127 Hours

127 Hours (2010)

სათავგადასავლოდრამატრილერი

დირექტორი: Danny Boyle
მწერლები: Danny Boyle, Simon Beaufoy.

გამოსვლის თარიღი: 2010-11-05
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 94 წუთი / 1:34
ბიუჯეტი: $18,000,000
შემოსავალი: $35,692,920
მწარმოებლი კომპანიები : Fox Searchlight Pictures, Pathé!, Everest Entertainment, HandMade Films, Warner Bros. Pictures, Film4 Productions, Cloud Eight Films
მწარმოებლი ქვეყნები: United Kingdom, United States of America

IMDB


როლებში

James Franco
Aron Ralston
Kate Mara
Kristi Moore
Amber Tamblyn
Megan McBride
Clémence Poésy
Rana
Lizzy Caplan
Sonja Ralston
Kate Burton
Donna Ralston
Bailee Michelle Johnson
Sonja Age 10
Treat Williams
Larry Ralston
Sean Bott
Aaron's Friend
Koleman Stinger
Aaron Age 5
Parker Hadley
Aaron age 15
Rebecca C. Olson
Monique Meijer
Fenton Quinn
Blue John
John Lawrence
Brian
Pieter Jan Brugge
Eric Meijer
Norman Lehnert
Dan
Peter Joshua Hull
Boy on Sofa
Darin Southam
Zach
Terry S. Mercer
Helicopter Pilot
Elizabeth Hales
Patron (uncredited)
Brad Johnson
Friend of Aaron (uncredited)
Samantha Marsden
Media person / Basketball Game Fan (uncredited)
Kyle Paul
Best Man (uncredited)
Kelsie Mathews
Basketball Fan (uncredited)
Aron Ralston
Himself (uncredited)
Johnny Ahn
Basketball Fan (uncredited)
Robert Bear
Aron's Friend (uncredited)
Lonzo Liggins
Reporter (uncredited)
Priscilla Poland
Bridesmaid (uncredited)

