ურჩხული და მზეთუნახავი

ურჩხული და მზეთუნახავი (2017)

ფენტეზიმელოდრამა

ადაპტაცია კლასიკური ანიმაციური ფილმისა, რომელიც ეხება ურჩხულ პრინცსა და ახალგაზრდა გოგონას სიყვარულს. უკმაყოფილო ჯადოქარმა, პრინცი ადამი საშინელ ურჩხულად გადააქცია იმიტომ, რომ ეს უკანასკნელი ბოროტი, უხეში და პატივმოყვარე იყო. ჯადოს მოსახსნელად, მან უნდა ისწავლოს, თუ როგორ გახდეს კეთილი და მოსიყვარულე. ეს მანამ უნდა მოხდეს, სანამ ჯადოქრის ნაჩუქარ ვარდებს უკანასკნელი ფოთოლ ჩამოსცვივა... შორეულ სოფელში ცხოვრობს ლამაზმანი გოგონა, რომელსაც ბელი ჰქვია. ერთხელ, მისი მამა მორისი ბაზრობაზე წავა, მაგრამ უკან დაბრუნებისას გზა აერევა. ბევრი სიარულის შემდეგ, იგი მოჯადოებულ ციხესიმაგრეში აღმოჩნდება საშინელი ურჩხულის მიერ დატყვევებული. ბელი მამის დასახსნელად მიიჩქარის.

დირექტორი: Bill Condon
მწერალი: Stephen Chbosky

გამოსვლის თარიღი: 2017-03-16
სტატუსი: Released
ბიუჯეტი: $160,000,000
შემოსავალი: $1,048,233,200
მწარმოებლი კომპანიები : Walt Disney Pictures, Mandeville Films
მწარმოებლი ქვეყნები: United Kingdom, United States of America

