შეცვლა (2008)
ახალგაზრდა მარტოხელა დედა სრულიად მოულოდნელად სახლში დაბრუნებული ხვდება რომ მისი ვაჟი სახლში ა რმოსულა სკოლიდან, ის ცდილობს იპოვოს შვილი და არ კარგავს იმედს.
დირექტორი: Clint Eastwood
Angelina Jolie Christine Collins |
|
John Malkovich Rev. Gustav Briegleb |
|
Jeffrey Donovan Captain J.J. Jones |
|
Michael Kelly Detective Lester Ybarra |
|
Colm Feore Chief James E. Davis |
|
Jason Butler Harner Gordon Northcott |
|
Amy Ryan Carol Dexter |
|
Geoff Pierson S.S. Hahn |
|
Denis O'Hare Dr. Jonathan Steele |
|
Frank Wood Ben Harris |
|
Peter Gerety Dr. Earl W. Tarr |
|
Reed Birney Mayor Cryer |
|
Gattlin Griffith Walter Collins |
|
Michelle Gunn Sandy |
|
Jan Devereaux Operator |
|
Erica Grant Operator |
|
Antonia Bennett Operator |
|
Kerri Randles Operator |
|
Morgan Eastwood Girl on Tricycle |
|
Madison Hodges Neighborhood Girl |
|
Devon Conti Arthur Hutchins |
|
Ric Sarabia Man at Diner |
|
J.P. Bumstead Cook |
|
Debra Christofferson Police Matron at Train |
|
Russell Edge Reporter at Train |
|
Stephen W. Alvarez Reporter at Train |
|
Pete Rockwell Reporter at Precinct |
|
John Harrington Bland Dr. John Montgomery |
|
Pamela Dunlap Mrs. Fox |
|
Roger Hewlett Officer Morelli |
|
Jim Cantafio Desk Sergeant |
|
Maria J. Rockwell Police Matron at Precinct |
|
Wendy Worthington Reception Nurse |
|
Riki Lindhome Examination Nurse |
|
Dawn Flood Morning Nurse |
|
Dale Dickey Patient |
|
Eddie Alderson Sanford Clark |
|
Sterling Wolfe Briegleb's Aide |
|
Michael McCafferty Ticket Vendor |
|
David Goldman Administrator |
|
Anthony De Marco Abducted Kid |
|
Joshua Logan Moore Abducted Kid |
|
Joe Kaprielian Abducted Kid |
|
Muriel Minot Secretary |
|
Kevin Glikmann Male Orderly |
|
Drew Richards Holding Officer |
|
Hope Shapiro Medication Nurse |
|
Caleb Campbell Backup Detective |
|
Jeff Cockey Backup Detective |
|
Zach Mills News Vendor |
|
Kelly Lynn Warren Rachel Clark |
|
Colby French Bob Clark |
|
Scott Leva Mountie |
|
Richard King Mountie |
|
Clint Ward Mountie |
|
Michael Dempsey Man on Street |
|
Peter Breitmayer Chairman Thorpe |
|
Phil Van Tee Councilman |
|
Jim Nieb Reporter at Hearing |
|
Lily Knight Mrs. Leanne Clay |
|
Jeffrey Hutchinson Mr. Clay |
|
Brian Prescott Courtroom Bailiff |
|
Ryan Cutrona Judge |
|
Mary Stein Janet Hutchins |
|
Gregg Binkley Jury Foreman |
|
William Charlton Prison Guard |
|
Cooper Thornton Prison Guard |
|
E.J. Callahan Warden |
|
Asher Axe David Clay |
|
Devon Gearhart Winslow Boy |
|
Dalton Stumbo Winslow Boy |
|
Austin Mensch Boy in Coop |
|
Jen Lilley Switchboard Operator (uncredited) |
|
Navah Raphael Phone Operator (uncredited) |
|
Suzanne LaChasse Operator (uncredited) |
|
William Brent Screaming Boy (voice, uncredited) |
|
Callie Thompson Farm Girl (uncredited) |
|
Michael Lovern Train Passenger (uncredited) |
|
Patrizia Milano Train Passenger (uncredited) |
|
January Welsh Train Passenger (uncredited) |
|
Jarrod Robbins Reporter (uncredited) |
|
Marissa Welsh Lady in White (uncredited) |
|
Kerry Hennessy Church Member / Protestor / Witness (uncredited) |
|
JW Wiseman Orderly #2 (uncredited) |
|
Christopher Karl Johnson Protester / Man on Corner with Newspaper Smoking (uncredited) |
|
Jessica Irvine Drake Protestor (uncredited) |
|
Kimberly Langley Protestor (uncredited) |
|
Jennifer Swirtz Protestor (uncredited) |
|
Andre Alexsen LA City Councilman (uncredited) |
|
John H. Tobin Northcott Defense Counsel (uncredited) |
|
Dominick Dunne Man on Jury (uncredited) |
|
Danton Dabar Prison Guard #3 (uncredited) |
|
Scott Pierce Prison Doctor (uncredited) |
|
Gary Buckner Prison Executioner (uncredited) |
|
Bruce Holman Execution Observer (uncredited) |
Directing | Clint Eastwood | Director |
Production | Clint Eastwood | Producer |
Sound | Clint Eastwood | Music |
Sound | Lennie Niehaus | Orchestrator |
Sound | Lennie Niehaus | Conductor |
Art | Adrian Gorton | Set Designer |
Editing | Joel Cox | Editor |
Production | Brian Grazer | Producer |
Camera | Bill Coe | First Assistant "A" Camera |
Camera | Tom Stern | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Deborah Hopper | Costume Designer |
Art | James J. Murakami | Production Design |
Production | Ellen Chenoweth | Casting |
Production | Robert Lorenz | Producer |
Sound | David Boulton | ADR Mixer |
Production | Ron Howard | Producer |
Sound | David Arnold | Supervising Dialogue Editor |
