Geronimo: An American Legend (1993)
ვესტერნიისტორიამძაფრსიუჟეტიანი
დირექტორი:
Walter Hill
მწერლები:
John Milius, Larry Gross.
Jason Patric Lt. Charles Gatewood |
|
Gene Hackman Brig. Gen. George Crook |
|
Robert Duvall Chief of Scouts Al Sieber |
|
Wes Studi Geronimo |
|
Matt Damon 2nd Lt. Britton Davis |
|
Rodney A. Grant Mangas |
|
Kevin Tighe Brig. Gen. Nelson Miles |
|
Steve Reevis Chato |
|
Carlos Palomino Sgt. Turkey |
|
Victor Aaron Ulzana |
|
Stuart Proud Eagle Grant Sgt. Dutchy |
|
Stephen McHattie Schoonover |
|
John Finn Capt. Hentig |
|
Lee de Broux City Marshal Joe Hawkins |
|
Rino Thunder Old Nana |
|
Hoke Howell Billy Pickett |
|
Richard Martin Jr. Apache Medicine Man |
|
Raliegh Wilson Yaqui Dave |
|
Jackie Old Coyote Apache Vision Woman |
|
Monty Bass Dead Shot |
|
Pato Hoffmann The Dreamer |
|
Roger Callard Sgt. Mulrey |
|
Juddson Keith Linn Bronco Apache |
|
Mark Boone Junior Afraid Miner |
|
M.C. Gainey Unafraid Miner |
|
Michael Ruud Chaplain |
|
Michael Minjarez Dandy Jim |
|
Burnette Bennett Skip-Hey |
|
Jonathan Ward C.S. Fly |
|
Luis Contreras Rurale Officer |
|
Scott Wilson Redondo |
|
J. Young Hawkins' Deputy |
|
Scott Crabbe Courier at Ball |
|
Patricia Pretzinger Woman at Ball |
|
Davina Smith Dead Shot's Wife |
|
Jaquelin Lee Apache Woman |
|
Jim Manygoats Ailing Apache |
|
Eva Larson Cantina Waitress |
|
Greg Goossen Schoonover Gang |
|
Sonny Skyhawk Schoonover Gang |
|
Michael Adams Schoonover Gang |
|
Walter Robles Schoonover Gang |
|
Anthony G. Schmidt Schoonover Gang |
|
Jim Beaver Proclamation Officer |
|
Buzz Augare Native American |
|
Arland F. Ben Native American |
|
Virgil Joe Ben Native American |
|
Billy Brown Native American |
|
Clifford Brown Native American |
|
Jimmy Brownfeather Native American |
|
James Burgdorf Native American |
|
Michael Case Native American |
|
R.B. Dunn Native American |
|
Jefferson Gatewood Native American |
|
Frank Gobert Native American |
|
Anderson Harvey Native American |
|
Steven Holiday Native American |
|
Craig Ironpipe Native American |
|
George Lee Native American |
|
Aarie E. Madplume Native American |
|
Harrison Nez Native American |
|
Peter P. Oliver Native American |
|
Leo J. Saggboy Native American |
|
Donahue Tom Native American |
|
Robert Whipple Native American |
|
Larry White Jr. Native American |
|
Kurt Hamilton Cox Cavalry |
|
Cary A. Davisson Cavalry |
|
Barry Edward Cavalry |
|
Robert Erickson Cavalry |
|
Mark B. Farris Cavalry |
|
Chuck Fitzpatrick Cavalry |
|
Glen Gamble Cavalry |
|
Eric W. Glatthaar Cavalry |
|
William C. Honohan Cavalry |
|
Armond Jones Cavalry |
|
Francisco Cruz López Cavalry |
|
Kevin McNiven Cavalry |
|
Mark Myers Cavalry |
|
Gary L. Norwood Cavalry |
|
Richard Jay Reed Cavalry |
|
Sam Reed Cavalry |
|
Lonnie Rodriguez Cavalry |
|
Stanley Schultz Cavalry |
|
Michael Stein Cavalry |
|
James N. Strouss Cavalry |
|
Rocky Bonifield Soldier's Wife / Waltz Dancer (uncredited) |
|
Lena Banks Dancer (uncredited) |
|
Eugene Biscardi Dancer at Ball (uncredited) |
|
Jessica Biscardi Dancer at Ball (uncredited) |
|
Morgan Blanchard Cavalry (uncredited) |
|
Deirdre Fitzpatrick Woman at the Ball (uncredited) |
|
Gordon Frye Cavalry Lieutenant (uncredited) |
|
Michael Gier Cavalry / Principal Dancer (uncredited) |
|
Allan Graf Soldier in Charge of Hangings (uncredited) |
|
Lynn Dee Smith Dancer at Ball (uncredited) |
|
Regina Whitcomb Dancer (uncredited) |
Writing | John Milius | Screenplay |
Writing | John Milius | Story |
Costume & Make-Up | Fred C. Blau Jr. | Makeup Artist |
Production | Shirley Fulton Crumley | Location Casting |
Production | Neil Canton | Producer |
Directing | Walter Hill | Director |
Production | Walter Hill | Producer |
Writing | Larry Gross | Screenplay |
Editing | Freeman A. Davies | Editor |
Crew | Mike Watson | Stunts |
Sound | Nicholas R. Allen | Boom Operator |
Crew | Webster Whinery | Stunts |
Sound | Ry Cooder | Original Music Composer |
Editing | Donn Aron | Editor |
