The Disaster Artist (2017)
დირექტორი:
James Franco
მწერლები:
Scott Neustadter, Michael H. Weber.
James Franco Tommy Wiseau |
|
Dave Franco Greg Sestero |
|
Ari Graynor Juliette Danielle |
|
Seth Rogen Sandy Schklair |
|
Paul Scheer Raphael Smadja |
|
Josh Hutcherson Philip Haldiman |
|
Jacki Weaver Carolyn Minnott |
|
Nathan Fielder Kyle Vogt |
|
Jason Mantzoukas Peter Anway |
|
June Diane Raphael Robyn Paris |
|
Alison Brie Amber |
|
Zac Efron Dan Janjigian |
|
Hannibal Buress Bill Meurer |
|
Megan Mullally Mrs. Sestero |
|
Judd Apatow Judd Apatow (uncredited) |
|
Melanie Griffith Jean Shelton |
|
Andrew Santino Scott Holmes |
|
Joe Mande Todd |
|
Sharon Stone Iris Burton |
|
John Early Chris |
|
Charlyne Yi Safowa Bright |
|
Jessie Ennis Receptionist |
|
Peter Gilroy Timothy |
|
Lauren Ash Florist "Erin" |
|
Karen Macarah Casting Director |
|
Sugar Lyn Beard Actress #2 |
|
Bob Odenkirk Stanislavsky Teacher |
|
Brian Huskey Teller "James" |
|
Megan Ferguson Jessie |
|
Randall Park Male Actor |
|
Steven Liu Waiter |
|
Tommy Wiseau Henry |
|
Casey Wilson Casting Director #2 |
|
Jerrod Carmichael Actor Friend |
|
Xosha Roquemore Actress #3 |
|
Kelly Oxford Amy Von Brock |
|
Kether Donohue Actress #6 |
|
Jeffrey C. Goodell Todd's Assistant |
|
Dree Hemingway Female Guest #2 |
|
Angelyne Angelyne |
|
Ike Barinholtz Ike Barinholtz |
|
Tom Franco Karl |
|
Zoey Deutch Bobbi |
|
Kevin Smith Kevin Smith |
|
Keegan-Michael Key Keegan-Michael Key |
|
Adam Scott Adam Scott |
|
Danny McBride Danny McBride |
|
Kristen Bell Kristen Bell |
|
J.J. Abrams J.J. Abrams |
|
Lizzy Caplan Lizzy Caplan |
|
Bryan Cranston Bryan Cranston |
|
Zach Braff Zach Braff (uncredited) |
|
David DeCoteau David DeCoteau (uncredited) |
|
Dylan Minnette Dylan Minnette (uncredited) |
|
Kate Upton Kate Upton (uncredited) |
|
Brett Gelman Acting Teacher (uncredited) |
|
Christopher Mintz-Plasse Sid (uncredited) |
|
Jason Mitchell Nate (uncredited) |
|
Greg Sestero Casting Agent (uncredited) |
|
Eliza Coupe Erica Chase (uncredited) |
|
Erin Cummings Female Guest (uncredited) |
|
Michelle Arthur Theatre Participant (uncredited) |
|
Ricky Mabe Casting Person (uncredited) |
|
Shane Ryan-Reid Front Row Premiere Attendee (uncredited) |
|
Tamzin Brown Tommy's Date at Premier (uncredited) |
|
Cate Freedman Actress #1 (uncredited) |
|
Amechi Okocha Mama's Boy (uncredited) |
|
Cameron Brinkman Actor at Premier (uncredited) |
|
Nicole Gordon-Levitt Girl in Red Dress (uncredited) |
|
Elizabeth Hirsch-Tauber Girl on Phone (uncredited) |
|
Jenna Curtis William Morris Agent (uncredited) |
|
Frederick Keeve Bartender (uncredited) |
|
Adwin Brown Confused Person (uncredited) |
|
Slim Khezri Actor at Premiere (uncredited) |
|
Corey Weber Door Man / Bouncer (uncredited) |
|
Phillip E. Walker Homeless Man (uncredited) |
|
Katherine Neff Coco (uncredited) |
|
Taylor DeVoe Auditioning Actress (uncredited) |
|
Johnny Meyer Guy Driving Alfa Romeo (uncredited) |
|
Tearra Oso Jarrod's Friend (uncredited) |
|
Vince Chavez Movie Premiere Attendee in Blue Shirt (uncredited) |
|
Krista West Auditioning Actress (uncredited) |
|
Aidiye Aidarbekov Guest (uncredited) |
|
Kara Gibson Actor at Premiere (uncredited) |
|
Resit Berker Enhos Actor at Premiere (uncredited) |
|
Tudor Munteanu Crew Member, Hans (uncredited) |
|
Frank Lui Geo Premiere Analyst (uncredited) |
|
Bill Rojas Movie Premiere Actor (uncredited) |
|
Mark Anthony Petrucelli Jeff (uncredited) |
|
Zhubin Rahbar Zsolt Magyar (uncredited) |
|
Javi Sánchez-Blanco Boyer Movie Premiere Guest (uncredited) |
|
Jolie Mitnick Salter Model Party Guest (uncredited) |
|
