy
Bobby
Ashlyn Casalegno
Charlotte
Salef Celiz
Jonah
Katie Anne Mitchell
Army Nurse
Daymond C. Roman
Special Forces
David Paris
Helicopter Pilot
Robert Vargas
Border Guard
Mali O'Connor
Bumpy Skinned Kid
Cynthia Woods
Screaming Casino Woman
Damon Carney
Jackson's Henchman
Kelton DuMont
Glowing Eyes Boy
Sebeon Jackson
Mutant Child
Hudson Wright
Mutant Child
Ella Rowbotham
Mutant Child
Haley Glass
Mutant Child
Noell Jellison
Mutant Child
Vincenzo Lucatorto
Mutant Child
Emma Teo
Mutant Child
Chase Cubia
Mutant Child
Nayah Murphy
Mutant Child
Aidan Kennedy
Mutant Child
Rissa Rose Kilar
Pine Cone Girl
Craig Henningsen
Federale
Eyad Elbitar
Federale
Victor Winters-Junco
Federale
Panuvat Anthony Nanakornpanom
Federale
Anthony Escobar
Federale
Robert Wu
Federale
Toby Holguin
Federale
John Bernecker
Federale
Evan Dane Taylor
Federale
Joe Williams
Federale
Daniel Hernández
Bangers
Bryan Sloyer
Bangers
Baxter Humby
Bangers
Michael Lehr
Bangers
Ned Yousef
Banger
Vanessa Cloke
Mourning Widow
John Raymond
Pastor
James Handy
Old Doctor
Jimmy Gonzales
Mexican Staff Member
Parker Lovein
Lizard Boy
Maureen Brennan
Hotel Manager
Matt McClain
Reaver
Garrett Hammond
Reaver
Aaron Matthews
Reaver
Jef Groff
Reaver
Andrew Arrabito
Reaver
Jean Claude Leuyer
Reaver
Keith Jardine
Reaver
Clinton Roberts
Reaver
Rocky Abou-Sakher
Reaver
Paul Andrew O'Connor
Reaver
Chris Palermo
Reaver
Luke Hawx
Reaver
Jeremy Fitzgerald
Reaver
Brandon Melendy
Reaver
Ryan Sturz
Pretty Boy
Daniel Bernhardt
Bone Breaker
Ted Ferguson
Laura's Grandpa (uncredited)
Gonzalo Robles
Special Forces (uncredited)
Gentry Lee
Military Contractor (uncredited)
Natosha Humphrey
Club Goer (uncredited)
Donald M. Krause
Clinic Visitor (uncredited)
Michael Love Toliver
FBI Agent (uncredited)

ჯგუფი

Writing David James Kelly Story
Production Lauren Shuler Donner Producer
Production Stan Lee Executive Producer
Directing James Mangold Director
Writing James Mangold Story
Writing Michael Green Screenplay
Writing Scott Frank Screenplay
Writing James Mangold Screenplay
Writing Roy Thomas Characters
Writing Len Wein Characters
Writing John Romita, Sr. Characters
Writing Christopher Yost Characters
Writing Craig Kyle Characters
Writing Chris Claremont Characters
Writing Stan Lee Characters
Visual Effects Teresa Berus Visual Effects Coordinator
Sound Marco Beltrami Music
Crew Gary L. Horton Driver
Production Hutch Parker Producer
Production James Mangold Executive Producer
Production Josh McLaglen Executive Producer
Production Lisa Beach Casting
Art Jordan Ferrer Art Direction
Art Luke Freeborn Art Direction
Art Scott Plauche Art Direction
Art Cindy M. Ichikawa Art Department Coordinator
Art Steven DeSantis Construction Coordinator
Art John Paul 'J.P.' Jones Property Master
Art Patrick Russo Assistant Property Master
Visual Effects Chelsea Mirus Visual Effects Coordinator
Visual Effects Laura Dochtermann Visual Effects Coordinator
Visual Effects Allan Magled Visual Effects Producer
Visual Effects Berj Bannayan Visual Effects Supervisor
Visual Effects Chas Jarrett Visual Effects Supervisor
Visual Effects Doug Spilatro Visual Effects Supervisor
Visual Effects Anthony Smith Visual Effects Supervisor
Visual Effects Keith Sellers Visual Effects Supervisor
Production Francesca Bradley Casting Associate
Production Amelia Chen Miley Casting Associate
Production Brittany A. Jones Casting Associate
Production Beth Lipari Casting Associate
Costume & Make-Up Mary Iannelli Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Mark D. Spain Ager/Dyer
Costume & Make-Up Nora Phillips Pedersen Key Costumer
Costume & Make-Up Melissa Binder Ager/Dyer
Costume & Make-Up Stuart Gordon Tribble Key Costumer
Costume & Make-Up Annette Farnsworth Set Costumer
Costume & Make-Up Giselle Spence Seamstress
Directing Nicole Garcea Script Supervisor
Directing Sheila Waldron Script Supervisor
Directing Aaron Wiener Script Coordinator
