Ex Machina

Ex Machina (2015)

დრამაფანტასტიკა

დირექტორი: Alex Garland

გამოსვლის თარიღი: 2015-01-21
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 108 წუთი / 1:48
ბიუჯეტი: $15,000,000
შემოსავალი: $36,869,414
მწარმოებლი კომპანიები : DNA Films, Universal Pictures International (UPI), Film4 Productions
მწარმოებლი ქვეყანა: United Kingdom

IMDB

http://exmachina-movie.com/


როლებში

Domhnall Gleeson
Caleb Smith
Alicia Vikander
Ava
Oscar Isaac
Nathan Bateman
Sonoya Mizuno
Kyoko
Corey Johnson
Jay
Claire Selby
Lily
Symara A. Templeman
Jasmine
Gana Bayarsaikhan
Jade
Tiffany Pisani
Katya
Elina Alminas
Amber
Chelsea Li
Office Girl (uncredited)

ჯგუფი

Production Tessa Ross Executive Producer
Production Francine Maisler Casting
Production Andrew Macdonald Producer
Directing Alex Garland Director
Writing Alex Garland Writer
Production Scott Rudin Executive Producer
Production Kathy Driscoll Casting Associate
Crew Chris Menges Thanks
Editing Mark Day Editor
Costume & Make-Up Sammy Sheldon Costume Design
Art Emma Field-Rayner Property Buyer
Sound Glenn Freemantle Sound Designer
Sound Glenn Freemantle Supervising Sound Editor
Sound Gillian Dodders ADR & Dubbing
Editing Gillian Dodders Dialogue Editor
Sound Ben Barker Sound Designer
Sound Peter Burgis Foley
Production Allon Reich Producer
Sound Nicolas Becker Foley
Art Mark Digby Production Design
Art Denis Schnegg Supervising Art Director
Art Michelle Day Set Decoration
Crew Neill Gorton Animatronic and Prosthetic Effects
Sound Peter Gleaves ADR Mixer
Production Caroline Levy Line Producer
Camera Sally Low First Assistant Camera
Sound Geoff Barrow Original Music Composer
Crew Kazuo Ishiguro Thanks
Editing Asa Shoul Digital Colorist
Crew Heather Phillips Stunts
Production Eli Bush Executive Producer
Directing Gayle Dickie Third Assistant Director
Crew Dr Adam Rutherford Thanks
Crew Andrew O'Hagan Thanks
Production Joanne Smith Associate Producer
Camera Rob Hardy Director of Photography
Visual Effects Johnny Lockwood Visual Effects Supervisor
Visual Effects Sara Bennett Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Nicole Young Costume Supervisor
Visual Effects Paul Norris 2D Supervisor
Crew Nick Thomas Property Master
Sound Niv Adiri Sound Re-Recording Mixer
Sound Danny Freemantle Sound Effects Editor
Sound Glen Gathard Foley Mixer
Sound Peter Hanson Foley Editor
Crew Andy Bennett Stunt Coordinator
Sound Yann McCullough Music Editor
Sound Ben Salisbury Original Music Composer
Camera Aimee Spinks Still Photographer
Visual Effects Steve Street VFX Supervisor
Art Katrina Mackay Art Direction
Sound Ian Tapp Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects Tim Field Visual Effects Producer
Crew Collette Nunes Visual Effects Editor
Crew Pablo Verdejo Stunts
Visual Effects Fay McConkey Visual Effects Producer
Camera Jeremy Braben Helicopter Camera
Crew Stuart Howell Second Unit Cinematographer
Crew Xinyi Puah Visual Effects Editor
Crew Rob Mayor Animatronic and Prosthetic Effects
Crew Sandra Butterworth Dialect Coach
Crew Stuart Farley CG Supervisor
Crew Tina Richardson Visual Effects Editor
Editing Todd Kleparski Digital Intermediate
Directing San Davey Script Supervisor
Crew Jill McCullough Dialect Coach
