საპირისპირო წევა (1991)
დრამატრილერიმძაფრსიუჟეტიანიკრიმინალური
"საპირისპირო წევა" არის ტერმინი, რომელსაც პროფესიონალი მეხანძრეები იყენებენ. ბექდრაფტის შედეგად ბრაიანი და სტივენის მამა კვდება. სტივენისგან განსხვავებით, ბრაიანი წყვეტს მეხანძრის კარიერას, მაგრამ ბედი გადაწყვეტს, რომ ძმები ერთ გუნდში აღმოჩნდნენ. მათ შორის ურთიერთობა დაიძაბა. მალე უმცროსი ტოვებს გუნდს, რათა გამომძიებელთან ერთად დაიჭიროს მანიაკი ცეცხლსასროლი.
დირექტორი: Ron Howard
Kurt Russell Stephen McCaffrey |
|
William Baldwin Brian McCaffrey |
|
Robert De Niro Donald Rimgale |
|
Donald Sutherland Ronald Bartel |
|
Jennifer Jason Leigh Jennifer Vaitkus |
|
Scott Glenn John 'Axe' Adcox |
|
Rebecca De Mornay Helen McCaffrey |
|
Jason Gedrick Tim Kirzminski |
|
J.T. Walsh Alderman Marty Swayzak |
|
Anthony Mockus Sr. Chief John Fitzgerald |
|
Cedric Young Grindle |
|
Juan Ramírez Ray Santos |
|
Kevin Casey Nightingale |
|
Jack McGee Schmidt |
|
Mark Wheeler Pengelly |
|
Richard Lexsee Washington |
|
Beep Iams Sean McCaffrey |
|
Ryan Goldstein Brian, Age 7 |
|
John Duda Stephen - Age 12 |
|
Robert Swan Willy - Bartender |
|
Clint Howard Ricco, Pathologist |
|
Ron West Alan Seagrave |
|
Kevin Crowley Candidate |
|
Carlos Sanz Candidate |
|
Jane Jenkins Woman Psychiatrist |
|
David Crosby '70s Hippie |
|
W. Earl Brown Paramedic |
|
James Ritz Mannequin Fire Reporter |
|
Irma P. Hall Nurse |
|
Nydia Rodriguez Terracina Nurse |
|
Dennis Liddiard Party Brawler |
|
David Luckenbach Security Officer |
|
Gregory Lundsgaard High-Rise Fireman |
|
Dan Tullis Jr. Engine 17 Firefighter |
|
Peter C. Hobert Probie |
Sound | Hans Zimmer | Original Music Composer |
Production | Brian Grazer | Executive Producer |
Sound | Christopher Boyes | Foley Recordist |
Art | Albert Brenner | Production Design |
Production | Pen Densham | Producer |
Production | Richard Barton Lewis | Producer |
Production | John Watson | Producer |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Designer |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Janet Hirshenson | Casting |
Production | Jane Jenkins | Casting |
Directing | Ron Howard | Director |
Production | Todd Hallowell | Associate Producer |
Directing | Todd Hallowell | Second Unit Director |
Editing | Daniel P. Hanley | Editor |
Editing | Mike Hill | Editor |
Crew | W. Earl Brown | Dialect Coach |
Sound | Richard Hymns | Supervising Sound Editor |
Editing | Louis Rivera | Negative Cutter |
Sound | Michael Silvers | Dialogue Editor |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Sound | Dennis Leonard | Sound Engineer |
Costume & Make-Up | Jodie Lynn Tillen | Costume Design |
Art | Garrett Lewis | Set Decoration |
Production | Raffaella De Laurentiis | Executive Producer |
Crew | William Baldwin | Stunts |
Crew | Tony Brubaker | Stunts |
Sound | Sandina Bailo-Lape | Foley Editor |
Crew | Walter Scott | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Ilona Herman | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Denise Wingate | Assistant Costume Designer |
Camera | Phillip V. Caruso | Still Photographer |
Crew | Terry Leonard | Stunts |
Sound | Randy Thom | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Shirley Walker | Orchestrator |
Sound | Shirley Walker | Conductor |
Camera | Mikael Salomon | Director of Photography |
Writing | Gregory Widen | Writer |
Art | Carol Winstead Wood | Art Direction |
Art | Wayne Fitzgerald | Title Designer |
Production | Larry DeWaay | Unit Production Manager |
Production | Larry DeWaay | Co-Producer |
Production | Jim Morris | Executive In Charge Of Production |
Art | Gary Isbell | Set Dresser |
Crew | Andrew Golov | Post Production Supervisor |
Directing | Sioux Richards | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Lance Anderson | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Linda Rizzuto | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Suella Kennedy | Visual Effects Producer |
Sound | Jay Rifkin | Scoring Mixer |
Crew | Corey Michael Eubanks | Stunts |
Art | Peter Ramsey | Production Illustrator |
