John Gallagher Jr. Mike Milch |
|
Tony Goldwyn Barry Norris |
|
Adria Arjona Leandra Flores |
|
John C. McGinley Wendell Dukes |
|
Melonie Diaz Dany Wilkins |
|
Michael Rooker Bud Melks |
|
Josh Brener Keith McLure |
|
Owain Yeoman Terry Winters |
|
Sean Gunn Marty Espenscheid |
|
Brent Sexton Vince Agostino |
|
David Dastmalchian Alonso 'Lonny' Crane |
|
David Del Rio Roberto Jerez |
|
Rusty Schwimmer Peggy Displasia |
|
Gail Bean Leota Hynek |
|
James Earl Evan Smith |
|
Abraham Benrubi Chet Valincourt |
|
Valentine Miele Ross Reynolds |
|
Stephen Blackehart Robert Hickland |
|
Benjamin Byron Davis Antonio Fowler |
|
Silvia de Dios Helena Barton |
|
Cindy Better Lorena Checo |
|
Andrés Suárez Bradley Lang |
|
Joe Fria Tyson Moon |
|
Mikaela Hoover Raziya Memarian |
|
Maia Landaburu Louisa Luna |
|
Santiago Bejarano Luis Costa |
|
Maruia Shelton Agnes Meraz |
|
Luna Baxter Samantha Arcos |
|
Juan Manuel Lenis Sebastian Bruno |
|
Kristina Lilley Sarah Mariana |
|
Monica Giraldo Victoria Baro |
|
Maria Juliana Caicedo Lucy Martinez |
|
Juan Ortega Luigi Moretti |
|
Manuel Torres Christopher Francis |
|
Yeison Alvarez Lawrence Fitzgibbon |
|
Guillermo Galindo Carlos Yanez |
|
Silvia Varón Frances Anne |
|
Gregg Henry The Voice |
|
Julio Nava Guard |
|
Ricardo Hoyos Guard |
|
Anton Tarazov Tech |
|
Isnardo Saenz Tech |
|
Lorena Tobar Cafeteria Lady |
|
Alvaro Garcia Nervous Guy |
|
Alietta Montero Elderly Custodian |
|
Ximena Rodriguez Pretty Custodian |
|
Juan Villegas Middle Man |
|
Gamal Dillard Stout Exec |
|
Carlos Enrique Gómez Toothless Merchant |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Production | Rodrigo Guerrero | Production Executive |
Production | James Gunn | Producer |
Writing | James Gunn | Writer |
Sound | Tyler Bates | Original Music Composer |
Production | Peter Safran | Producer |
Editing | Julia Wong | Editor |
Directing | Greg McLean | Director |
Sound | Chris David | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Scott Coulter | Visual Effects Producer |
Camera | Luis David Sansans | Director of Photography |
Directing | René Villarreal | First Assistant Director |
Art | Carlos Osorio | Production Design |
Sound | Trevor Gates | Sound Designer |
Sound | Trevor Gates | Supervising Sound Editor |
Sound | Jason Gaya | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Pinto Sasikumar | Visual Effects Producer |
Sound | Kyle Arzt | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ryan Briley | Supervising ADR Editor |
Sound | Ryan Briley | Supervising Dialogue Editor |
Visual Effects | Allan Magled | Visual Effects Supervisor |
Editing | Amy Pawlowski | Digital Intermediate Editor |
Sound | Joshua Adeniji | Sound Effects Editor |
Editing | Élodie Ichter | Digital Colorist |
Production | Gustavo Moyano | Casting Coordinator |
Art | Maria Andrea Rangel | Set Decoration |
Crew | David Rowden | Stunt Coordinator |
Production | María Juliana Casadiego | Local Casting |
Sound | Nicholas Cochran | ADR Recordist |
Sound | Makenzie Kellerman | Foley Mixer |
Visual Effects | Wendy Gipp | Visual Effects Producer |
Visual Effects | John P. Nugent | Visual Effects Supervisor |
Directing | Iván Palomino | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Olga Turrini Bernardoni | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Olga Turrini Bernardoni | Key Makeup Artist |
Camera | Héctor Álvarez | Still Photographer |
Production | Marisol Roncali | Casting |
Visual Effects | Daniel Cordero | Special Effects Supervisor |
Sound | César Salazar | Sound Mixer |
