კურსკი

კურსკი (2018)

დრამაისტორიატრილერიმძაფრსიუჟეტიანი

დირექტორი: Thomas Vinterberg
მწერალი: Robert Rodat

გამოსვლის თარიღი: 2018-11-07
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 118 წუთი / 1:58
ბიუჯეტი: $20,000,000
მწარმოებლი კომპანიები : Belga Productions, VIA EST
მწარმოებლი ქვეყნები: Belgium, France, Luxembourg

IMDB


როლებში

Matthias Schoenaerts
Mikhail Averin
Léa Seydoux
Tanya Averina
Peter Simonischek
Admiral Vyacheslav Grudzinsky
August Diehl
Anton Markov
Max von Sydow
Admiral Vladimir Petrenko
Colin Firth
Commodore David Russell
Bjarne Henriksen
Russian Rescue Ship Captain
Magnus Millang
Oleg Lebedev
Artemiy Spiridonov
Misha Averin
Joel Basman
Leo
Pit Bukowski
Maxim
Matthias Schweighöfer
Pavel Sonin
Tom Hudson
Roman
Chris Pascal
Niko
Kristof Coenen
Sasha
Pernilla August
Oksana
Helene Reingaard Neumann
Vera
Martin Brambach
Kursk Captain Gennady Shirokov
Peter Plaugborg
Kursk Executive Officer Alexander Grekov
Guillaume Kerbusch
Torpedo's Room Midshipman Alexi Zhukov
Koen De Sutter
Admiral Ivakin (Peter the Great)
Gustaf Hammarsten
Lesser Admiral Mikhail Denisov (Peter the Great)
Aske Bang
Lt. Pulsky (Peter the Great)
Lars Brygmann
Priz Pilot Kasyenenko
Martin Greis-Rosenthal
Priz Pilot Ilyushin
Steven Waddington
Graham Mann (Seaway Eagle)
John Hollingworth
Lt. Bruce Hamil
Katrine Greis-Rosenthal
Daria Sonin
Josse De Pauw
Vadim Markov, Anton's Father
Feđa Štukan
Warehouse Worker Goncharov
Jehon Gorani
Warehouse Worker Oblomov
Miglen Mirtchev
Russian Captain Ivan Timoshenko
Mark Irons
Russian Head of the SVR Vladimir Laskutin
Zlatko Burić
Kulkin, Veteran Swimmer on Rudnitsky
Eva van der Gucht
Marina Lebedev
Geoffrey Newland
Rescue Team Diver Tony Scott
Danny van Meenen
Rescue Team Diver Paal Dinessen
Guido De Craene
Captain Calpin (Peter the Great)
Marjan De Schutter
Anastasia Dudko
Gabriela Cotet
Wife Daycare #1
Olga Markina
Wife Daycare #2
David Russell
Old Sailor New
Michael Nyqvist
Nesterov