IMDB


როლებში

Emma Watson
Belle
Dan Stevens
Prince Adam / Beast
Luke Evans
Gaston
Kevin Kline
Maurice
Josh Gad
LeFou
Ewan McGregor
Lumiere
Stanley Tucci
Cadenza
Audra McDonald
Wardrobe
Gugu Mbatha-Raw
Plumette
Ian McKellen
Cogsworth
Emma Thompson
Mrs. Potts
Daisy Duczmal
Baby Belle
Adam Mitchell
Young Prince
Jolyon Coy
Young Maurice
Nathan Mack
Chip
Hattie Morahan
Agathe
Rita Davies
Enchantress Beggar Woman
Adrian Schiller
Monsieur D'Arque
Gerard Horan
Monsieur Jean Potts
Haydn Gwynne
Clothilde
Ray Fearon
Pere Robert
Sophie Reid
Village Lass
Rafaëlle Cohen
Village Lass
Carla Nella
Village Lass
Zoe Rainey
Belle's Mother
Clive Rowe
Cuisinier
Thomas Padden
Chapeau
Henry Garrett
The King
Harriet Jones
The Queen
Rudi Goodman
Young Prince
Sonoya Mizuno
Debutante
Nicole O'Neill
Debutante
Charlotte Worwood
Villager (uncredited)
Dan Trotter
Villager (uncredited)
Clem So
Debutante's Parent (uncredited)
Johanna Smitz
Village Woman (uncredited)
Rossana Silva
Village Woman / Barmaid (uncredited)
Teresa Shaughnessy
Debutantes Mother (uncredited)
Kemi Rodrigues
Debutante (uncredited)
Marlonde Pierre
Village Man / Cage Seller / Lavender Seller (uncredited)
Lindy Pieri
Village Woman (uncredited)
Erica Melargo
Flower Girl / Debutante (uncredited)
Tyrone Love
Village Gent (uncredited)
Alona Leoine
Market Shopper (uncredited)
Marat Khairoullin
Villager (uncredited)
Isobel Hamilton
Fishmonger / Villagewoman (uncredited)
Alex Gillison
Villager (uncredited)
Luke Fictitious
Singing Villager (uncredited)
Karl Farrer
Villager (uncredited)
Paul De La Rosa
Detective (uncredited)
Crystal Compton
Village Woman / Barmaid (uncredited)
Chloe Collingwood
Village Lass (uncredited)
Jeremy Cave
Baker's Boy (uncredited)
Richard Banks
Silversmith (uncredited)
Harry Marcus
School Boy
Oscar Francisco
School Boy
Kai Gordon
School Boy
Tom Burgering
School Boy
Joey Brown
School Boy
Freddie Hunter
School Boy
Daniel Daszek-Green
School Boy
Samuel Brown
School Boy
Max Brophy
School Boy
Lara Decaro
Little Girl
Gemma Fray
Little Girl
Adelaide Morgan
Little Girl​
Timia Julien-Box
Little Girl
Skye Lucia Degruttola
Washer Girl (as Skye Degruttola)
Leah West
Debutante
Naomi Weijand
Debutante
Jasmine Takacs
Debutante
Ruth Steele
Debutante
Lucy St Louis
Debutante
Katie Singh
Debutante
Kayla Radam
Debutante
Courtney Pruce
Debutante
Jazz Peters
Debutante
Abiona Omonua
Debutante
Nicola Mooi
Debutante
Anna Momcilovic
Debutante
Samira Mighty
Debutante
Fiona McDonald
Debutante
Cassie Macmillian
Debutante
Emily Loumba
Debutante
Jennifer Leung
Debutante
Ella Kora
Debutante
Hannah Kenna-Thomas
Debutante
Billie Kay-Piper
Debutante
Shireen Jathoonia
Debutante
Blythe Jandoo
Debutante
Chelsea Inez
Debutante
Abigayle Honeywill
Debutante
Leah Hill
Debutante
Selina Hamilton
Debutante
Helen Gulstan
Debutante
Lucy Alexa Gilbert
Debutante (as Lucy Gilbert)
Lily Frazer
Debutante
Cj Field
Debutante
Cordelia Farnworth
Debutante
Stephanie Elstob
Debutante
Paige Drury-Lawrence
Debutante
Natalie Davis
Debutante
Tanya Cumberland
Debutante
Cassie Clare
Debutante
Sophie Carmen-Jones
Debutante
Sophia Brown
Debutante
Ava Brennan
Debutante
Daisy Boyles
Debutante
Holly Bluett
Debutante
Koko Basigara
Debutante
Sophie Atkins
Debutante
Gabby Antrobus
Debutante
Rhianne Alleyn
Debutante
Hayley Ainsley
Debutante
Danielle Acors
Debutante
Marina Abdeen
Debutante
Ben Clare
Male Villager
Tim Stanley
Male Villager
Nathan Vaughan Harris
Male Villager (as Nathan Vaighan-Harris)
Jody Hall
Male Villager
Rebecca Mckinnis
Female Villager
Dawn Buckland
Female Villager
Ellen O'Grady
Female Villager
Alison Jenkins
Female Villager / Celebration Woman
Ebony Molina
Female Villager / Celebration Woman
Nicola Keen
Female Villager / Celebration Woman
Freddie August
Fiddler
Phil Grannel
Fiddler
Jak Allen-Anderson
Apothecary's Patient
William Bozier
Stable Boy
Tom Oakley
Fishmonger
Mandy Montanez
Bread Buyer
Beth Willetts
Jam Seller
Simone Sault
Wood Carrier
Vivien Parry
Village Lass's Mother
Jacqui Jameson
Cheese Maker
Sharon Gomez
Cheese Maker (as Sharon Gomez-Jones)
Steven Butler
Cheese Maker
Leo Andrew
Apothecary
Norma Atallah
Washer Woman
Wendy Baldock
Washer Woman
Peter Challis
Butcher
Daniel Ioannou
Barber
Dale Branston
Baker
Sandy Strallen
Cobbler
Jemma Alexander
Housewife
Chris Andrew Mellon
Nasty Headmaster
Alison Harding
Head Washer (as Allison Harding)
Jane Fowler
Pretty Female Fishmonger
Lynne Wilmot
Barmaid
Obioma Ugoala
Flirtatious Farmer
Alexis Loizon
Stanley
Dean Street
Dick
Jimmy Johnston
Tom
Michael Jibson
Tavern Keeper
Tom Turner
King (as Henry Garrett)
D.J. Bailey
Vagrant
Gizmo
Froufrou