Editing | Carmel Davies | Editor |
Costume & Make-Up | Dan Moore | Costume Design |
Directing | Josh McLaglen | First Assistant Director |
Art | Joe Alves | Production Design |
Costume & Make-Up | Christine Lee | Hairstylist |
Sound | George S. Clinton | Orchestrator |
Sound | George S. Clinton | Conductor |
Sound | George S. Clinton | Music Arranger |
Sound | Bunny Andrews | Music Editor |
Art | Richard C. Goddard | Set Decoration |
Crew | R. Bruce Steinheimer | Special Effects |
Sound | Rodger Pardee | Sound |
Production | Michael S. Glick | Executive Producer |
Production | Michael S. Glick | Unit Production Manager |
Art | Rick Young | Property Master |
Crew | Allan Graf | Stunt Coordinator |
Directing | Allan Graf | Second Unit Director |
Camera | Lloyd Ahern II | Director of Photography |
Production | Mark Canton | Executive In Charge Of Production |
Camera | Michael D. O'Shea | Second Unit Director of Photography |
Camera | Edward Morey III | Camera Operator |
Sound | Chuck Michael | Sound Effects Editor |
Production | Reuben Cannon | Casting |
Costume & Make-Up | Amy Jean Roberts | Costumer |
Costume & Make-Up | Alicia M. Tripi | Hairstylist |
Art | Mike Cunningham | Props |
Crew | David Fletcher | Special Effects |
Crew | Dennis Deveaugh | Stunts |
Sound | Jim Keltner | Musician |
Sound | Chris David | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Norman G. Langley | Camera Operator |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | Greg Walker | Stunts |
Crew | Jack Verbois | Stunts |
Crew | Bill McIntosh | Stunts |
Crew | Richard L. Duran | Stunts |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Recordist |
Sound | Knox White | Utility Sound |
Crew | Jay Frasco | Set Production Assistant |
Crew | Raliegh Wilson | Stunts |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Camera | Christopher Blauvelt | Second Assistant Camera |
Crew | Tom Elliott | Stunts |
Camera | Robert LaBonge | Camera Operator |
Camera | Bo Miller | Key Grip |
Lighting | Jack S. Schlosser | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Dennis Liddiard | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Manlio Rocchetti | Makeup Artist |
Art | Scott Ritenour | Art Direction |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Crew | Alan Kaminsky | Driver |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Russell McEntyre | Transportation Captain |
Camera | Sam Emerson | Still Photographer |
Crew | Wayne Stone | Transportation Co-Captain |
Sound | Bob Newlan | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Gary Liddiard | Key Makeup Artist |
Sound | Jay Wilkinson | Supervising Sound Editor |
Sound | Bill W. Benton | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Dennis DeWaay | Construction Coordinator |
Camera | Michael A. Chavez | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Peter Tothpal | Key Hair Stylist |
Camera | Jeffrey Greeley | Second Assistant Camera |
Production | Greg Lazzaro | Location Manager |
Camera | Mark La Bonge | First Assistant Camera |
Art | Jeff Brown | Greensman |
Sound | Teri E. Dorman | Sound Editor |
Editing | Chris Jackson | Assistant Editor |
Directing | Paula Barrett-Barbier | Script Supervisor |
Sound | Chris Carpenter | Sound Re-Recording Mixer |
Art | John Schacht | Leadman |
Camera | Gregory W. Smith | First Assistant Camera |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Sound | Norman Ludwin | Musician |
Camera | Bob Bergdahl | Camera Operator |
Directing | Douglas A. Raine | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Julie Glick | Costumer |
Crew | Lawrence J. Cavanaugh | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Leah Brown | Costumer |
Sound | Lee Orloff | Production Sound Mixer |
Sound | Christopher Flick | Foley Editor |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Production | Michelle Wright | Production Supervisor |
Production | Eve Watterson | Production Secretary |
