Anton Yelchin Pat |
|
Imogen Poots Amber |
|
Alia Shawkat Sam |
|
Joe Cole Reece |
|
Callum Turner Tiger |
|
Mark Webber Daniel |
|
Eric Edelstein Big Justin |
|
Macon Blair Gabe |
|
Kai Lennox Clark |
|
Patrick Stewart Darcy |
|
David W. Thompson Tad |
|
Michael Draper Stagehand |
|
Andy Copeland Stage Manager |
|
Brent Werzner Werm |
|
Lj Klink Guitarist |
|
Kasey Brown Drummer |
|
Taylor Tunes Emily |
|
Jake Love Twin #1 |
|
Kyle Love Twin #2 |
|
October Moore Cop #1 |
|
Joseph Bertót Cop #2 |
|
Jacob Kasch Bartender |
|
Samuel Summer Jonathan |
|
Mason Knight Kyle |
|
Colton Ruscheinsky Alan |
Production | Avy Kaufman | Casting |
Production | Neil Kopp | Producer |
Costume & Make-Up | Eva Lohse | Makeup Artist |
Production | Anish Savjani | Producer |
Crew | Fred Armisen | Thanks |
Directing | Jeremy Saulnier | Director |
Writing | Jeremy Saulnier | Writer |
Art | Ryan Warren Smith | Production Design |
Production | Marco Henry | Unit Production Manager |
Production | Macon Blair | Co-Producer |
Camera | Sean Porter | Director of Photography |
Art | Jenelle Giordano | Set Decoration |
Visual Effects | Tim T. Cunningham | Visual Effects Producer |
Production | Vincent Savino | Executive Producer |
Editing | Julia Bloch | Editor |
Lighting | Jeremy Mackie | Gaffer |
Camera | Philip A. Anderson | Camera Operator |
Sound | Brooke Blair | Original Music Composer |
Sound | Will Blair | Original Music Composer |
Production | Leeba Zakharov | Casting Associate |
Production | Asher Goldstein | Executive In Charge Of Production |
Costume & Make-Up | Nancy J. Hvasta Leonardi | Makeup Artist |
Sound | Alexa Zimmerman | Dialogue Editor |
Sound | Alexa Zimmerman | ADR Editor |
Editing | Kathryn J. Schubert | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Stacey Butterworth | Wigmaker |
Sound | Bob Chefalas | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Sean Roney | Art Department Coordinator |
Production | Gabriel Hammond | Executive Producer |
Art | Dean G. Roberts | Construction Coordinator |
Production | Alan Scott Neal | Casting Associate |
Production | Victor Moyers | Producer |
Crew | Stephen Prouty | Makeup Effects |
Visual Effects | Chris Connolly | Visual Effects Supervisor |
Sound | Justine Baker | Foley Editor |
Sound | Roland Vajs | Sound Designer |
Sound | Roland Vajs | Supervising Sound Editor |
Sound | Roland Vajs | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ben Holiday | Music Editor |
Sound | Lauren Mikus | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Amanda Needham | Costume Design |
Directing | Tracy Cutts | Script Supervisor |
Camera | Noah Dille | Steadicam Operator |
Lighting | Steve Hubert | Rigging Gaffer |
Lighting | Jason Dinges | Rigging Grip |
Lighting | Sam Naiman | Rigging Grip |
Camera | Patrick Quinn | First Assistant Camera |
Camera | Kyle Petitjean | First Assistant Camera |
Crew | Wayne Eaton | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Lucien Harriot | Visual Effects Supervisor |
Sound | Alex Carpenter | Foley |
Costume & Make-Up | Emie Otis | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Bree Moffett | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Jessica Needham | Makeup Department Head |
Crew | Joe Badiali | Makeup Effects |
Editing | Caitlin Tartaro | Digital Intermediate |
Production | Brian Johnston | Co-Producer |
Production | Daniel Hammond | Executive Producer |
Production | T.J. Federico | Production Supervisor |
Crew | Lauren Henry | Stunts |
Art | Benjamin Hayden | Art Direction |
Directing | Peter J. Dowd Jr. | Second Assistant Director |
Art | Drew Pinniger | Property Master |
Crew | Michelle Damis | Stunt Double |
Art | Philip Blackburn | Set Dresser |
Directing | Chris Carroll | First Assistant Director |
Directing | James McCoy | Second Second Assistant Director |
Crew | Kate Gray | Stunt Double |
Crew | Jason Tobias | Post Production Supervisor |
Art | Daniel Bates | Painter |
Crew | O.J. Knighten | Animal Wrangler |