Crew Cory Fleming Aerial Coordinator
Camera Lukasz Jogalla Second Unit Director of Photography
Camera David Luckenbach Camera Operator
Camera Christopher Duskin Camera Operator
Camera Christopher Raymond Camera Operator
Lighting Andy Ryan Gaffer
Lighting Ferdinand Duplantier Jr. Rigging Gaffer
Camera Ben Rothstein Still Photographer
Camera Joe Cassano Dolly Grip
Camera Michael Fitzgerald Epk Camera Operator
Camera Jimi Ryan Key Grip
Camera Walter 'Bud' Scott Key Grip
Lighting Max Patrucco Rigging Grip
Lighting Jean-Paul Bernard Rigging Grip
Lighting Rob Skuse Rigging Grip
Lighting Charley Gilleran Rigging Grip
Visual Effects Garry Elmendorf Special Effects Supervisor
Sound David Betancourt ADR & Dubbing
Sound Tyler Heath ADR & Dubbing
Sound Aidan Dykes ADR & Dubbing
Sound Laura Graham ADR Editor
Sound Brian Maratea Boom Operator
Sound Roberto Dominguez Alegria Foley
Sound John T. Cucci Foley
Sound Dan O'Connell Foley
Editing Jim Brookshire Dialogue Editor
Sound Hamilton Sterling Sound Designer
Sound Brian Bair Sound Re-Recording Mixer
Sound Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
Sound Glenn Humphries Sound Re-Recording Mixer
Sound Craig Henighan Sound Re-Recording Mixer
Costume & Make-Up Gloria Pasqua Casny Hair Department Head
Costume & Make-Up Chase Heard Hairstylist
Costume & Make-Up Natalie Rose Hairstylist
Costume & Make-Up Bailey Domke Makeup Artist
Costume & Make-Up Karri Farris Makeup Artist
Costume & Make-Up Rob Hinderstein Makeup Artist
Costume & Make-Up Courtney Lether Makeup Artist
Costume & Make-Up Brian Penikas Makeup Artist
Costume & Make-Up Karen Romero Makeup Artist
Costume & Make-Up Sara Roybal Makeup Artist
Costume & Make-Up Remi Savva Makeup Artist
Costume & Make-Up Adam Walls Makeup Artist
Costume & Make-Up Joel Harlow Makeup Designer
Costume & Make-Up Khanh Trance Wigmaker
Editing Marisa Clayton Digital Intermediate
Editing Skip Kimball Digital Intermediate
Editing Daniel M. Nussbaum First Assistant Editor
Production Dana Robin Co-Producer
Editing Dirk Westervelt Editor
Production Dana Robin Unit Production Manager
Directing Rob Burgess First Assistant Director
Directing Jason Altieri Second Assistant Director
Directing Kristina Massie Second Assistant Director
Directing Josh McLaglen First Assistant Director
Directing Michael Musteric Second Assistant Director
Camera Spencer Taylor Additional Photography
Directing Spencer Taylor Second Assistant Director
Directing Garrett Warren Second Assistant Director
Art Matthew Gatlin Assistant Art Director
Art Marian Gay Art Department Assistant
Writing Gabriel Hardman Storyboard
Art Aimee Huber Set Decorating Coordinator
Writing Benton Jew Storyboard
Art Bradford Johnson Set Decoration
Art Jonathan Lheureux Set Dresser
Art Robert J. Moore Jr. Set Dresser
Writing Jesse Michael Owen Storyboard
Art Walter Schneider Set Designer
Art Jessica Stumpf Set Designer
Art Alejandra Tovar Set Dresser
Art Brian A. Waits Set Designer
Sound Steven Willer Boom Operator
Sound David Giammarco Sound Mixer
Sound Tim Forrest Sound Mixer
Sound Teri E. Dorman Supervising Dialogue Editor
Crew Erdwin J. Clausen Jr. Special Effects
Crew Brittany Dewees Special Effects Coordinator
Crew Scott Dwyer Special Effects
Crew Molly Federline Special Effects
Crew Skylar Gorrell Special Effects
Crew Matthew James Kutcher Special Effects
Crew Stephen Meagher Special Effects
Camera Ryan Chamberlain Grip
Camera Joseph V. Cicio Camera Operator
Camera Nathan Hughes Grip
Camera Ted Gregg Grip
Camera Nathan Fung Grip
Camera Michael Feduccia Grip
Crew Ryan Creasy Loader
Camera Ryan Creasy Additional Photography
Camera Michael Applebaum Camera Operator
Crew McKay Johnson Digital Effects Producer
Camera Michael Koepke Grip
Camera Jeffrey Lamm Camera Operator
Camera David Luckenbach Steadicam Operator
Camera Kevin Luster Grip
Camera Brady McElroy Key Grip
Camera Phedon Papamichael Director of Photography