Ramona Tibrin Trophy Wife (uncredited) |
|
Frankie Ponce Premier Film Critic (uncredited) |
|
Vincent Marinelli Bartender (uncredited) |
|
Adonis Simmons Cast and Crew (uncredited) |
|
Elena Cristiean Auditioning Actress (uncredited) |
|
Cerra Angela Vallentine Movie Premier Guest (uncredited) |
|
Ron Saylor Actor at Premiere (uncredited) |
|
Danny Finneran Blonde at Casting (uncredited) |
|
Eloho Josephine Okujeni Hooker (uncredited) |
|
Dan Byelich Movie Premier Actor (uncredited) |
|
Cynthia Natera Costume Girl (uncredited) |
|
Jordan Daem Waiter (uncredited) |
|
Max Valentine Romano (uncredited) |
Directing | James Franco | Director |
Production | James Franco | Producer |
Production | Seth Rogen | Producer |
Production | Roy Lee | Executive Producer |
Production | Toby Emmerich | Executive Producer |
Production | Joseph Drake | Executive Producer |
Production | Nathan Kahane | Executive Producer |
Crew | Nancy Kirhoffer | Post Production Supervisor |
Art | Chris L. Spellman | Production Design |
Production | Kelli Konop | Executive Producer |
Production | Evan Goldberg | Producer |
Production | Richard Brener | Executive Producer |
Camera | Brandon Trost | Director of Photography |
Editing | Doug Delaney | Digital Intermediate Colorist |
Writing | Scott Neustadter | Screenplay |
Production | Scott Neustadter | Executive Producer |
Writing | Michael H. Weber | Screenplay |
Production | Michael H. Weber | Executive Producer |
Writing | Greg Sestero | Book |
Production | Hans Ritter | Executive Producer |
Crew | Kurt Bryant | Stunt Coordinator |
Production | Vince Jolivette | Producer |
Production | Rich Delia | Casting |
Production | James Weaver | Producer |
Production | Jonathan Watson | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Claudia Orozco | Makeup Artist |
Production | Bruce Wayne Gillies | Unit Production Manager |
Production | Bruce Wayne Gillies | Line Producer |
Costume & Make-Up | Brenda Abbandandolo | Costume Design |
Production | Chris Harding | Production Supervisor |
Lighting | Justin Duval | Gaffer |
Production | John Powers Middleton | Executive Producer |
Sound | Dave Porter | Original Music Composer |
Art | Randy L. Childs | Construction Coordinator |
Production | Michael Disco | Executive Producer |
Production | Alex McAtee | Executive Producer |
Editing | Stacey Schroeder | Editor |
Sound | Gabe Hilfer | Music Supervisor |
Sound | Katie Greathouse | Music Editor |
Costume & Make-Up | Molly Tissavary | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Vanessa Price | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Andy Clement | Makeup Designer |
Production | Ryan Moody | Associate Producer |
Writing | Tom Bissell | Book |
Production | Cory C. Myler | Production Supervisor |
Camera | Blake Hooks | Second Assistant "A" Camera |
Production | Erin Westerman | Executive Producer |
Production | Ashleigh Erwin | Associate Producer |
Production | David Neustadter | Executive Producer |
Art | Rachel Rockstroh | Art Direction |
Costume & Make-Up | Christi Cagle | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Aaron Light | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sweet P. Vaughn | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Victor Rios | Hairstylist |
Production | Steve Yandrich | Production Supervisor |
Art | Stephen McCumby | Property Master |
Sound | James Eric | Sound |
Sound | David Wallace | Boom Operator |
Camera | Brian Ciocco | Grip |
Camera | Jonathan Coyne | Key Grip |
Sound | Bruno Roussel | Music Editor |
Crew | Scott Burn | Stand In |
Crew | Dustin Lester | Stand In |
Art | Susan Lynch | Set Decoration |