Camera | Paul Wilkowsky | Grip |
Sound | Kyle Eastwood | Music Arranger |
Sound | Michael Stevens | Music Arranger |
Art | Patrick M. Sullivan | Art Direction |
Art | Dianne Wager | Set Designer |
Writing | J. Michael Straczynski | Writer |
Production | Jim Whitaker | Executive Producer |
Production | Geyer Kosinski | Executive Producer |
Production | Tim Moore | Executive Producer |
Production | Tim Moore | Unit Production Manager |
Art | Gary Fettis | Set Decoration |
Crew | Buddy Van Horn | Stunt Coordinator |
Sound | Juno J. Ellis | ADR Supervisor |
Editing | Gary D. Roach | Editor |
Costume & Make-Up | Tania McComas | Makeup Department Head |
Crew | Chuck Waters | Stunts |
Camera | Charles Saldaña | Key Grip |
Costume & Make-Up | Carol A. O'Connell | Hair Department Head |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Visual Effects | Debora Dunphy | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Geoffrey Hancock | Visual Effects Supervisor |
Crew | Larry Holt | Stunts |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Visual Effects | David Hughes | Modeling |
Production | Geoffrey Miclat | Casting Associate |
Visual Effects | Steve Riley | Special Effects Supervisor |
Editing | Blu Murray | Assistant Editor |
Crew | Richard Bucher | Stunts |
Crew | Liz Radley | CG Supervisor |
Lighting | Ross Dunkerley | Chief Lighting Technician |
Directing | Peter Dress | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Jo Kissack Folsom | Set Costumer |
Art | Michael Sexton | Property Master |
Sound | James Matheny | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Nancy McArdle | Costume Supervisor |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Sound | Paul Berolzheimer | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Mark Freund | Visual Effects Supervisor |
Sound | Gregg Rudloff | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John T. Reitz | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Alana Stelling | Transportation Captain |
Crew | Larry Stelling | Transportation Coordinator |
Directing | Kerry Lyn McKissick | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Corey Bronson | Set Costumer |
Crew | Deborah L. Mazor | Stunts |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Art | Pam Cartmel | Assistant Art Director |
Sound | Lucy Coldsnow-Smith | Dialogue Editor |
Sound | Flash Deros | Boom Operator |
Visual Effects | Michael Owens | Visual Effects Supervisor |
Camera | Stephen S. Campanelli | Steadicam Operator |
Editing | Kurt Smith | Color Timer |
Visual Effects | Jinnie Pak | Visual Effects Producer |
Art | Edward J. Protiva | Leadman |
Crew | Ryan Murphy | Mix Technician |
Visual Effects | Darin McCormick-Millett | Visual Effects Producer |
Sound | William Cawley | Sound Effects Editor |
Sound | Lisa J. Levine | ADR Editor |
Sound | Chris McGeary | Music Editor |
Costume & Make-Up | Jay Wejebe | Makeup Artist |
Art | William Gideon | Construction Foreman |
Costume & Make-Up | Patricia DeHaney | Hairstylist |
Crew | Karri Mayo | Studio Teacher |
Costume & Make-Up | Janis Clark | Hairstylist |
Editing | Mark Sahagun | Digital Intermediate Editor |
Crew | T. Ryan Mooney | Stunts |
Sound | Jason King | Sound Effects Editor |
Sound | Kevin Murray | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Robert Iannaccone | Costumer |
Visual Effects | Earl Paraszczynec | CG Artist |
Crew | Carol McConnaughey | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Zoe Hay | Makeup Artist |
Art | Michael Muscarella | Construction Coordinator |
Production | Patrick Mignano | Location Manager |
Production | Audrey Chon | Executive Producer |
Sound | Walt Martin | Sound Mixer |
Camera | Tony Rivetti Jr. | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Cheryl Scarano | Costumer |
Editing | Bob Peishel | Digital Intermediate Producer |
Crew | Scott Leva | Utility Stunts |
Crew | Holly Goline | Actor's Assistant |
Costume & Make-Up | Terry Anderson | Assistant Costume Designer |
Art | Mark David Katchur | Art Department Coordinator |
Production | Amelia Rasche McCarthy | Casting Associate |
Editing | Michael Cipriano | Assistant Editor |
Lighting | T. Daniel Scaringi | Key Rigging Grip |
Directing | Donald Murphy | First Assistant Director |
Lighting | Matt Floyd | Rigging Grip |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Lighting | John Lacy | Assistant Chief Lighting Technician |
