განდევნილი ერთი: ვარსკვლავური ომების ამბავი

განდევნილი ერთი: ვარსკვლავური ომების ამბავი (2016)

მძაფრსიუჟეტიანისათავგადასავლოფანტასტიკა

დირექტორი: Gareth Edwards
მწერლები: Chris Weitz, Tony Gilroy.

გამოსვლის თარიღი: 2016-12-14
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 133 წუთი / 2:13
ბიუჯეტი: $200,000,000
შემოსავალი: $1,056,057,273
მწარმოებელი კომპანია : Lucasfilm Ltd.
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB

http://www.starwars.com/films/rogue-one


როლებში

Felicity Jones
Jyn Erso
Diego Luna
Captain Cassian Andor
Alan Tudyk
K-2SO
Donnie Yen
Chirrut Imwe
Jiang Wen
Baze Malbus
Ben Mendelsohn
Director Orson Krennic
Guy Henry
Grand Moff Tarkin
Forest Whitaker
Saw Gerrera
Riz Ahmed
Bodhi Rook
Mads Mikkelsen
Galen Erso
Jimmy Smits
Bail Organa
Alistair Petrie
General Draven
Genevieve O'Reilly
Mon Mothma
Ben Daniels
General Merrick
Paul Kasey
Admiral Raddus
Stephen Stanton
Admiral Raddus (voice)
Ian McElhinney
General Dodonna
Fares Fares
Senator Vaspar
Jonathan Aris
Senator Jebel
Sharon Duncan-Brewster
Senator Pamlo
Spencer Wilding
Darth Vader
Daniel Naprous
Darth Vader
James Earl Jones
Darth Vader (voice)
Ingvild Deila
Princess Leia Organa
Anthony Daniels
C-3PO
Jimmy Vee
R2-D2
Valene Kane
Lyra Erso
Beau Gadsdon
Young Jyn
Dolly Gadsdon
Younger Jyn
Duncan Pow
Sergeant Melshi
Jordan Stephens
Corporal Tonc
Babou Ceesay
Lieutenant Sefla
Aidan Cook
Edrio Two Tubes
Daniel Mays
Tivik
Andy de la Tour
General Hurst Romodi
Tony Pitts
Captain Pterro
Martin Gordon
Vaneé
Eric MacLennan
Rebel Tech
Francis Magee
Jav Mefran
Bronson Webb
Rebel MP
Geraldine James
Blue Squadron
Ariyon Bakare
Blue Squadron
Simon Farnaby
Blue Squadron
Drewe Henley
Red Leader Garven Dreis
Angus MacInnes
Gold Leader Dutch Vander
Toby Hefferman
Blue Eight
Jack Roth
Lieutenant Mytus Adema
Geoff Bell
Lieutenant Frobb
Derek Arnold
Pao
Nick Kellington
Bistan
Michael Smiley
Dr. Evazan
Warwick Davis
Weeteef Cyubee
Angus Wright
Hammerhead Captain
David Ankrum
Wedge Antilles
Ian Whyte
Moroff
Rian Johnson
Death Star Technician
Ned Dennehy
Prisoner
Angus Cook
Mechanic
Emeson Nwolie
Personnel
Jorge Leon Martinez
X-Wing Pilot
Russell Balogh
X-Wing Pilot
Steen Young
Vault Officer
Attila G. Kerekes
Rebel Marine on Yavin
Mac Pietowski
Commi Tech / Marine Soldier
Ram Bergman
Death Star technician
Katie Sheridan
Stormtrooper
Terri Douglas
Stormtrooper
Vanessa Lengies
Stormtrooper
Vanessa Marshall
Stormtrooper
Verona Blue
Stormtrooper
Dave Filoni
Stormtrooper
David Boat
Stormtrooper
David Cowgill
Stormtrooper
David Sobolov
Stormtrooper
Eugene Byrd
Stormtrooper
Fred Tatasciore
Stormtrooper
James Arnold Taylor
Stormtrooper
Julian Stone
Stormtrooper
Matthew Wood
Stormtrooper
Michael Giacchino
Stormtrooper
Robin Atkin Downes
Stormtrooper
Samuel Witwer
Stormtrooper
Tom Kane
Stormtrooper
Tony Gilroy
Stormtrooper
Yuri Lowenthal
Stormtrooper
Alexi Melvin
Stormtrooper
Christian Simpson
Stormtrooper
Christopher Scarabosio
Stormtrooper
David Acord
Stormtrooper
Flora Miller
Stormtrooper
John Gilroy
Stormtrooper
John S. Schwartz
Stormtrooper
Jonathan Dixon
Stormtrooper
Karen Huie
Stormtrooper
Kevin Hickman
Stormtrooper
Lex Lang
Stormtrooper
Michael Donovan
Stormtrooper
Orly Schuchmacher
Stormtrooper
Steve Bardrack
Stormtrooper
Tom Harrison-Read