Art | Mike Carrillo | Assistant Property Master |
Crew | Daniel O'Haco | Stunts |
Crew | Scott Crabbe | Video Assist Operator |
Production | David Giella | Casting Assistant |
Crew | Troy Gilbert | Stunt Double |
Camera | Steve McLean | First Assistant Camera |
Camera | Jeff Case | Dolly Grip |
Crew | Erin Empey-Baxter | Stand In |
Editing | Meredith Gold | Assistant Editor |
Lighting | Roger Sassen | Chief Lighting Technician |
Art | Sam Gross | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Murray Lantz | Costumer |
Sound | Tom Boyd | Musician |
Crew | Mark Robert Ellis | Stunts |
Art | Stan Cockerell | Assistant Property Master |
Sound | Andy Kopetzky | Sound Editor |
Camera | Harry Rez | Key Grip |
Visual Effects | John Rauh | Visual Effects Compositor |
Crew | Steven Hintz | Propmaker |
Directing | J. Tom Archuleta | Second Assistant Director |
Camera | Jorge Sánchez | Second Assistant Camera |
Editing | Jeanine Payne | Assistant Editor |
Directing | Bryan Johnson | Second Second Assistant Director |
Art | Jim Husbands | Swing |
Crew | Robert Gaskill | Driver |
Sound | Bill Rojas | Dolby Consultant |
Art | John M. Schenk | Property Master |
Crew | Gregory Dultz | Driver |
Lighting | Blaise Dahlquist | Electrician |
Art | Robert L. Clark | Painter |
Art | Steve Fegley | Construction Foreman |
Costume & Make-Up | Barry Kellogg | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Colby P. Bart | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Marsha Barton | Seamstress |
Crew | Tony Didio Jr. | Armorer |
Art | Eric Fitzgerald | Title Designer |
Production | Sandra Maltz Saccio | Production Coordinator |
Crew | Desmond F. Strobel | Choreographer |
Crew | Clifford Happy | Stunts |
Camera | Mark W. Elias | Second Company Grip |
Lighting | Douglas Arnold | Electrician |
Costume & Make-Up | Cathy Smith | Costumer |
Crew | Jim Pratt | Stunts |
Production | Christine Altomari | Assistant Production Coordinator |
Camera | Frank D. Parrish | Second Assistant Camera |
Art | Raymond Prado | Storyboard Artist |
Camera | Steve Robertson | Grip |
Lighting | Keith Roverud | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Michelene Mundo | Set Production Assistant |
Crew | W. Scott Wolf | Set Production Assistant |
Crew | Bo Falck | Transportation Co-Captain |
Directing | Xochi Blymyer | Second Second Assistant Director |
Editing | Sati Tooray | Colorist |
Lighting | James Phelps | Electrician |
Crew | Rudy Ugland | Animal Wrangler |
Production | Karen Day | Production Accountant |
Crew | Danny Costa | Stunts |
Crew | Alvin William 'Dutch' Lunak | Stunts |
Costume & Make-Up | Werner Keppler | Makeup Artist |
Crew | Eb Gaines | Set Production Assistant |
Crew | Robbie Dunn | Stunts |
Crew | David Domeyer | Special Effects |
Crew | Frank A. Serrao | Driver |
Crew | Tim Hill | Transportation Co-Captain |
Costume & Make-Up | Greg Hall | Costumer |
Production | Ka-Mook Nichols | Location Casting |
Crew | Jeffrey Knott | Special Effects |
Crew | Johnny Hagner | Stunts |
Crew | Pat Judge Hall | Stunts |
Art | John Garrett | Set Dresser |
Production | Larry D. Campbell | Assistant Location Manager |
Crew | Billy Joe Fredericks | Stunts |
Crew | Casey Cavanaugh | Special Effects |
Sound | Malcolm McNab | Musician |
Crew | R.B. Dunn | Stunts |
Costume & Make-Up | René Lafaurie | Makeup Artist |
Art | Clinton Fegley | Props |
Art | Raymond C. Lopez | Other |
Art | David Leon McCardle | Swing |
Crew | Sean Cavanaugh | Special Effects |
Crew | William Paul Brown | Stunts |
Crew | C.L. Johnson | Stunts |
Crew | Manny Espinoza | Stunts |
Lighting | Raymond B. Fugit | Electrician |
Camera | Don Glover Jr. | Grip |
Camera | Randy Hark | Grip |
Lighting | Glen Holland | Electrician |
Lighting | Bruce A. Keeler | Electrician |
Production | Andrew Reid | Casting Assistant |
Sound | Allen Sides | Scoring Mixer |
Sound | Michael Masley | Musician |
Sound | Sebastian Toettcher | Musician |
Crew | Bruce A. Beers | Craft Service |