Michael Peña Bob Bolaño |
|
Alexander Skarsgård Terry Monroe |
|
Theo James Lord James Mangan |
|
Tessa Thompson Jackie Hollis |
|
Caleb Landry Jones Russell Birdwell |
|
Stephanie Sigman Dolores Bolaño |
|
David Wilmot Pádraic Power |
|
Malcolm Barrett Reggie X |
|
Paul Reiser Gerry Stanton |
|
Zion Rain Leyba Danny Reynard |
|
Derrick Barry Kimberly |
|
Keith Jardine Barry Webb |
|
Tait Fletcher Lionel Webb |
|
Jacob Browne Bunny |
|
Geoffrey Pomeroy Jimmy Harris |
|
Gabriel Isaiah Abeyta Lil Bob Bolaño |
|
Antonio Valdez Jr. Cesar Bolaño |
|
Rebekah Wiggins Mrs. Reynard |
|
Jonathan David Dixon Clifford Reynard |
|
Alma Sisneros Bartender |
|
Tommy Truex Bouncer #1 |
|
Aaron Templeton Club Patron (uncredited) |
|
Edric Ray Pedestrian (uncredited) |
|
Clint Obenchain Homeless Man (uncredited) |
|
Jameson Macmillan Strip Club Patron (uncredited) |
|
Isaac London Ex-Boyfriend #2 (uncredited) |
|
Rodger Larance Museum Visitor (uncredited) |
|
Josh LaCombe US Deligate (uncredited) |
|
Charles Jimenez Bar Pool Player (uncredited) |
|
Alan Humphrey SWAT (uncredited) |
|
Dash Hamblin Private Chef (uncredited) |
|
Alex Gopal Mosque Boy (uncredited) |
|
Corinne Fox Party Girl (uncredited) |
|
Sheila Eden Metal Rocker Chic (uncredited) |
|
Richard Beal Diner Patron (uncredited) |
|
Joshua R. Aragon Bar Patron (uncredited) |
|
Brittinia DiMattia Partygoer on Staircase |
|
Clayton P. Gentry Mangan's Bedtime Companion |
|
Jenna Brown Mangan's Bedtime Companion |
|
Yvette Fazio-Delaney Prisoner |
|
Melaney S. Montaya Prison Guard |
|
Elaine Aragón Prison Guard |
|
Shannon L. Kmatz Prison Guard |
|
Howard Nakagawa Mr. Murakawa |
|
Susuma J. Yakura Mr. Okuyama |
|
Richard M. De La Cruz Man with Dog |
|
Gretar Bjarnarson Icelandic Cab Driver |
|
Antonio Valdez Senior Big Guy on a Scooter |
|
Jacinta Diana Wade Stripper with Snake |
|
Exzavier Figueroa Young Boxer |
|
Eladio Castillo Young Boxer |
|
Spirit Godkin Downtown Denizen |
|
Michelle Thurik Downtown Denizen |
|
Michelle M. Schwarzer Downtown Denizen |
|
Alexia Klages Muslim Tennis Player |
|
Phillip A. Duran SWAT Guy |
|
Josh Kemble Waiter |
|
Andy Brooks Bouncer |
|
Tommy Truex Bouncer |
|
Dylan Kenin Henchman |
|
Akiko Stacy Miss Ito |
|
Kyle T. Cowan Maître D' |
|
Ailinn Capitani Mangan's Daughter |
|
Sachie Capitani Mangan's Daughter |
|
Forrest Fyre Older Man |
|
Shawn Prince Teenage on a Small Bike |
|
Esodie Geiger Security Guard |
|
Hugo Perez Jockey |
|
Jacob Browne Bodyguard |
Editing | Chris Gill | Editor |
Art | Wynn Thomas | Production Design |
Production | Sarah Halley Finn | Casting |
Production | Jo Edna Boldin | Casting |
Directing | John Michael McDonagh | Director |
Writing | John Michael McDonagh | Writer |
Camera | Daniel Luke Fitch | Helicopter Camera |
Sound | Lorne Balfe | Original Music Composer |
Production | Hannah Cooper | Casting Associate |
Sound | Liz Gallacher | Music Supervisor |
Camera | Bobby Bukowski | Director of Photography |
Crew | Tim Rigby | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Gretchen Bright | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Mary Hedges Lampert | Hair Department Head |
Crew | Ed Duran | Stunts |
Editing | Paul Cotterell | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Emily Egge | Costume Supervisor |
Sound | Paul Hanks | Foley |
Camera | Beau Chaput | Steadicam Operator |
Sound | Ian Waggott | Foley |
Editing | Rebecca Lloyd | First Assistant Editor |
Sound | Scott Jones | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ian Wilson | Supervising Sound Editor |
Sound | Phil Lee | Sound Effects Editor |
Editing | Tom Cairns | Digital Intermediate |
Art | Edward McLoughlin | Set Decoration |
Camera | Marco Naylor | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Terry Anderson | Costume Design |
Visual Effects | David Greene | Special Effects Supervisor |
Sound | Rodney Berling | Music Editor |
Directing | Jeanette McGrath | Script Supervisor |
Art | Billy W. Ray | Art Direction |
Art | Vicki M. McWilliams | Art Department Coordinator |
Editing | Michelle Cort | Digital Intermediate |
Lighting | Jeremy Antonio Oliver | Gaffer |
Lighting | Neil Solberg | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Zoë Luella Corbett | Set Costumer |
Camera | Antonio F. Cordova | Still Photographer |
Visual Effects | Fatemeh Khoshkhou | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Mark Wellband | Visual Effects Supervisor |
Art | Bobbie DeRock | Art Department Assistant |
Costume & Make-Up | Jolynn Nieto | Key Hair Stylist |
Editing | Lizzie Newsham | Digital Intermediate |