სტივ ჯობსი (2015)
ფილმი მოგვითხრობს გენიალური ადამიანის, სტივ ჯობსის შესახებ, მისი მამობის, ადამიანობის, კარიერის, საქმის ისტორიას...
დირექტორი: Danny Boyle
Michael Fassbender Steve Jobs |
|
Kate Winslet Joanna Hoffman |
|
Seth Rogen Steve Wozniak |
|
Jeff Daniels John Sculley |
|
Michael Stuhlbarg Andy Hertzfeld |
|
Katherine Waterston Chrisann Brennan |
|
Perla Haney-Jardine Lisa Brennan (19) |
|
Ripley Sobo Lisa Brennan (9) |
|
Makenzie Moss Lisa Brennan (5) |
|
Sarah Snook Andrea Cunningham |
|
John Ortiz Joel Pforzheimer |
|
Adam Shapiro Avie Tevanian |
|
John Steen Mike Markkula |
|
Stan Roth George Coates |
|
Mihran Slougian Jandali |
|
Robert Anthony Peters Engineer with Diskette |
|
Noreen Lee Airline Concierge |
|
Gail Fenton Stage Manager (NeXT) |
|
Karen Kahn Stage Manager (NeXT) |
|
Rachel Caproni Stage Manager (NeXT) |
|
Lily Tung Crystal Woman on P.A. (NeXT) |
|
Damara Reilly Woman on P.A. (iMac) |
|
Marika Casteel Woman on P.A. (iMac) |
|
Lana Palmer Straggler (uncredited) |
|
Dylan Freitas-D'Louhy Straggler |
|
Chris Tomasso Straggler |
|
John Chovanec VIP |
|
Daniel Liddle VIP |
|
Lora Oliver Andrea's Assistant |
|
Colm O'Riain Violinist |
|
Anita Bennett News Anchor |
|
Greg Mills News Anchor |
|
Melissa Etezadi News Anchor |
|
Rick Chambers News Anchor |
|
Sara Welch News Anchor |
|
Emmett Miller News Anchor |
|
Marc Istook News Anchor |
|
Carlo Cecchetto News Anchor |
|
Kristina Guerrero News Anchor |
|
Bill Seward News Anchor |
|
Mark Mester News Anchor |
|
Derrin Horton News Anchor |
|
Steven Wiig Bill Martin (uncredited) |
|
Tony Toste Matt McKlusky (uncredited) |
|
Lena Avgust Steve's Stage Manager (uncredited) |
|
Diogo Hausen Stage Hand (uncredited) |
|
Alex Phillip Apple Gen-Xer (uncredited) |
|
Derek W. Adam Cameraman (uncredited) |
|
AnnaCorey Jordan IMAC Marketing Team (uncredited) |
|
Andy Arness Apple Board Member (uncredited) |
|
David Blount-Porter VIP Press (uncredited) |
|
John Edward Cabrera Launch Attendee (uncredited) |
|
Bryan Casserly Apple Employee (uncredited) |
|
Brian Castellanos Cameraman (uncredited) |
|
Javier Chavarin 1984 Launch Attendee (uncredited) |
|
Alan Chu Press Photographer (uncredited) |
|
Stephanie Johnston 1998 Launch Attendee (uncredited) |
Production | Francine Maisler | Casting |
Directing | Danny Boyle | Director |
Production | Danny Boyle | Producer |
Production | Scott Rudin | Producer |
Production | Mark Gordon | Producer |
Art | Gene Serdena | Set Decoration |
Sound | Glenn Freemantle | Sound Designer |
Sound | Glenn Freemantle | Supervising Sound Editor |
Sound | Gillian Dodders | Supervising ADR Editor |
Sound | Gillian Dodders | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Peter Burgis | Foley |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Camera | Dave Childers | Key Grip |
Camera | Robert 'Boomer' McCann | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Gretchen Davis | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Yvette Rivas | Key Hair Stylist |
Production | Nina Henninger | Casting |
Production | Sarah Kliban | Casting Associate |
Crew | Mark Bosia | Set Medic |
Art | Doug E. Williams | Construction Coordinator |
Writing | Aaron Sorkin | Writer |
Production | Bernard Bellew | Executive Producer |
Production | Bernard Bellew | Unit Production Manager |
Camera | Alwin H. Küchler | Director of Photography |
Art | Guy Hendrix Dyas | Production Design |
Editing | Elliot Graham | Editor |
Production | Guymon Casady | Producer |
Production | Christian Colson | Producer |
Production | Kathleen M. Courtney | Unit Production Manager |
Crew | Susan Hegarty | Dialect Coach |
Art | Luke Freeborn | Supervising Art Director |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Camera | Geoffrey Haley | Steadicam Operator |
Art | Chris Ubick | Property Master |
Crew | Carla Meyer | Dialect Coach |
Costume & Make-Up | Suttirat Anne Larlarb | Costume Design |
Crew | Tania Blunden | Post Production Supervisor |
Production | Chris Baugh | Location Manager |
Sound | Daniel Pemberton | Original Music Composer |
Art | Peter Borck | Art Direction |
Sound | Michael Primmer | Boom Operator |
Camera | François Duhamel | Still Photographer |
