მზეთუნახავი და ურჩხული (2017)
ადაპტაცია კლასიკური ანიმაციური ფილმისა, რომელიც ეხება ურჩხულ პრინცსა და ახალგაზრდა გოგონას სიყვარულს. უკმაყოფილო ჯადოქარმა, პრინცი ადამი საშინელ ურჩხულად გადააქცია იმიტომ, რომ ეს უკანასკნელი ბოროტი, უხეში და პატივმოყვარე იყო. ჯადოს მოსახსნელად, მან უნდა ისწავლოს, თუ როგორ გახდეს კეთილი და მოსიყვარულე. ეს მანამ უნდა მოხდეს, სანამ ჯადოქრის ნაჩუქარ ვარდებს უკანასკნელი ფოთოლ ჩამოსცვივა... შორეულ სოფელში ცხოვრობს ლამაზმანი გოგონა, რომელსაც ბელი ჰქვია. ერთხელ, მისი მამა მორისი ბაზრობაზე წავა, მაგრამ უკან დაბრუნებისას გზა აერევა. ბევრი სიარულის შემდეგ, იგი მოჯადოებულ ციხესიმაგრეში აღმოჩნდება საშინელი ურჩხულის მიერ დატყვევებული. ბელი მამის დასახსნელად მიიჩქარის.
დირექტორი:
Bill Condon
მწერლები:
Stephen Chbosky, Evan Spiliotopoulos.
Crew | Adam Kirley | Stunt Coordinator |
Art | Julian Ashby | Draughtsman |
Sound | Alan Menken | Original Music Composer |
Sound | Alan Menken | Songs |
Production | Don Hahn | Executive Producer |
Directing | Bill Condon | Director |
Camera | Tobias A. Schliessler | Director of Photography |
Editing | Virginia Katz | Editor |
Writing | Stephen Chbosky | Screenplay |
Production | Jeffrey Silver | Executive Producer |
Production | Lucy Bevan | Casting |
Production | David Hoberman | Producer |
Costume & Make-Up | Jacqueline Durran | Costume Design |
Art | Sarah Greenwood | Production Design |
Art | Nick Gottschalk | Art Direction |
Art | Katie Spencer | Set Decoration |
Writing | Linda Woolverton | Original Film Writer |
Camera | Lorenzo Senatore | Steadicam Operator |
Writing | Howard Ashman | Lyricist |
Production | Todd Lieberman | Producer |
Production | Steve Gaub | Co-Producer |
Writing | Tim Rice | Lyricist |
Writing | Evan Spiliotopoulos | Screenplay |
Directing | Dan Channing-Williams | First Assistant Director |
Directing | Barrie McCulloch | First Assistant Director |
Art | Elaine Kusmishko | Art Direction |
Production | Thomas Schumacher | Executive Producer |
Art | James Foster | Art Direction |
Camera | Dino Parks | Second Unit Director of Photography |
Art | Mike Stallion | Art Direction |
Art | Alison Harvey | Assistant Set Decoration |
Sound | Michael W. Barry | Orchestrator |
Crew | Todd London | Post Production Consulting |
Art | Bethan Jones | Draughtsman |
Production | Greg Yolen | Co-Producer |
Crew | Anthony Van Laast | Choreographer |
Costume & Make-Up | Clare Spragge | Costume Supervisor |
Art | Mark Swain | Art Direction |
Crew | Dennis Wiseman | Property Master |
Art | Ashley Winter | Art Direction |
Costume & Make-Up | Hannah Edwards | Makeup Artist |
Production | Scott Alexander Young | Co-Producer |
Art | Will Coubrough | Assistant Art Director |
Visual Effects | Alessandro Ciucci | Lead Animator |
Sound | Sean Garnhart | Sound Designer |
Visual Effects | Thomas Nittmann | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Geo Pavlov | Costume Illustrator |
Art | Heather Noble | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Visual Effects | Jeremy Hollobon | Animation Director |
Camera | Jonathan 'Chunky' Richmond | Camera Operator |
Crew | Douglas Robson | Stunt Double |
Production | Jeremy Johns | Unit Production Manager |
Production | Jeremy Johns | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Ray Marston | Wigmaker |
Sound | Robin Morrison | Music Editor |
Camera | Marc Covington | Camera Operator |
Camera | Laurie Sparham | Still Photographer |
Directing | Kim Armitage | Script Supervisor |
Lighting | Steve Kitchen | Rigging Gaffer |
Visual Effects | Gayle Munro | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Glen Pratt | Visual Effects Supervisor |
Crew | Rick Marr | Animatronics Designer |
Camera | Stefan Stankowski | Camera Operator |
Lighting | Lee Walters | Gaffer |