ჯგუფი

Directing Bill Condon Director
Writing Stephen Chbosky Screenplay
Writing Evan Spiliotopoulos Screenstory
Sound Alan Menken Music
Editing Virginia Katz Editor
Art Sarah Greenwood Production Design
Production David Hoberman Producer
Production Todd Lieberman Producer
Production Lucy Bevan Casting
Art James Foster Art Direction
Art Nick Gottschalk Art Direction
Art Elaine Kusmishko Art Direction
Art Mike Stallion Art Direction
Art Mark Swain Art Direction
Art Ashley Winter Art Direction
Art Heather Noble Art Department Coordinator
Crew Dennis Wiseman Property Master
Art Malcolm Roberts Construction Coordinator
Art Katie Spencer Set Decoration
Costume & Make-Up Jacqueline Durran Costume Design
Production Ruth Key Casting Associate
Directing Kim Armitage Script Supervisor
Crew Jon Baker Armorer
Crew Charles Bodycomb Armorer
Directing Cathy Doubleday Script Supervisor
Crew Ben Rothwell Armory Coordinator
Crew Nichola Treherne Associate Choreographer
Crew Anthony Van Laast Choreographer
Sound Robin Morrison Music Editor
Costume & Make-Up Andrea Cripps Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Sinéad O'Sullivan Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Clare Spragge Costume Supervisor
Costume & Make-Up Geo Pavlov Costume Illustrator
Costume & Make-Up Caroline Fallon Costume Coordinator
Costume & Make-Up Steve O'Sullivan Key Costumer
Costume & Make-Up Chloe Reynolds Set Costumer
Costume & Make-Up Sekou Traore Set Costumer
Camera Stefan Stankowski Camera Operator
Camera Marc Covington Camera Operator
Camera Karina Silva Camera Operator
Camera Jonathan 'Chunky' Richmond Camera Operator
Camera Mike Bulley Camera Operator
Camera Lorenzo Senatore Steadicam Operator
Lighting Lee Walters Gaffer
Lighting Avelino Fernandez Gaffer
Lighting Steve Kitchen Rigging Gaffer
Camera Laurie Sparham Still Photographer
Camera Dino Parks Second Unit Director of Photography
Visual Effects Spencer Cook Animation Supervisor
Visual Effects Ian Blum Animation Supervisor
Visual Effects Dale Newton Animation Supervisor
Visual Effects Jeremy Hollobon Animation Director
Visual Effects Bruno Nicko Animation Director
Visual Effects Alessandro Ciucci Lead Animator
Visual Effects Liz Bernard Lead Animator
Visual Effects Chris Hurtt Lead Animator
Visual Effects Christopher Mullins Lead Animator
Crew Alan Woods CG Supervisor
Crew Alexandre Millet CG Supervisor
Crew Julian Hutchens CG Supervisor
Crew Ivan Andres Guerrero CG Supervisor
Visual Effects Barnes Wheeler VFX Editor
Visual Effects Graham Martin VFX Production Coordinator
Visual Effects Denise O'Neill VFX Production Coordinator
Visual Effects Richard R. Hoover VFX Supervisor
Crew Danny Singh Visual Effects Editor
Crew Angelica O'Brien Visual Effects Editor
Visual Effects Sabrina Gagnon Visual Effects Producer
Visual Effects Gayle Munro Visual Effects Producer
Visual Effects Thomas Nittmann Visual Effects Producer
Visual Effects David Derwin Visual Effects Producer
Visual Effects Kyle McCulloch Visual Effects Supervisor
Visual Effects Kelly Port Visual Effects Supervisor
Visual Effects Glen Pratt Visual Effects Supervisor
Visual Effects David Piombino Visual Effects Supervisor
Crew Martin Jago Animatronics Designer
Crew Rick Marr Animatronics Designer
Costume & Make-Up Marc Pilcher Key Hair Stylist
Costume & Make-Up Sarah Kelly Makeup Artist
Costume & Make-Up Hannah Edwards Makeup Artist
Costume & Make-Up Ray Marston Wigmaker
Costume & Make-Up Alex Rouse Wigmaker
Art Sarah Ginn Draughtsman
Art Richard Hardy Draughtsman
Art Bethan Jones Draughtsman
Art Quinn Robinson Draughtsman
Art Ketan Waikar Draughtsman
Art Catherine Whiting Draughtsman
Visual Effects Annabelle Chevrier Modeling
Visual Effects Patrick Comtois Modeling
Visual Effects Chris Cook Modeling
Visual Effects Marc Joubert-Nederveen Modeling
Visual Effects Niels Peter Kaagaard Modeling
Camera Kevin Fraser Key Grip
Camera Tobias A. Schliessler Director of Photography

მსგავსი ფილმები