Directing | Peter Dress | Second Assistant Director |
Crew | John McLeod | Special Effects Coordinator |
Writing | Walter Isaacson | Book |
Costume & Make-Up | Ivana Primorac | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Ivana Primorac | Makeup Designer |
Sound | Niv Adiri | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Danny Freemantle | Sound Effects Editor |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Sound | Peter Hanson | Foley Editor |
Art | Mark Hitchler | Set Designer |
Sound | Ian Tapp | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Tim Caplan | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Adam Gascoyne | Visual Effects Supervisor |
Crew | Elise Ganz | Studio Teacher |
Crew | Guy Adan | Unit Publicist |
Lighting | Len Levine | Chief Lighting Technician |
Sound | Dillon Bennett | Sound Effects Editor |
Editing | Andrew Jadavji | First Assistant Editor |
Directing | Rebecca Robertson | Script Supervisor |
Editing | Begoña Lopez | Digital Intermediate |
Production | Jason Sack | Co-Producer |
Camera | Jeph Folkins | Second Assistant "A" Camera |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Lighting | Oskar Ness | Electrician |
Sound | Rael Jones | Music Editor |
Costume & Make-Up | Amanda Ramirez | Set Costumer |
Art | Susan Alegria | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Jennifer Tremont | Hairstylist |
Camera | Gregory Irwin | First Assistant Camera |
Art | Emily K. Rolph | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | Leslie Weir | Costume Supervisor |
Sound | Lisa Pinero | Sound Mixer |
Production | Beau Bonneau | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Nancy Servin | Tailor |
Camera | Patrick McArdle | First Assistant Camera |
Directing | Donald Murphy | First Assistant Director |
Production | Melissa Kostenbauder | Casting Associate |
Sound | Alexa Kahn | ADR Recordist |
Art | Kelli Lundy | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Andrea Cooper | Set Costumer |
Sound | Laurence Love Greed | Music Editor |
Crew | Edd Gamlin | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Helen Streeter | Visual Effects Coordinator |
Camera | Steve Condiotti | Camera Operator |
Camera | Jarid S. Johnson | Camera Operator |
Camera | Randall Love | Camera Operator |
Lighting | John Lacy | Rigging Gaffer |
Sound | James Wichall | Dialogue Editor |
Editing | Joshua Raymond Lee | First Assistant Editor |
Editing | Emily Streetz | First Assistant Editor |
Lighting | Brian Minzlaff | Lighting Technician |
Camera | Don L. Henderson | Dolly Grip |
Lighting | Sophie Shellenberger | Assistant Chief Lighting Technician |
Sound | Kasper Pedersen | ADR Recordist |
Sound | Harry Platford | ADR Recordist |
Sound | Zoe Freed | Foley Artist |
Sound | Robert Malone | Assistant Sound Editor |
Sound | Ben Greaves | Boom Operator |
Sound | Joe Rubel | Music Editor |
Editing | Luke Clare | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Andrea Pino | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Deirdre Scully | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Catherine Gélinas | Key Set Costumer |
Production | Lauren Lohman | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Robert Mrazik | Hairstylist |
Camera | Gregory M. Childers | Dolly Grip |
Camera | Tim Guffin | Second Assistant "B" Camera |
Production | Colleen Kenneavy | Extras Casting |
Crew | Phillip Buckley | Set Medic |
Production | Ricky Cuevas | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Chris Proctor | Costumer |
Costume & Make-Up | Lisa Patnoe | Makeup Artist |
Lighting | Evan Jones | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Tess Felix | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Karalynne Fiebig | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Monika Maka | Hairstylist |
Crew | Lauren Abrams | Scenic Artist |
Crew | Piper Rovin | Scenic Artist |
Lighting | Ryan J. Calkin | Lighting Technician |
Lighting | Ricky Tayerle | Lighting Technician |
Lighting | Gill Wright | Rigging Grip |
Production | Melanie Parkham | Extras Casting |
Crew | Bob Delong | Set Medic |
Production | Danielle Schmidt | Production Secretary |