Editing | David Orr | Color Timer |
Production | Jacqueline King | Casting Associate |
Sound | Rob Fruchtman | ADR Editor |
Art | Gary Baugh | Set Designer |
Editing | Roger Tweten | First Assistant Editor |
Art | Gregory A. Weimerskirch | Assistant Art Director |
Crew | John Casino | Stunt Double |
Lighting | Alphonse Blumenthal | Gaffer |
Camera | Joe Carroll | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Dennis Liddiard | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | John Casey | Costume Supervisor |
Visual Effects | Scott Farrar | Visual Effects Supervisor |
Sound | Marnie Moore | Foley Artist |
Lighting | Dwight Campbell | Chief Lighting Technician |
Camera | Josh Bleibtreu | First Assistant Camera |
Crew | Andrew Lipschultz | Unit Publicist |
Camera | Gregory Lundsgaard | Steadicam Operator |
Sound | Marilyn McCoppen | ADR Editor |
Art | Steve A. Hagberg | Construction Coordinator |
Crew | Paul Huston | Visual Effects Art Director |
Sound | Gary Summers | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Michael D. Gianneschi | Construction Buyer |
Crew | Eugene F. Crededio | Generator Operator |
Art | Dennis J. Parrish | Property Master |
Sound | Becky Mancuso-Winding | Music Supervisor |
Sound | Diana Pellegrini | Foley Editor |
Production | Paul Andresen | Production Assistant |
Costume & Make-Up | Jane Blank | Seamstress |
Camera | Robert L. Blatman | Camera Operator |
Sound | Sara Bolder | Dialogue Editor |
Sound | Vivien Hillgrove Gilliam | ADR Editor |
Production | Joan Philo | Extras Casting Assistant |
Sound | Mary Helen Leasman | Foley Editor |
Crew | Raymond Bulinski | Craft Service |
Art | Anthony Joseph Fatigato | Painter |
Production | Michael J. Malone | Location Manager |
Production | Stephen Andrzejewski | Assistant Location Manager |
Sound | Jeffrey A. Williams | Boom Operator |
Camera | Robert Hill | Assistant Camera |
Camera | Bill Barr | Best Boy Grip |
Production | Wileen Dragovan | Production Secretary |
Visual Effects | Tom Bertino | Rotoscoping Artist |
Production | Alecia LaRue | Production Coordinator |
Sound | Curt Frisk | Sound Mixer |
Directing | Jeff Okabayashi | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Gloria Coffey-Sharrieff | Set Costumer |
Art | Richard Bryan Douglas | Construction Foreman |
Art | Steve Homa | Greensman |
Art | David Conaghan | Leadman |
Art | Larissa Supplitt | Location Scout |
Art | Alan Broadbent | Standby Painter |
Camera | Dick Dova | Key Grip |
Crew | Lawrence Hammer | Carpenter |
Crew | Pierre Remy | Chef |
Crew | Monica Devereux | Choreographer |
Crew | Todd Dickison | Transportation Co-Captain |
Crew | Todd Dickison | Driver |
Crew | George Dougherty | Loader |
Crew | Shari Lynn Himes | Production Office Assistant |
Crew | John Burros | Stand In |
Crew | Calvin Chin | Transportation Coordinator |
Directing | Jack Gallagher | First Assistant Director |
Lighting | Rob Doherty | Electrician |
Lighting | Todd Braden | Lighting Technician |
Production | Cheryl A. Stone | Production Accountant |
Visual Effects | Robert Finley Jr. | Pyrotechnic Supervisor |
Visual Effects | Anne Calanchini | Visual Effects Coordinator |
Writing | Mark Moore | Storyboard |
Art | Robert E. Knight | Sign Painter |
Camera | Chris Freres | Dolly Grip |
Crew | Mike Johnson | Stunts |
Costume & Make-Up | Haleen K. Holt | Costume Illustrator |
Editing | Guy Barresi | Assistant Editor |
Visual Effects | Mark Sullivan | Matte Painter |
Art | Walter J. Piers | Swing |
Camera | John S. Robertson | Key Grip |
Production | Scott Ross | General Manager |
Sound | Ed Golya | ADR Mixer |
Crew | William L. Allen Sr. | Special Effects Technician |
Visual Effects | Martin Rosenberg | Visual Effects Camera |
Camera | Mollie S. Mallinger | Additional Second Assistant Camera |
Editing | Tom Rovak | Colorist |
Production | Betsy Horning | Location Assistant |
Sound | Celest Ray | Music Coordinator |
Production | Louise C. Larson | Assistant Production Coordinator |
Crew | Reuben Goldberg | Pyrotechnician |
Crew | William Cosgrove | Technical Advisor |