Costume & Make-Up Ray Marston Wigmaker
Production Alex Gladstone Location Manager
Visual Effects Tolga Ari VFX Artist
Crew Nick Drew Executive Visual Effects Producer
Costume & Make-Up Sian Grigg Makeup Department Head
Crew Richard Diver Visual Effects Editor
Crew Nicolas Hernandez CG Supervisor
Visual Effects Stephen McClure Modeling
Lighting Lee Walters Gaffer
Costume & Make-Up Charlotte Rogers Makeup Artist
Editing François Kamffer Digital Intermediate
Production Jason Sack Associate Producer
Crew Walter Donohue Thanks
Visual Effects Francisco Palomares Pozas Compositing Lead
Art Ketan Waikar Assistant Art Director
Visual Effects Benjamin Carlson VFX Production Coordinator
Crew Stuart Nelhams Visual Effects Editor
Visual Effects Andrew Whitehurst Visual Effects Supervisor
Editing Tom Cairns Digital Intermediate
Editing Tim Drewett Digital Intermediate
Editing Steve Owen Digital Intermediate
Editing Jamie Welsh Digital Intermediate
Crew Sarah Clark Unit Publicist
Editing Hermione Byrt First Assistant Editor
Visual Effects Clement Gharini Digital Compositor
Art Philip Lobban Location Scout
Art Oliver Cubbage Concept Artist
Production Melissa Kostenbauder Casting Associate
Crew Seb Palmer Carpenter
Crew Steve Patterson Carpenter
Crew Paul Rigby Carpenter
Crew Tom Symes Carpenter
Art Dan Crandon Construction Manager
Costume & Make-Up Kate Walling Costume Assistant
Visual Effects Varun Hadkar Visual Effects
Crew Adam McGrady Video Assist Operator
Camera Jennie Paddon First Assistant Camera
Directing Nick Heckstall-Smith First Assistant Director
Visual Effects Jonathan Webber VFX Artist
Art Matt Curtis Title Designer
Production Per Henry Borch Location Manager
Sound Simon Ashdown Sound Editor
Sound Nick Freemantle Assistant Sound Editor
Production Samantha Black Production Coordinator
Crew Alex Smith Digital Supervisor
Production Sara Desmond Unit Production Manager
Crew Clare St. John Post Production Supervisor
Sound Mike Tehrani ADR Recordist
Camera Jay I. Patel Digital Imaging Technician
Art Bruce Gordon Sculptor
Production Tor Arne Øvrebø Production Manager
Crew Pål Tangen Catering
Art Gustav Hoegen Props
Sound Stephane Malenfant Boom Operator
Visual Effects Mariangela Suma Visual Effects Coordinator
Crew Arthur Pita Choreographer
Crew Neil Alford Compositor
Art Lauren Doss Art Department Assistant
Sound Mitch Low Production Sound Mixer
Directing Tonje S. Rolland Second Assistant Director
Art Simon Gustafsson Concept Artist
Crew Camille Paleni Compositor
Camera Sam Phillips Key Grip
Crew Gia Milinovich Thanks
Visual Effects Gretel Ng Visual Effects Coordinator
Sound Rupert Coulson Scoring Mixer
Crew Joe Vassallo Scenic Artist
Visual Effects Steve Muangman Compositing Supervisor
Visual Effects Owen McGonigle VFX Artist
Crew Mark Williams Ardington CG Supervisor
Sound Bobby Johanson ADR Mixer
Sound Michael Rivera ADR Recordist
Sound Rolf Martens Sound Mix Technician
Art Kouji Tajima Concept Artist
Art Matthew Kerly Draughtsman
Art Keith Weir Storyboard Artist
Lighting David Gray Standby Rigger
Visual Effects David Jones VFX Artist
Art Philip O'Connell Props
Camera Tim Morris Second Assistant Camera
Crew Richard Stay Compositor