Stormtrooper
William M. Patrick
Stormtrooper
Robert Benedetti-Hall
Engineer
Richard Franklin
Engineer
James Harkness
Private Basteren
David M. Santana
Trooper (uncredited)
Robin Pearce
Rebel Tech
Tim Beckmann
Captain Antilles
Gabby Wong
Gold Nine
Richard Glover
Red Twelve
Richard Cunningham
General Ramda
Michael Gould
Admiral Gorin
Rufus Wright
Lieutenant Casido
Michael Shaeffer
General Corssin
Matt Rippy
Corporal Rostock
Michael Nardone
Shield Gate Officer
Nathan Plant
Imperial Guard Droid
Christopher Patrick Nolan
Alderaanian Guard
Dee Tails
L-1
Ruth Bell
Jedha Server
May Bell
Jedha Server
Keith Dunphy
Blockade Runner Pilot
Alan Rushton
Engineer
Weston Gavin
Engineer
Nick Hobbs
Engineer
Samantha Alleyne
Stormtrooper / Scarif Rebel Soldier (uncredited)
Benjamín Benítez
Rebel Pilot (uncredited)
Arthur L. Bernstein
Stormtrooper (uncredited)
Steve Blum
Additional Voices (voice) (uncredited)
Bern Collaço
Stormtrooper / Landing Crew (uncredited)
Brendan Cook
Rebel Marine (uncredited)
Sabine Crossen
Jedha City Citizen (uncredited)
Matthew Dale
Red Jedha Priest (uncredited)
Zarene Dallas
Red Eight (uncredited)
Dave Prince
Jedha Native (uncredited)
Nick Davison
Imperial Officer / Rebel Bridge Crew (uncredited)
Nick Donald
Rebel Marine (uncredited)
Gareth Edwards
Rebel Soldier (uncredited)
Daniel Eghan
Partisan Style Y - Militiaman (uncredited)
Marc Esse
Imperial Technician (uncredited)
Jake Francis
Rebel Marine (uncredited)
Scott Frazer
Comms. Tech (uncredited)
Rudy Valentino Grant
Kafrene Outpost Trader (uncredited)
Steven James Griffiths
Stormtrooper (uncredited)
Sam Hanover
Imperial Officer (uncredited)
Philip Harvey
Imperial Officer (uncredited)
James Henri-Thomas
Rebel Officer (uncredited)
Luke Hope
Rebel Tech Artigent (uncredited)
Dolly Jagdeo
Rebel Engineer (uncredited)
Gary Kiely
Imperial Officer / Imperial Tech / Tie Pilot (uncredited)
Kamil Lemieszewski
Engineer (uncredited)
Tyrone Love
Rebel Marine Commander (uncredited)
Obie Matthew
Jedha Priest (uncredited)
Sandeep Mohan
Scarif Trooper (uncredited)
Robert Nairne
Kullbee Sperado / Cycyed Ock (uncredited)
David Norfolk
Trech Molock (uncredited)
Axel Nu
Mechanic Pilot (uncredited)
Hugh Aodh O'Brien
Imperial Officer (uncredited)
Jem Kai Olsen
Jedha resident (uncredited)
Mike Prior
Rebel Tech (uncredited)
Louis Samms
Imperial Tank Commander (uncredited)
Scott Tanner
Stormtrooper (uncredited)
Arti Shah
Power Droid (uncredited)
Kiran Shah
Oolin Musters (uncredited)
Tim Stafford
Stormtrooper (uncredited)
Scott Stevenson
Imperial Officer (uncredited)
Matthew Stirling
Private Calfor (uncredited)
John Swartz
Rebel Sentry (uncredited)
Albert Tang
Red Pilgrim (uncredited)
Vince Taylor
Rebel X-wing Pilot (uncredited)
Michael Thyx
Rebel Marine (uncredited)
Tony Toste
Imperial Officer (uncredited)
Sezer Unver
Comm. Tech Marina Soldier (uncredited)
Pablo Verdejo
Rebel Trooper (uncredited)
Samuel Victor
Blue Two (uncredited)
Jay Waddell
Rebel Extremist (uncredited)
Paul Weston
Feyn Vann - Engineer (uncredited)
John Whitby
Rebel Marine (uncredited)
Boriana Williams
Villager (uncredited)
Dion Williams
Green Twelve (uncredited)
Ivy Wong
Pendra Siliu (uncredited)
Hiu Woong-Sin
Adjutant to General Draven (uncredited)
Sam Wilkinson
X-Wing Pilot (uncredited)

