ხერხი 3D (2010)
დირექტორი:
Kevin Greutert
მწერლები:
Patrick Melton, Marcus Dunstan.
Tobin Bell John Kramer / Jigsaw |
|
Costas Mandylor Mark Hoffman |
|
Betsy Russell Jill Tuck |
|
Cary Elwes Dr. Lawrence Gordon |
|
Sean Patrick Flanery Bobby Dagen |
|
Chad Donella Gibson |
|
Chester Bennington Evan |
|
Gina Holden Joyce |
|
Dean Armstrong Cale |
|
Naomi Snieckus Nina |
|
Oluniké Adeliyi Sidney |
|
Rebecca Marshall Suzanne |
|
Anne Lee Greene Dina |
|
Sebastian Pigott Brad |
|
Jon Cor Ryan |
|
Kevin McGarry Charlie |
|
Dru Viergever Dan |
|
Laurence Anthony Rogers |
|
Gabby West Kara |
|
Benjamin Clost Jake |
|
Kim Schraner Palmer |
|
James Van Patten Dr. Heffner |
|
Ishan Morris Alex |
|
Carlos Diaz Coroner Worker |
|
Christine Simpson Donna Evans |
|
Elizabeth Rowin Sara |
|
Jacintha Wesselingh Newscaster #1 |
|
Claudia DiFolco Newscaster #2 |
|
Kimberly D'Eon Newscaster #3 |
|
Rachel Wilson Mother |
|
Alli Chung Business Woman |
|
Desmond Campbell Business Man |
|
Billy Oliver Policer Officer #1 |
|
Liise Keeling Police Officer #2 |
|
Tanedra Howard Simone |
|
Shauna MacDonald Tara |
|
Joanna Douglas Joan |
|
Greg Bryk Mallick |
|
Janelle Hutchison Addy |
|
Larissa Gomes Emily |
|
Kevin Rushton Trevor |
|
Jagger Gordon Survivor Group Member #1 |
|
Kyle Cicerella Survivor Group Member #2 |
|
Simone Steene Survivor Group Member #3 |
|
Simon Northwood Lead SWAT Officer |
|
Regan Moore SWAT Officer |
|
Danny Lima SWAT Officer |
|
Bryan J. Thomas SWAT Officer |
|
Wayne Downer SWAT Officer |
|
Patrick Mark SWAT Officer |
|
Christopher McGuire SWAT Officer |
|
Don Gough Limo Driver |
|
David Gale Additional Voice Talent (voice) |
|
Shelley Hoffman Additional Voice Talent (voice) |
|
Michael A. Miranda Additional Voice Talent (voice) |
|
Chris Owens Additional Voice Talent (voice) |
|
Catherine Rix Additional Voice Talent (voice) |
|
Kent Staines Additional Voice Talent (voice) |
|
Michael Emerson Zep Hindle (archive footage) (uncredited) |
|
Franky G Xavier Chavez (archive footage) (uncredited) |
|
Erik Knudsen Daniel Matthews (archive footage) (uncredited) |
|
Bahar Soomekh Lynn Denlon (archive footage) (uncredited) |
|
Leigh Whannell Adam Stanheight (archive footage) (uncredited) |
Production | James Wan | Executive Producer |
Writing | James Wan | Original Film Writer |
Production | Leigh Whannell | Executive Producer |
Writing | Leigh Whannell | Original Film Writer |
Production | Mark Burg | Producer |
Production | Gregg Hoffman | Producer |
Production | Oren Koules | Producer |
Sound | Charlie Clouser | Original Music Composer |
Directing | Kevin Greutert | Director |
Sound | Mark Gingras | Supervising Sound Editor |
Writing | Patrick Melton | Screenplay |
Writing | Marcus Dunstan | Screenplay |
Production | Daniel J. Heffner | Executive Producer |
Production | Stacey Testro | Executive Producer |
Production | Peter Block | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Alex Kavanagh | Costume Design |
Art | Peter Grundy | Art Direction |
Costume & Make-Up | Colin Penman | Key Makeup Artist |
Crew | Krista Bell | Stunt Double |
Directing | Steve Webb | First Assistant Director |
Camera | Brian Gedge | Director of Photography |
Editing | Andrew Coutts | Editor |
Art | Anthony Ianni | Production Design |
Visual Effects | Jon Campfens | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Peter Denomme | Visual Effects Producer |
Sound | John Douglas Smith | Supervising Sound Editor |
Camera | Anton Van Rooyen | Second Unit Director of Photography |
Lighting | Robert McRae | Gaffer |
Sound | Steve Baine | Foley |
Art | Liesl Deslauriers | Set Decoration |
Crew | Shelley Cook | Stunt Coordinator |
Directing | Elizabeth Tremblay | Script Supervisor |
Sound | Jill Purdy | Dialogue Editor |
Sound | Andrew Tay | Sound Re-Recording Mixer |
Art | James R. Murray | Property Master |
Sound | Keith Elliott | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Mark Zsifkovits | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Peter Armstrong | Digital Intermediate |
Directing | Patricia Joyes | Script Supervisor |
Sound | Katie Halliday | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | François Dagenais | Prosthetic Makeup Artist |
Editing | Robert Doyle | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Stephanie Ingram | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Mia Sturup | Assistant Costume Designer |
Visual Effects | Rob Sanderson | Special Effects Supervisor |
Lighting | Herb Reischl Jr. | Gaffer |
Camera | Brooke Palmer | Still Photographer |
Production | Kym Crepin | Production Manager |
Camera | Michael Fylyshtan | Camera Operator |
Camera | Monty Montgomerie | Key Grip |
Visual Effects | Tavia Charlton | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Tom Turnbull | Visual Effects Supervisor |
Lighting | Doug Reid | Best Boy Electrician |
Sound | Dale Lennon | ADR Editor |
Camera | Patrick King | Dolly Grip |
Lighting | Marek Krawczyk | Electrician |
Directing | David McAree | First Assistant Director |
Sound | Richard Harkness | Sound Effects Editor |
Sound | Pat Cassin | Boom Operator |
Art | Rob Valeriote | Construction Coordinator |
Editing | Lee Hughes | Digital Intermediate |
Directing | Margaret Tanod | Script Supervisor |
Lighting | Kevin Craine | Best Boy Electrician |
Sound | Gordon Chacra | Boom Operator |
Lighting | Edward Lipscombe | Rigging Grip |
Visual Effects | Phil Dakin | 3D Artist |
Editing | Motassem Younes | Digital Intermediate |
Lighting | Tim Lovell | Electrician |
Directing | David McLeod | First Assistant Director |
Sound | Moshe Saadon | Boom Operator |
Visual Effects | Ariel Joson | 3D Animator |
Visual Effects | Doug Law | 3D Artist |
Visual Effects | Zachary Lowe | 3D Artist |
Visual Effects | Beryl Wu | 3D Artist |
Visual Effects | James Thomson | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Marc Whaley | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Wendy Whaley | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Don Asido | Visual Effects Technical Director |
Camera | Mark Hroch | Steadicam Operator |
Lighting | Craig Bulmer | Electrician |
Lighting | Steve Langer | Electrician |
Lighting | Desiree Lidon | Electrician |
Lighting | Neil Saito | Electrician |
Lighting | Paul Sheehan | Electrician |
Lighting | Norman O'Halloran | Gaffer |
Lighting | Hugh Brule | Rigging Grip |
Lighting | Malcolm Nefsky | Rigging Grip |
Sound | Erich Preston | Music Editor |
Crew | E. Nova Zatzman | Stunts |