Amy Gumenick Natalee Holloway |
|
Tracy Pollan Beth Holloway-Twitty |
|
Grant Show Jug Twitty |
|
Catherine Dent Carol |
|
Natasha Loring Hayley |
|
Jacques Strydom Joran Van Der Sloot |
|
Kim Senogles Justine |
|
Erin Cloytier Darla |
|
Clayton Evertson Deepak Kalpoe |
|
Hein De Vries Satish Kalpoe |
|
Julie Summers Barbara Waxman |
|
Cokey Falkow Patrick van Eem |
|
Leigh Bremridge Diana Peterson |
|
Susan Danford Maggie |
|
Sean Cameron Michael Paul van der Sloot |
|
Sean Higgs Detective Frank Sneider |
|
André Jacobs Detective Roemer |
|
Bjorn Steinbach Brent |
|
Wayne Harrison Dave Holloway |
Sound | Derek Marcil | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David B. Cohn | Sound Supervisor |
Costume & Make-Up | Diana Cilliers | Costume Design |
Editing | Sidney Wolinsky | Editor |
Directing | Mikael Salomon | Director |
Production | Mikael Salomon | Co-Executive Producer |
Production | Frank von Zerneck | Executive Producer |
Production | Robert M. Sertner | Executive Producer |
Production | Andrew Golov | Producer |
Production | Genevieve Hofmeyr | Supervising Producer |
Writing | Teena Booth | Teleplay |
Sound | Christopher Ward | Music |
Camera | Paul Gilpin | Director of Photography |
Visual Effects | David Vána | Visual Effects Supervisor |
Production | Susan Bluestein | Casting |
Writing | Beth Holloway-Twitty | Novel |
Production | Marvin Saven | Co-Producer |
Production | Anna Feyder | Casting |
Lighting | John McKay | Gaffer |
Costume & Make-Up | Kerry Skelton | Key Hair Stylist |
Production | Judith Verno | Executive Producer |
Camera | Peter Belcher | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Leonie Roberts | Costume Supervisor |
Sound | Lorita de la Cerna | Foley Editor |
Sound | Lorita de la Cerna | Foley Recordist |
Costume & Make-Up | Megan Tanner | Makeup Department Head |
Camera | Sarel Pretorius | Steadicam Operator |
Camera | Sarel Pretorius | "B" Camera Operator |
Directing | Terry Fletcher | Script Supervisor |
Sound | Kevin Nanaumi | Assistant Sound Editor |
Sound | Jeff Lingle | Music Editor |
Sound | Nello Torri | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Joe Paganelli | Music Coordinator |
Art | Riccardo Pugliese | Production Design |
Visual Effects | Lenka Líkařová | Visual Effects Producer |
Production | Greig Buckle | Unit Production Manager |
Production | Dylan Voogt | Production Supervisor |
Editing | Richard J. Rossi | Assistant Editor |
Directing | Jon-Luke Lourens | First Assistant Director |
Sound | Mark Petersen | Sound Effects Editor |
Sound | Jeff Gross | Foley Mixer |
Visual Effects | Vladimir Valovic | Digital Compositor |
Visual Effects | Michal Teprik | Visual Effects Coordinator |
Sound | Derek Mansvelt | Production Sound Mixer |
Directing | Christo van Schalkwyk | Second Assistant Director |