ჯგუფი

Writing George Lucas Characters
Production Jina Jay Casting
Production Kathleen Kennedy Producer
Editing Jabez Olssen Editor
Editing Stuart Baird Additional Editor
Writing Chris Weitz Screenplay
Visual Effects Neil Corbould Special Effects Supervisor
Art Steven Lawrence Art Direction
Art Gary Tomkins Art Direction
Art Alastair Bullock Supervising Art Director
Costume & Make-Up Amanda Knight Makeup Designer
Sound Michael Giacchino Original Music Composer
Art Robert Cowper Art Direction
Writing Tony Gilroy Screenplay
Art Stuart Rose Art Direction
Art Doug Chiang Production Design
Camera Greig Fraser Director of Photography
Editing John Gilroy Editor
Production Zakaria Alaoui Line Producer
Sound Matthew Wood Supervising Sound Editor
Directing Dan Channing-Williams First Assistant Director
Costume & Make-Up Lisa Tomblin Hair Designer
Writing Gary Whitta Story
Production Finni Johannsson Line Producer
Directing Gareth Edwards Director
Directing Simon Crane Second Unit Director
Production Tony To Producer
Camera Peter Field Camera Operator
Production Allison Shearmur Producer
Editing Colin Goudie Editor
Production Jason McGatlin Executive Producer
Directing Garún Daníelsdóttir Third Assistant Director
Directing Tom White Second Assistant Director
Production Simon Emanuel Producer
Production Simon Emanuel Unit Production Manager
Sound David Acord Sound Designer
Crew Pippa Anderson Post Production Supervisor
Costume & Make-Up Nicky Barron Set Costumer
Costume & Make-Up Graham Churchyard Costume Supervisor
Costume & Make-Up David Crossman Costume Design
Art Neil Lamont Production Design
Directing Tom Turner Third Assistant Director
Crew Steve Griffin Stunt Coordinator
Directing Sarah Mooney Second Assistant Director
Art Alex Baily Art Direction
Art Stephen Swain Art Direction
Art Jordana Finkel Art Direction
Art Pollyanna Seath Art Department Coordinator
Directing Lizzie Pritchard Second Unit Director
Visual Effects Mohen Leo Visual Effects Supervisor
Art Helen Xenopoulos Art Direction
Directing Annie Penn Script Supervisor
Sound Christopher Scarabosio Sound Designer
Production John Knoll Executive Producer
Visual Effects John Knoll Visual Effects Supervisor
Writing John Knoll Story
Visual Effects Nigel Sumner Visual Effects Supervisor
Camera Adam Dale Helicopter Camera
Sound David Parker Sound Re-Recording Mixer
Crew Barry Idoine Second Unit Cinematographer
Editing Tom Harrison-Read First Assistant Editor
Editing Kevin Hickman First Assistant Editor
Directing Laura Miles Script Supervisor
Directing Roxanne Cuenca Script Supervisor
Visual Effects Hal T. Hickel Animation Supervisor
Directing John Mahaffie Second Unit Director
Camera Oliver Loncraine Camera Operator
Costume & Make-Up Luca Saccuman Hairstylist
Costume & Make-Up Stella Atkinson Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Amy Byrne Makeup Artist
Costume & Make-Up Phaedra Dahdaleh Set Costumer
Costume & Make-Up Francesca Crowder Hairstylist
Costume & Make-Up Sian Miller Makeup Artist
Visual Effects Neal Scanlan Creature Design
Camera Jonathan Olley Still Photographer
Camera Richard Roles Helicopter Camera
Lighting Nikos Kalimerakis Gaffer
Directing Guy Mannerings Second Unit Director
Art Ashley Lamont Art Direction
Costume & Make-Up Andrew Simonin Key Hair Stylist
Art Lydia Fry Art Direction
