Jack Martin Ben Hall |
|
Callan McAuliffe Daniel Ryan |
|
Arthur Angel Edward Morriss |
|
Angus Pilakui Billy Dargin |
|
Andy McPhee Old Man Gordon |
|
Fantine Banulski Eliza Mensey |
|
Jamie Coffa John Gilbert |
|
William Lee John Dunn |
|
PiaGrace Moon Peggy Monks |
|
Joanne Dobbin Biddy Hall |
|
Lauren Gregory Ellen Monks |
|
Nick Barry Jim Taylor |
|
John Orcsik John Kelly |
|
Zane Ciarma Henry Hall |
|
Adam Willson Mick Coneley |
|
Erica Field Mary Ann Coneley |
|
Jordan Fraser-Trumble Sub-Inspector Davidson |
|
Gregory Quinn Sergeant Condell |
|
Lauren Grimson Christina McKinnon |
|
Tom Beaurepaire Inspector Sanderson |
|
Ben Chisholm Bill Hall |
|
Jana Wilkes Ann Hall |
|
James Grim Detective Pye |
|
Emily Thomson Catherine Coneley |
|
Gerrard Woodward Constable Nelson |
|
Josephine Croft Nelson's Wife |
|
Bailey Barbour Harry Nelson |
|
Caleb McClure Frederick Nelson |
|
Micheal Resce Constable Hipkiss |
|
Steve Jager Constable Bohan |
|
Nathan Luke Constable Buckley |
|
Steve Sammut Constable Caban |
|
Mick Preston William Gibson |
|
Curtis Taylor Tracker Charley |
|
Rain Fuller Mary Morriss |
|
Peter Sardi Mr Garland |
|
Wesley Leseberg Sergeant Edmund Parry |
|
Mario Gori Sub-Inspector O'Neill |
|
Darren Holmes Constable McLaughlin |
|
Dean Kirkright Constable Roche |
|
Brenton Foale Magistrate Rose |
|
Kevin Summers Tom Purcell |
|
Dylan Lloyd Tom Higgins |
|
Joshua Jaeger Mr Towny |
|
Gavin Ingham Thomas Kimberley |
|
Elizabeth Farrell Collector Girl |
|
Cris Cochrane Tom Byrnes |
|
Frank Dixon Dan Supple |
|
Adam La Rosa Constable Wiles |
|
Aaran Hughes Constable Greer |
|
Peter Bromley Mr Lodge |
|
Adrian Mulraney William Davis |
|
Peter Richards Mr Rafferty |
|
Sean McIntyre Mr McCauley |
|
Peter Flaherty Father McCarthy |
|
Bobby Ruckus Constable Byrne |
|
Brent Albon Constable Kelly |
|
Brad West William Blatcheford |
|
Shane Savage Constable Gracey |
|
Wesley Holmes Constable Hogan |
|
David Passmore Constable Bright |
|
Edward East Constable Hales |
|
Bruce Gleeson Henry Ludford |
|
John Coory Darlinghurst Hangman |
|
Alana de Freitas Mary's Friend |
|
Xander Paterson Constable Hawthorn |
|
Ella Hill-Cotter Davis Servant Girl #2 |
|
Edward Tresize Thomas Jones |
|
Matt Jones Mr Hayes |
|
Hayley Marlow Binda Ball Girl |
|
Cory Corbett Trooper |
|
Connor Bashford Extra |
|
Keiran King Singer |
Crew | Ray Anthony | Stunt Coordinator |
Production | Greg McLean | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Michael Chisholm | Costume Design |
Camera | Anthony Littlechild | Camera Operator |
Art | Thomas Doran | Sign Painter |
Sound | Chris Goodes | Recording Supervision |
Sound | Gerry Long | Foley |
Crew | Stephanie D'Alessi | Property Master |
Sound | Paul Shanahan | ADR & Dubbing |
Art | Das Patterson | Production Design |
Editing | Caitlin Spiller | Editor |
Production | William Lee | Executive Producer |
Production | Jack Martin | Co-Producer |
Directing | Matthew Holmes | Director |
Writing | Matthew Holmes | Writer |
Production | Adam La Rosa | Executive Producer |
Crew | John Coory | Armorer |
Crew | Edward Tresize | Editorial Staff |
Editing | Edward Tresize | Additional Editor |
Production | Ross Angelo | Executive Producer |
Production | Russell Cunningham | Producer |
Production | Michael Favelle | Producer |
Production | Jessica Pearce | Producer |
Production | Silvio Salom | Executive Producer |
Production | Veronica Sive | Executive Producer |
Sound | Ronnie Minder | Music |
Camera | Peter Szilveszter | Director of Photography |
Editing | Peter Szilveszter | Digital Colorist |
Production | Marnie Hill | Casting |
Art | Sasha Hough | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Deirdre Dobbin | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Katie Dobbin | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Hayley Gilbert | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Courtney Jane Johnston | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kate McLeod | Makeup Artist |
Production | Jo Scott | Production Manager |
Production | Jo Scott | Production Manager |
Crew | Daniel Carlson | Carpenter |
Crew | James Clarke | Carpenter |
Art | Eden Elliott | Set Decoration |
Art | Amy Gregory | Art Department Assistant |
Art | Billy Minshull-Gardner | Art Department Assistant |
Art | Brendan Monk | Set Decoration |
Art | Natalie Rowan | Art Department Assistant |
Art | Celeste Veldze | Art Department Assistant |
Crew | Ben Bomitali | Sound Recordist |
Sound | James Browning | Sound Recordist |
Sound | Scott Heming | Foley |
Sound | Joyce Northey | Boom Operator |
Crew | Paul Norton | Special Effects |
Crew | Paul Norton | Armorer |
Lighting | Glen Cook | Best Boy Electric |
Lighting | Lisa Cushing | Electrician |
Camera | Lisa Cushing | Focus Puller |
Crew | Earle Dresner | Second Unit Cinematographer |
Lighting | Thomas Fraser-Zank | Lighting Production Assistant |
Lighting | Shaun Herbertson | Gaffer |
Crew | Rick Idak | Video Assist Operator |
Production | Joshua Little | Researcher |
Camera | Joshua Little | Data Wrangler |
Camera | Ben Luck | Second Assistant Camera |
Camera | Jessa Rose | Assistant Camera |
Crew | Jonathan Rossiter | Cinematography |
Production | Alexa Rae Roberts | Casting |
Costume & Make-Up | Frankie Hogan | Costumer |
Costume & Make-Up | Elizabeth Leslie | Wardrobe Assistant |
Costume & Make-Up | Natasha Mix | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Suzie Whyte | Assistant Costume Designer |
Editing | Mitchell Goldberg | First Assistant Editor |
Editing | Tim Morton | Online Editor |
Crew | Visnja Prtenjaca | Additional Music |
Crew | Meena Shamaly | Additional Music |
Sound | Josh Tooth | Vocals |
Visual Effects | Isaac Dennis Bowen | Visual Effects |
Visual Effects | Brett Conyers | Visual Effects |
Visual Effects | Aleksandar Janev | Visual Effects |
Visual Effects | Dan Jones | Visual Effects |
Camera | Timothy Whiting | Assistant Camera |
Directing | John Donaldson | Script Supervisor |
Directing | Haris Fazlic | Continuity |
Sound | David Williams | Sound Editor |