Best of the Best 2 (1993)
დირექტორი:
Robert Radler
მწერლები:
John Allen Nelson, Max Strom.
Eric Roberts Alex Grady |
|
Phillip Rhee Tommy Lee |
|
Chris Penn Travis Brickley |
|
Edan Gross Walter Grady |
|
Ralf Moeller Brakus |
|
Meg Foster Sue MacCauley |
|
Sonny Landham James |
|
Wayne Newton Weldon |
|
Betty Carvalho Grandma |
|
Simon Rhee Dae Han |
|
Hayward Nishioka Sae Jin Kwon |
|
Claire Stansfield Greta |
|
Ken Nagayama Yung June |
|
Frank Salsedo Charlie |
|
Stefanos Miltsakakis Stavros |
|
Myung Kue Kim Khan |
|
Patrick Kilpatrick Finch |
|
Mike Genovese Gus |
|
Nicholas Worth Sick Humor |
|
Matt Thomas Soft Voice |
|
Edward Bunker Spotlight Operator |
|
David Rody Slimy Man |
|
John Charles Sheeham Front Doorman |
|
Kane Hodder Backdoor Man |
|
Randy Gomes Policeman |
|
Robert Radler Floor Manager |
|
Harry Hauss Helicopter Pilot |
|
Buckley Norris Gambler |
|
Rain Ivana Teller |
|
Cliff Emmich Texan |
|
Alex Desir Andre Marais |
|
Lionel Washington Hammer |
|
Amanda Barry Bartender |
|
Albie Selznick Man in Crowd |
|
Melissa Holgate Woman in Crowd |
|
Christine Soustre Woman in Bar |
|
Manny Perry Gunman in Desert |
|
Cristy Thom Girl at Restaurant |
|
Randy Falcon Native Indian |
|
Bob Lewis Minister |
|
Rusty Meyers TV Reporter |
|
Jonathan Strauss Boy Basketball Player |
|
Jeff Olan Security Guard |
|
Gunter Ziegler Security Guard |
|
Rene Beard Spectator (uncredited) |
|
David Boreanaz Parking Valet (uncredited) |
|
Andrea Carlson Extra (uncredited) |
|
Chris Carnel Barkus sparring partner (uncredited) |
|
James Choi Barkus sparring partner (uncredited) |
|
Kelly Clayton Barkus sparring partner (uncredited) |
|
Bryan Hanna Tae-Kwon-Do Instructor / Judge (uncredited) |
|
Peter Iacangelo III Black Belt Candidate (uncredited) |
|
André Lima Barkus sparring partner (uncredited) |
|
Ginger Marin Karate Mom (uncredited) |
|
Keaton Simons Older Boy (uncredited) |
|
Michael Treanor Extra (uncredited) |
Art | Gary Frutkoff | Production Design |
Editing | Bert Lovitt | Editor |
Production | Steven Brown | Unit Production Manager |
Editing | Florent Danny Retz | Editor |
Art | Colin D. Irwin | Set Designer |
Costume & Make-Up | Mona May | Costume Design |
Sound | David Michael Frank | Original Music Composer |
Camera | Fred Tammes | Director of Photography |
Production | Betsy Chasse | Production Coordinator |
Production | Peter E. Strauss | Executive Producer |
Writing | John Allen Nelson | Screenplay |
Production | Phillip Rhee | Producer |
Directing | Robert Radler | Director |
Crew | Charlie Picerni | Stunts |
Crew | Steven Lambert | Stunts |
Crew | J.J. Perry | Stunts |
Crew | Danny Epper | Stunts |
Production | Deborah Scott | Co-Producer |
Writing | Max Strom | Screenplay |
Directing | Dea Cantu | Script Supervisor |
Crew | Chuck Picerni Jr. | Stunts |
Production | Maureen A. Arata | Casting |
Production | Frank Giustra | Executive Producer |
Production | Jeanne Stack | Unit Manager |
Art | Phill Norman | Title Designer |
Sound | Stephen Bedell | Music Supervisor |
Art | Bill Rea | Art Direction |
Crew | Jeffrey G. Barnett | Stunts |
Production | Marlon Staggs | Co-Producer |
Production | Eliza Rayfiel | Casting |
Art | Anna Rita Raineri | Set Decoration |
Art | Jeff McLuckie | Set Decoration |
Production | Paul D. Boydston | Location Manager |
Crew | Bob Muse | Pilot |