Directing Israr Azam Second Unit Director
Sound Stuart Wilson Production Sound Mixer
Camera Jake Marcuson Focus Puller
Lighting Jamie Mills Gaffer
Costume & Make-Up Jessica Needham Makeup Artist
Production Jason Pomerantz Production Director
Crew Liang Yang Fight Choreographer
Production Leifur B. Dagfinnsson Producer
Production Birna Paulina Einarsdóttir Production Supervisor
Production Kiri Hart Co-Producer
Production Susan Towner Unit Production Manager
Production Susan Towner Co-Producer
Costume & Make-Up Glyn Dillon Costume Design
Camera Stamos Triantafyllos Camera Operator
Camera Tom Wilkinson Steadicam Operator
Crew Stephen Tappin Visual Effects Art Director
Visual Effects Adrianna Nielle Davies Visual Effects Coordinator
Visual Effects Michael Lichtenstein Visual Effects Coordinator
Visual Effects Sam Hodge Visual Effects Coordinator
Visual Effects Alice Kahn Visual Effects Coordinator
Visual Effects Claudia Li Visual Effects Coordinator
Visual Effects TJ Falls Visual Effects Producer
Visual Effects Mike F. Hedayati Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Hannah Ovenden Makeup Artist
Costume & Make-Up Chloe Grice Makeup Artist
Production John Swartz Co-Producer
Production Toby Hefferman Associate Producer
Directing Toby Hefferman First Assistant Director
Production Ben Dixon Production Supervisor
Directing James McGrady Second Second Assistant Director
Visual Effects Adrian Getley Modelling Supervisor
Production Adam Teeuw Production Supervisor
Production Arni Hansson Unit Production Manager
Art Oliver Roberts Art Direction
Production Diala Al Raie Production Supervisor
Directing Josh Methven Second Unit Director
Visual Effects Ben O'Brien Compositing Lead
Costume & Make-Up Phoebe Allies Tailor
Directing Ryan Newberry Third Assistant Director
Crew Michela Marini Second Unit
Art Matthew Kerly Draughtsman
Production Fuad Khalil Production Manager
Directing Phoebe Vale Markham Third Assistant Director
Directing Teariki Leonard Third Assistant Director
Directing Fraser Fennell-Ball Second Assistant Director
Directing Jonny Eagle Third Assistant Director
Directing Clare Glass Third Assistant Director
Directing Tarik Afifi Third Assistant Director
Directing Toby Hosking First Assistant Director
Directing Andy Madden First Assistant Director
Directing Toby Evans Assistant Director
Directing David Keadell Second Assistant Director
Directing Tom Mulberge Second Assistant Director
Directing Barney Shakespeare Third Assistant Director
Directing Adam Morris First Assistant Director
Crew Gary Bunn Production Artist
Directing Tamir Naber Third Assistant Director
Crew Michael Blanchard Post Production Supervisor
Directing Sussanah Madden Second Unit Director
Directing Tom Edmondson First Assistant Director
Production Karl Caffrey Production Supervisor
Production Megan Matousek Production Manager
Production Vanluke Watson Key Set Production Assistant
Production Allie C. Greene Production Manager
Directing William Thomas Möller Third Assistant Director
Directing Cynthia Ruiz Assistant Director
Production Nicole Letaw Production Manager
Crew Joelle Mae David Floor Runner
Directing Scott Nankivel Second Unit Director
Directing Abbie Sheridan Second Assistant Director
Directing Suzi Wilson Third Assistant Director
Directing Natalie Wright-Cella Assistant Director

მსგავსი ფილმები