ჯგუფი

Production Luc Besson Executive Producer
Camera Anthony Dod Mantle Director of Photography
Editing Valdís Óskarsdóttir Editor
Sound Alexandre Desplat Original Music Composer
Directing Thomas Vinterberg Director
Writing Robert Rodat Screenplay
Production Lisa Ellzey Executive Producer
Sound Nicolas Becker Sound Designer
Production Ariel Zeitoun Producer
Sound Jean-Paul Hurier Sound Re-Recording Mixer
Art Thierry Flamand Production Design
Costume & Make-Up Catherine Marchand Costume Design
Sound Seppe van Groeningen Boom Operator
Camera Jo Vermaercke Camera Operator
Camera Jo Vermaercke Steadicam Operator
Directing Suzanne Martin Crowd Assistant Director
Costume & Make-Up Pascal Berger Special Effects Makeup Artist
Production Gigi Akoka Casting
Production Toby Whale Casting Director
Production Claude Léger Executive Producer
Sound Jan Deca Production Sound Mixer
Production Olivier Glaas Line Producer
Costume & Make-Up Nathalie De Hen Makeup Artist
Art Lieven Baes Set Decoration
Sound Clémence Stoloff Assistant Sound Editor
Lighting Dries De Paepe Electrician
Lighting Maxim Honoré Lighting Technician
Art Pascalle Willame Set Decoration
Editing Sigurður Eyþórsson Co-Editor
Directing Martin Doepner Second Unit First Assistant Director
Camera Dimitri Doulkeridis Key Grip
Lighting Dimitri Doulkeridis Key Rigging Grip
Production Ray Wu Executive Producer
Costume & Make-Up Virginie Berland Facial Setup Artist
Costume & Make-Up Anne Moralis Key Hair Stylist
Costume & Make-Up Anne Moralis Key Makeup Artist
Sound Guillaume Bouchateau Supervising Sound Editor
Sound Katia Boutin ADR Supervisor
Sound Philippe Penot Foley Artist
Sound Johann Nallet Sound Re-Recording Mixer
Sound Johann Nallet ADR Mixer
Sound Bridget O'Driscoll Supervising Dialogue Editor
Production Clément Sentilhes Line Producer
Sound Loïc Gourbe Foley Mixer
Production Hervé Jakubowicz Casting
Lighting Pol Stinders Lighting Technician
Costume & Make-Up Christine Giugno Makeup Artist
Camera Patrick Otten Second Unit Director of Photography
Directing Patrick Otten Second Unit Director
Directing Sinan Saber First Assistant Director
Costume & Make-Up Géraldine Lemaire Hairstylist
Directing Esteban Sanchez Second Unit First Assistant Director
Lighting Aaron Keating Chief Lighting Technician
Production Raphaël Benoliel Executive Producer
Costume & Make-Up Evie Hamels Makeup & Hair
Sound Pierre Picq Boom Operator
Production Audrey Thiery Production Accountant
Production Mustapha Souaidi Casting
Crew Jean-Christophe Bourgeois Special Effects Technician
Lighting Steven Soete Electrician
Sound Jérémy Babinet Foley Editor
Sound Florian Penot Assistant Foley Artist
Lighting Enguerrand Gicquel Electrician
Costume & Make-Up Fabienne Adam Makeup Artist
Costume & Make-Up Fabienne Adam Special Effects Makeup Artist
Lighting Angèle Laroche Electrician
Camera Dominique Degand Grip
Lighting Korneel Moeyaert Electrician
Editing Marine Père Assistant Editor
Camera Cinediving Wim Michiels Underwater Camera
Camera Sarbu Gigi Grip
Costume & Make-Up Sarah Roman Special Effects Makeup Artist
Camera Wouter Dewilde First Assistant "B" Camera
Camera Dries Leerschool Key Grip
Lighting Wim Temmerman Gaffer
Lighting Gideon van Essen Gaffer
Camera Mika Cotellon Still Photographer
Production Fabrice Delville Producer
Production Alain-Gilles Viellevoye Finance
Lighting Koen Martens Lighting Technician
Production Christophe Toulemonde Producer
Camera Joris Vandezande Grip
Lighting Jamie Drossaert Lighting Technician
Art Virginie Hernvann Supervising Art Director
Writing Robert Moore Book
Production Jérôme de Béthune Producer
Production Patrick Vandenbosch Producer
Art Thomas Delord Assistant Art Director
Art Gladys Garot Art Direction
Production C. Thomas Paschall Executive Producer
Sound Vince Van Driesten Sound Recordist
Production Laurent Hanon Line Producer
Sound Lucien Richardson ADR Editor
Editing Elodie Ly Tri Online Editor
Sound Margot Saada ADR Editor
Production Bruno Amestoy Line Producer
Directing Roxanne Gaucherand Assistant Director Trainee
Costume & Make-Up Fanny Fallourd Makeup Artist
Production Constance D'Humières Executive Producer
Production Arnaud De Senilhes Executive Producer
Production Jean-Marc Debaty Executive Producer
Production Vincent Decalf Executive Producer
Production Kathian Pascal Line Producer
Production Oana Prata Line Producer
Production Mathieu Rubin Line Producer
Art Thomas Schouppe Topa Set Designer
Costume & Make-Up Daphnee Beaulieux Special Effects Makeup Artist
Costume & Make-Up Michelle Beeckman Key Makeup Artist
Costume & Make-Up Michelle Beeckman First Assistant Makeup Artist
Costume & Make-Up Ludovic Constant Hairstylist
Costume & Make-Up Lili Dang-Vu Assistant Hairstylist
Costume & Make-Up Lili Dang-Vu Assistant Makeup Artist
Costume & Make-Up Natascha Matheuwezen Assistant Hairstylist
Costume & Make-Up Natascha Matheuwezen Assistant Makeup Artist
Costume & Make-Up Marie Messien Makeup Artist
Costume & Make-Up Brigitte Petit Hairstylist
Costume & Make-Up Vincent Respriget Hairdresser
Costume & Make-Up Erwan Simon Special Effects Makeup Artist
Costume & Make-Up Robert Smedt Hairstylist
Costume & Make-Up Patricia Grant Special Effects Makeup Artist
Production Marianne Campos Production Secretary
Production Navarra Claudia Production Assistant
Production Lisa Perousse Assistant Unit Manager
Production Nora Thomas Assistant Production Manager
Production Philippe Vaïsse Assistant Unit Manager
Production Liliane Wang Production Accountant
Directing Candice Bibauw Assistant Director
Directing Sophie Depraetere Third Assistant Director
Directing Philippe Desiront Second Unit Director
Directing Nancy Ferri Assistant Director
Directing Carlota González-Hontoria Lefèvre Second Assistant Director
Directing Matthias Morard Second Assistant Director
Directing Roxana Raducanu Third Assistant Director
Directing Pierre Truong Tan Trung Assistant Director
Sound Jeroen Heymans Sound Assistant
Sound Olga Pasternak Sound Assistant
Crew Charlie Cantraine Special Effects
Crew Simon Malcom Cokes Special Effects Assistant
Crew Maurice Grégoire Special Effects
Camera Chloè Acher Digital Imaging Technician
Camera Renaud Charlier Additional Grip
Camera Julien Covens Grip
Lighting Tinus Dam Lighting Technician
Lighting Jean Christophe Delinaoumis Rigging Grip
Camera Réginald Desy Grip
Camera Luc Frisson First Assistant "A" Camera
Camera Nicolas Lemoine Grip
Camera Jimmy Wolf Nguyen Assistant Camera
Camera Veerle Pipeleers Best Boy Grip
Lighting Maarten Stoop Electrician
Lighting Bertrand Trividic Electrician
Camera Ruby Van der Kooij Phantom Operator
Camera Ruby Van der Kooij Second Assistant "B" Camera
Camera Thomas Vernimmen Assistant Camera
Camera Kevin Vidal Assistant Camera
Lighting Mickaël Vigot Electrician
Lighting Denis Warnier Rigging Grip
Editing Isabelle Bassaglia Assistant Editor
Crew Melodie Stevens Post Production Supervisor
Editing Pieter-Jan Uvyn Dailies Manager

მსგავსი ფილმები