Camera Phedon Papamichael Additional Photography
Camera Joe Sökmen Grip
Camera Gael Whettnall Grip
Camera Dan Wyssmann Grip
Crew Rio Noel Zumwalt Loader
Camera Rio Noel Zumwalt Additional Photography
Visual Effects Duck Lee Animation
Visual Effects Jessica Zanetti Animation
Visual Effects Nicolas Torres Animation
Sound Andrew Synowiec Musician
Sound Matt Chamberlain Musician
Sound Rossano Galante Orchestrator
Production Barbie Block Casting
Production Elizabeth Coulon Local Casting
Production Karlee Fomalont Casting Associate
Production Johnny Gidcomb ADR Voice Casting
Production Priscilla John Casting
Production Rebecca Llorella Casting Assistant
Production Andreya Lynham Casting Assistant
Production Adam Stephenson Casting Assistant
Production Sally Stiner Casting
Editing John Berri Additional Editing
Editing Zach Marshall Assistant Editor
Editing Matt Landsman Assistant Editor
Crew Kaylee Karlik Second Film Editor
Editing Carrie Oliver Digital Intermediate
Crew Tessa Rubin Post Production Assistant
Crew Anthony Dixon Post Production Consulting
Art Cristal Jones Location Scout
Art Clark Deal Location Scout
Art Marie-Jeanne Orona Location Scout
Art Matthew McLellan Location Scout
Art Deborah Wakshull Location Scout
Art Ron Uribe Location Scout
Production Aurora Ann Quinones Location Manager
Sound Ted Caplan Music Supervisor
Sound Pete Anthony Orchestrator
Sound Wade Culbreath Musician
Sound Mark Graham Orchestrator
Sound John Kurlander Scoring Mixer
Sound Tyson Lozensky Scoring Mixer
Sound Dana Niu Orchestrator
Crew Brandon Roberts Additional Music
Crew Marcus Trumpp Additional Music
Production Lori Berlanga Production Coordinator
Production Trang Dang Assistant Production Coordinator
Production Dustin DellaVecchia Assistant Production Coordinator
Camera Robert Guerrero Additional Photography
Production Sherry Kecskes Production Accountant
Sound Kurt Leitner ADR & Dubbing
Production Bryan Schnitzer Production Coordinator
Production Kerri Smeltzer Production Coordinator
Crew Rosana Tomás Transportation Coordinator
Camera Rosana Tomás Additional Photography
Crew Sid Yost Animal Coordinator
Crew Cris Rankin Animal Wrangler
Production Rosemary Finney Casting Assistant
Production Julianne Gabert ADR Voice Casting
Production Nicole Flowers Production Accountant
Sound Lucien Dodge ADR & Dubbing
Crew Jennifer Brown Set Medic
Crew Jess Platt Dialect Coach
Crew John Lavis Set Medic
Crew Jeff Gartenbaum Score Engineer
Art Ryan Schaetzle Location Scout
Art Keith Christensen Conceptual Design
Art Christian Cordella Conceptual Design
Lighting Jonathan Terpstra Lighting Technician
Lighting Jordan Whaley Lighting Technician
Crew Bily Salazar Loader
Camera Christopher Norris First Assistant Camera
Camera Larry Nielsen First Assistant Camera
Camera Basil Smith First Assistant Camera
Lighting Jaim O'Neil Gaffer
Camera John Mathieson Director of Photography
Editing Michael McCusker Editor
Sound Cliff Martinez Original Music Composer
Production Joseph M. Caracciolo Jr. Executive Producer
Production Simon Kinberg Producer
Production Kurt Williams Co-Producer
Art François Audouy Production Design
Production Sarah Katzman Casting
Art Chris Farmer Supervising Art Director
Art Peter Lando Set Decoration
Costume & Make-Up Daniel Orlandi Costume Design
Costume & Make-Up Elaine Ramires Costume Supervisor
Costume & Make-Up Benj Gibicsar Ager/Dyer
Production Jessica Derhammer Production Supervisor
Writing John Coven Storyboard
Art Nicole Reed LeFevre Set Designer
Visual Effects Jeffrey Kalmus VFX Supervisor
Visual Effects Preethi Venkateswaran 3D Modeller
Crew Rocky Abou-Sakher Stunts
Crew Gary Hymes Stunt Coordinator
Crew Andy Abele Stunts
Camera Austin Alward Camera Operator
Visual Effects Andrew McCartney Animation
Art Rebecca Puck Stair Location Scout
Art Rowan Stanland Location Scout
Production Sean J. Donnelly Location Manager
Crew Andrés Moret Urdampilleta Translator

მსგავსი ფილმები