Sound | Micaela Cain | Foley Editor |
Art | César Montoya | Art Direction |
Sound | Oscar Méndez | Boom Operator |
Art | Camilo Osorio | Art Department Coordinator |
Art | Edwin Huertas | Construction Coordinator |
Art | Wilson Limas | Construction Coordinator |
Art | Carlos E. Sanchez | Construction Coordinator |
Camera | Marisa Velez | Second Unit Director of Photography |
Crew | Adam Benson | Sequence Supervisor |
Visual Effects | Jules Kueffer | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Leanna Kruse | Visual Effects Coordinator |
Sound | Ron Aston | Sound Effects Editor |
Editing | Carmen Morrow | First Assistant Editor |
Sound | James Parnell | Assistant Sound Editor |
Sound | Nate Grady-Reitan | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Andre Bustanoby | Visual Effects Supervisor |
Camera | Sara Camila López | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Camila Olarte Suarez | Costume Design |
Lighting | Brandon Swofford | Gaffer |
Visual Effects | Celeste Caliri | Matte Painter |
Visual Effects | Craig Crawford | Compositing Supervisor |
Costume & Make-Up | Sebastian Romero | Costume Supervisor |
Camera | John Mario Marquez | Steadicam Operator |
Production | Jhon Moyano | Extras Casting Assistant |
Crew | Omaira Olarte | Health and Safety |
Visual Effects | Marcin Nikiforuk | Matte Painter |
Production | Lisa Berridge | Production Assistant |
Visual Effects | Raman Siddhartha | Digital Compositor |
Visual Effects | Antonio Ribeiro | Digital Compositor |
Costume & Make-Up | Alejandra Basabe | Assistant Makeup Artist |
Crew | Juan Barriga | Weapons Master |
Costume & Make-Up | Carolina Lima | Key Costumer |
Lighting | Javier Chaves | Gaffer |
Costume & Make-Up | Maria de los ángeles k Vallana | Assistant Makeup Artist |
Crew | Christopher Ivins | Compositor |
Art | Diego García | Leadman |
Art | Stephanie Hansen | Set Decoration Buyer |
Art | John F. Bateman | Art Department Assistant |
Art | Cesar Felipe Cadena | Art Department Assistant |
Art | Angel Nicolas Orjuela | Art Department Assistant |
Art | Felipe Osorio Guzmán | Assistant Art Director |
Art | Violeta Rodriguez | Assistant Set Decoration |
Art | Nicholas Scarlet | Concept Artist |
Art | Pedro Gomez | Construction Foreman |
Art | Alberto Rodriguez | Construction Foreman |
Art | Xavier Irvine | Storyboard Artist |
Art | Edgar Mauricio Castellanos | Swing |
Art | Fernando Morales Rey | Swing |
Camera | Juan Diego Almanza | Digital Imaging Technician |
Camera | Christian Hernando Hortua | Dolly Grip |
Camera | Mauricio Restrepo | First Assistant Camera |
Camera | Alejandro Florez | First Assistant Camera |
Camera | Andrés Franco | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Olga Becerra | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Julian Romero | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Marcela Barrios | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Yolanda Chipatecua | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Camilo Márquez | Makeup & Hair Assistant |
Costume & Make-Up | Mabel Aguirre | Costume Assistant |
Visual Effects | Jordan Hassay | Digital Compositor |
Visual Effects | Hung-chieh Chen | Digital Compositor |
Visual Effects | Mike Terrigno | Digital Compositor |
Production | Jorge Ernesto Luna | First Assistant Accountant |
Production | Max Reisbaum | Production Assistant |
Production | Mafe Gallo | Production Coordinator |
Production | Gina Cifuentes | Production Coordinator |
Production | Carolina Caicedo | Location Manager |
Crew | Daniel Galindo | Score Engineer |