ჯგუფი

Production Tessa Ross Executive Producer
Editing Jon Harris Editor
Camera Anthony Dod Mantle Director of Photography
Writing Danny Boyle Screenplay
Directing Danny Boyle Director
Production Danny Boyle Producer
Production Donna Isaacson Casting
Sound A. R. Rahman Original Music Composer
Production François Ivernel Executive Producer
Sound Glenn Freemantle Sound Designer
Sound Glenn Freemantle Supervising Sound Editor
Sound Richard Pryke Sound Re-Recording Mixer
Crew William Aldridge Special Effects Coordinator
Production Cameron McCracken Executive Producer
Sound Nicolas Becker Foley
Camera Enrique Chediak Director of Photography
Production Bernard Bellew Executive Producer
Production John J. Kelly Executive Producer
Camera Stefan Ciupek Digital Imaging Technician
Production Christian Colson Producer
Writing Simon Beaufoy Screenplay
Production John Smithson Producer
Camera Peter Zuccarini Underwater Camera
Crew Cliff Fleming Pilot
Costume & Make-Up Emma Potter Assistant Costume Designer
Art Suttirat Anne Larlarb Production Design
Costume & Make-Up Suttirat Anne Larlarb Costume Design
Camera David Erickson Second Assistant Camera
Crew Miles Levy Thanks
Production Tom Heller Producer
Writing Aron Ralston Novel
Production Lisa Maria Falcone Executive Producer
Production Diarmuid McKeown Executive Producer
Production Gareth Smith Producer
Lighting Thomas Neivelt Gaffer
Camera Zep Christensen First Assistant Camera
Directing Heather Toone Second Assistant Director
Lighting Justin Andrews Gaffer
Costume & Make-Up Elisabeth Vastola Assistant Costume Designer
Art Christopher R. DeMuri Art Direction
Art Les Boothe Set Decoration
Art Cynthia A. Neibaur Set Decoration
Costume & Make-Up Gina Homan Makeup Department Head
Costume & Make-Up Stephanie Scott Makeup Department Head
Costume & Make-Up Jacqueline Newell Costume Supervisor
Sound John Warhurst Music Editor
Sound Niv Adiri Sound Re-Recording Mixer
Crew Jeanette Haley Post Production Supervisor
Crew Patrick J. Statham Stunt Coordinator
Art Brent Astrope Construction Coordinator
Production Craig Ayers Production Supervisor
Production Craig Ayers Production Coordinator
Sound James Shannon Dolby Consultant
Sound Ian Tapp Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects David Sanger Visual Effects Producer
Crew Scott Arneman Property Master
Art Sam Demke Sculptor
Art Michael T. Higgins Leadman
Art Hollie Howton Art Department Coordinator
Art Scott Ruley Greensman
Sound Emilie O'Connor Dialogue Editor
Sound Alfonso Calvo Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects Tim Caplan Visual Effects Producer
Crew James Winnifrith Visual Effects Editor
Visual Effects Adam Gascoyne Visual Effects Supervisor
Camera Babak Mansouri Camera Operator
Camera Chuck Zlotnick Still Photographer
Costume & Make-Up Michelle l Boucher Set Costumer
Crew Britani Alexander Transportation Coordinator
Crew Linda DeVilliers Studio Teachers
Directing Kristin Ludwin Script Supervisor
Directing Tracey Merkle Script Supervisor
Production Dennis Light Location Manager
Camera Chris Cavanaugh Digital Imaging Technician
Camera David B. Nowell Aerial Director of Photography
Editing Todd Kleparski Digital Intermediate Producer
Editing Matthew Bristowe Digital Intermediate Producer
Visual Effects Blair Foord Special Effects Supervisor
Art Brendan Houghton Storyboard Artist
Editing Dominic Thomson Online Editor
Art Scott Hinckley Set Dresser
Art Linden Snyder Draughtsman
Costume & Make-Up Lora Laing Hairstylist
Crew Peter A. Chevako Special Effects
Camera Dominic Napolitano First Assistant Camera
Camera Michael B. Call Camera Operator
Lighting Judd Hillman Electrician
Art Matt Curtis Title Designer
Editing Matt Adams Digital Intermediate
Camera Joel Remke Second Assistant Camera
Costume & Make-Up Jenna Kilgrow Hair Department Head
Sound Douglas Cameron Sound Mixer
Directing David Ticotin First Assistant Director
Camera Kurtis Burr Second Assistant Camera
Camera Nino Neuboeck First Assistant "A" Camera
Visual Effects Ivor Middleton Animation
Sound Steven C. Laneri Sound Mixer
Crew Michael Roundy Special Effects Technician
Crew Ryan Roundy Special Effects Technician
Production Jennifer Chapman Production Secretary
Camera Craig Sullivan Grip
Camera Gary Johnson First Assistant Camera
Costume & Make-Up Sean Kenney Contact Lens Technician
Art Janet Kusnick Storyboard Artist
Camera Alan E. Stoddard Key Grip
Lighting Peter Weiland Lighting Technician
Editing Richard Etchells Digital Intermediate Editor
Costume & Make-Up Octaviano de Jesus Cesar Junior Makeup Artist
Production Duff Rich Production Supervisor
Camera Nathan Armstrong Second Assistant Camera
Costume & Make-Up Christianna Mower Makeup Artist
Art Layne Robinson Construction Foreman
Art Gabriel Jessop Set Dresser
Art Matthew Webb Set Dresser
Lighting Adam Smith Best Boy Electric
Lighting David Stoddard Best Boy Electric
Camera Glade Quinn Best Boy Grip
Camera Jason Walser Best Boy Grip
Camera Michael Mansouri Digital Imaging Technician
Lighting Josh Lee Electrician
Lighting John Raymer Electrician
Lighting Charles Unice Electrician
Camera Andrew Hicks Grip
Camera Tracy Keele Grip
Camera Daniel Courtright Key Grip
Lighting Scott Goslin Lighting Technician
Camera Simon Miya Second Assistant Camera
Production Jason Montgomery Casting Associate
Production Katie Jensen Extras Casting
Production Jong Yun Extras Casting Assistant
Production Rie Attridge Local Casting
Production Tori Silvera Bush Location Casting
Editing James Cundill Online Editor
Directing J. Scott Smiley First Assistant Director
Crew Jeremy Westerman Animal Wrangler
Production Meg Halsey Production Secretary

მსგავსი ფილმები