Directing | Cathy Doubleday | Script Supervisor |
Production | Donald Dowd | Production Manager |
Lighting | Avelino Fernandez | Gaffer |
Visual Effects | Christopher Mullins | Lead Animator |
Visual Effects | Kelly Port | Visual Effects Supervisor |
Art | Quinn Robinson | Draughtsman |
Art | Malcolm Roberts | Construction Coordinator |
Art | Ketan Waikar | Draughtsman |
Visual Effects | Liz Bernard | Lead Animator |
Visual Effects | Graham Martin | VFX Production Coordinator |
Camera | Karina Silva | Camera Operator |
Production | Ruth Key | Casting Associate |
Crew | Charles Bodycomb | Armorer |
Visual Effects | Richard R. Hoover | VFX Supervisor |
Crew | Guiomar Alonso | Stunt Double |
Crew | Jon Baker | Armorer |
Visual Effects | Dale Newton | Animation Supervisor |
Production | David Cain | Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Sinéad Kidao | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Marc Pilcher | Key Hair Stylist |
Crew | Ben Rothwell | Armory Coordinator |
Art | Richard Hardy | Draughtsman |
Crew | Danny Singh | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Ian Blum | Animation Supervisor |
Directing | Laura Jackson | Third Assistant Director |
Production | Hannah Godwin | Production Supervisor |
Camera | Hannah Godwin | Additional Photography |
Visual Effects | Denise O'Neill | VFX Production Coordinator |
Crew | Angelica O'Brien | Visual Effects Editor |
Crew | Nichola Treherne | Associate Choreographer |
Costume & Make-Up | Andrea Cripps | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Caroline Fallon | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Steve O'Sullivan | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Chloe Reynolds | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Sekou Traore | Set Costumer |
Camera | Mike Bulley | Camera Operator |
Visual Effects | Spencer Cook | Animation Supervisor |
Visual Effects | Bruno Nicko | Animation Director |
Visual Effects | Chris Hurtt | Lead Animator |
Crew | Alan Woods | CG Supervisor |
Crew | Alexandre Millet | CG Supervisor |
Crew | Julian Hutchens | CG Supervisor |
Crew | Ivan Andres Guerrero | CG Supervisor |
Visual Effects | Barnes Wheeler | VFX Editor |
Visual Effects | Sabrina Gagnon | Visual Effects Producer |
Visual Effects | David Derwin | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Kyle McCulloch | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | David Piombino | Visual Effects Supervisor |
Crew | Martin Jago | Animatronics Designer |
Costume & Make-Up | Sarah Kelly | Makeup Artist |
Art | Sarah Ginn | Draughtsman |
Art | Catherine Whiting | Draughtsman |
Visual Effects | Annabelle Chevrier | Modeling |
Visual Effects | Patrick Comtois | Modeling |
Visual Effects | Chris Cook | Modeling |
Visual Effects | Marc Joubert-Nederveen | Modeling |
Visual Effects | Niels Peter Kaagaard | Modeling |
Camera | Kevin Fraser | Key Grip |
Art | David Allcock | Storyboard Artist |
Production | Jack Morrissey | Co-Producer |
Directing | Lucy Cover | Assistant Director |
Directing | Lorenzo Bertolazzi | Assistant Director |
Directing | Jack Scarisbrick | Assistant Director |
Production | Alexander Young | Co-Producer |
Art | Georgina Millett | Graphic Designer |
Directing | Matthew Sharp | Assistant Director |
Crew | Sarah Lochlan | Utility Stunts |
Art | Robert Voysey | Construction Manager |
Art | Patricia Johnson | Assistant Art Director |
Camera | Rick James | Camera Trainee |
Art | Rob Bliss | Concept Artist |
Production | Michele Tandy | Finance |
Crew | Adam Basil | Stunt Double |
Art | Martha Baines | Draughtsman |
Crew | Daniel Galindo | Score Engineer |
Crew | Matt Crook | Stunt Double |
Visual Effects | Viktor Petrov | Director of Previsualization |