Lighting | Brian Minzlaff | Lighting Technician |
Editing | Jill Bogdanowicz | Digital Intermediate Colorist |
Art | David Ladish | Set Dresser |
Lighting | Buzzy Burwell | Lighting Technician |
Crew | Paul Darnell | Stunts |
Crew | Dustin Meier | Stunts |
Production | Jessica Meier | Producer's Assistant |
Crew | William Barillaro | Stunts |
Sound | Valerie Davidson | Foley Editor |
Visual Effects | Wes Sargent | VFX Artist |
Crew | Gail Carroll-Coe | Cableman |
Sound | Thomas W. Small | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Ann Culotta | Set Costumer |
Sound | Jonathan Klein | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Jack Taggart | Ager/Dyer |
Crew | Ryan Senecal | Special Effects Technician |
Crew | Nancy G. James | Craft Service |
Camera | Trevor Carroll-Coe | Camera Loader |
Camera | Doug Wall | Best Boy Grip |
Production | Jason S. Gondek | Production Accountant |
Crew | Davey Thompson | Stunts |
Crew | Christine Petrov | Compositor |
Crew | J.P. Romano | Stunts |
Art | Kai Blomberg | Set Dresser |
Camera | Greg Brooks | Dolly Grip |
Camera | Bruce D. Spellman | Grip |
Crew | Shawn Crowder | Stunts |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Production | David S. Cox | Production Assistant |
Crew | Brandon Loeser | Stunts |
Sound | Brian Gallagher | ADR Recordist |
Crew | Vicki Goldsmith | Set Production Assistant |
Crew | Sebastian Bilbao | CG Supervisor |
Lighting | Karl Sisson | Lighting Artist |
Art | Doreen Austria | Graphic Designer |
Art | Doug Sieck | Set Dresser |
Camera | Bobby McMahan | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Samuel Reynolds | Stunts |
Crew | Abel Milanes | Compositor |
Production | Patrick Tendai Pfupajena | Production Assistant |
Production | Joel Tokarsky | First Assistant Accountant |
Art | Chuck Eskridge | Standby Painter |
Crew | Loren Dennis | Stunts |
Production | Kimi Armstrong Stein | Producer's Assistant |
Art | George Hess | Set Dresser |
Camera | Mark Wojciechowski | Grip |
Production | Shauna Bryan | Executive Producer |
Crew | Dominic V. Ruiz | Special Effects Technician |
Production | Dennis Hoffman | Head of Production |
Production | Tony Hobbs | Extras Casting |
Directing | Katie Carroll | Second Assistant Director |
Art | Scott M. Anderson | Assistant Property Master |
Art | Steve-O Ladish | Set Dresser |
Production | Claire Benjamin | Extras Casting |
Visual Effects | Scott Russell | CG Artist |
Art | John Horning | Assistant Property Master |
Crew | Nathan Kimball | Set Production Assistant |
Production | Natalie Hsieh Cencula | Executive Producer's Assistant |
Crew | Moritz Eiche | Compositor |
Crew | Luci Romberg | Stunts |
Visual Effects | Christian Emond | CG Artist |
Art | J.R. Vasquez | Set Dresser |
Art | Leslie Warren | Set Dresser |
Art | Kate Fettis | Set Dresser |
Lighting | Joseph M. Lyons | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Felicia Molinari | Set Costumer |
Production | Tony X. Deale | Production Assistant |
Crew | Bobby Clark | Stunts |
Costume & Make-Up | James Fernandez | On Set Dresser |
Camera | Craig Garfield | Grip |
Camera | Charlie Edwards | Grip |
Crew | E. Michael Stankevich | Actor's Assistant |
Production | Kathryn C. Galberth | Assistant Production Coordinator |
Production | Trish Pertschi | Assistant Production Coordinator |
Production | Stephanie N. Whallon | Assistant Accountant |
Production | Krista Kuebler | Assistant Accountant |
Production | Jennifer Hunt | Assistant Accountant |
Production | Lindsey Hennig | Assistant Accountant |
Crew | Shari Ann Riley | Special Effects Technician |
Crew | Dom Rodriguez | Transportation Captain |
Lighting | Andrew Dorowsky | Rigging Gaffer |
Crew | Brian K. Stuart | Craft Service |
Crew | Dr. Ferguson Reid | Set Medic |
Crew | Linda Stelling | Set Medic |
Crew | Donald A. Kincade | Set Production Assistant |
Crew | Chuck Webb | Set Production Assistant |
Crew | Matthew Gannon | Set Production Assistant |
Production | Will Ziegenhorn | Production Assistant |
Production | Hector M. Bueno | Production Assistant |
Production | Jared A.J. Muscarella | Production Assistant |
Production | Annie Brownell Jewell | Production Assistant |
Visual Effects | Marta Knapik | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Mike Borgstrom | CG Artist |
Crew | Allan Lee | Compositor |