Art Laura Savage Art Department Assistant
Visual Effects Thomas R. Steiner Digital Compositor
Visual Effects Adam Broderick Digital Compositor
Visual Effects Eliot Speed Visual Effects
Visual Effects Will Lucas Visual Effects
Crew Iyi Tubi Compositor
Visual Effects James Moxon Digital Compositor
Lighting Darren Howton Electrician
Visual Effects Ricardo Ferreira Digital Compositor
Visual Effects Duncan Kinnaird VFX Artist
Crew Dan Marsden Carpenter
Production Jarle Tangen Line Producer
Art Richard Durant Conceptual Design
Production Tim Orlik Assistant Accountant
Editing Erline O'Donovan-Clarke Assistant Editor
Camera Dave Wells Best Boy Grip
Camera Tom Storey Camera Trainee
Camera Andrea Fishburn Camera Trainee
Crew George Ausburger Carpenter
Crew Jason Htay Carpenter
Art Jessica Sinclair Concept Artist
Art Sean Board Dressing Prop
Art Ian Cooper Dressing Prop
Art Joe Linfield Dressing Prop
Art Martin Rootes Dressing Prop
Crew Chris Dudley Driver
Crew Jonas F. Christiansen Driver
Crew Jarle Hoel Driver
Crew Merete Svarstad Driver
Lighting Andrew Nolan Electrician
Production Daniel Budd First Assistant Accountant
Art Tiffany M. Carpenter Graphic Designer
Art Andrew Tapper Graphic Designer
Camera Tom Stansfield Grip
Lighting Ross Busby Lighting Technician
Production Saba Kia Location Assistant
Sound Jerry Crozier-Cole Musician
Sound Joby Burgess Musician
Editing Gareth Parry Online Editor
Lighting Danny McGee Electrician
Lighting Simon Purdy Electrician
Production Rebecca Cronshey Producer's Assistant
Production Agnes Meath Baker Producer's Assistant
Production Nuala Alen-Buckley Production Accountant
Production Rory Johnston Production Assistant
Production Vivien Kenny Production Assistant
Crew Andrea Bond Scenic Artist
Crew Clare Holland Scenic Artist
Crew Nigel Kirk Scenic Artist
Crew Matthew Parsons Scenic Artist
Crew Simon Hutchings Scenic Artist
Directing Ray Kenny Second Assistant Director
Crew Richard von Løwensprung Driver
Crew Vasco Cerqueira Compositor
Crew Luka Leskovsek Compositor
Crew Sukumaran Lalithambika Vijin Compositor
Visual Effects Sauyan Wong I/O Manager
Camera Izzy Field Data Wrangler
Visual Effects Francesco Cosatti Digital Compositor
Visual Effects Gabriele Filippelli Digital Compositor
Visual Effects Henning Glabbart Digital Compositor
Visual Effects Sarah Iduwe Digital Compositor
Visual Effects Charlotte Merrill Digital Compositor
Visual Effects Kate Porter Compositing Lead
Visual Effects Michael Ranalletta Compositing Lead
Visual Effects Eleanor Sutton Compositing Lead
Lighting Helga Victoria Lighting Artist
Visual Effects Alex James Macieira Matchmove Supervisor
Visual Effects Matthew Salisbury Matchmove Supervisor
Visual Effects Pasquale Riefoli Pipeline Technical Director
Lighting Neil Roche Rigging Supervisor
Visual Effects Martin Bohm VFX Artist
Visual Effects Alistair Darby VFX Artist
Visual Effects Kimberley Dunne VFX Artist
Visual Effects Finella Fan VFX Artist
Visual Effects James Guy VFX Artist
Visual Effects Chris Ritvo VFX Artist
Visual Effects Joe Tarrant VFX Artist
Visual Effects Alexis Lemonis VFX Artist
Visual Effects Michelle Kuginis Visual Effects Coordinator
Visual Effects Darcie Tang Visual Effects Producer

მსგავსი ფილმები