Rossif Sutherland Lt. Berton |
|
Robert Stadlober Reiner |
|
Charlie Carrick Dr. Priest |
|
Shaun Benson Kaptain Mueller |
|
Ted Atherton Major Jennings |
|
Luke Humphrey Captain Cooper |
|
Jeff Strome Sgt. Pronger |
|
Adam Hurtig Private Kelly |
|
Karine Vanasse Veronique |
|
John B. Lowe Colonel Ashscroft |
|
Werner Artinger General Ophuls |
|
Andrew Cecon Private Wilcox |
|
John Bluethner Veronique's Father |
|
Johann Gietzel Henchman |
|
Bradley Sawatzky Trapped German Soldier |
|
Aidan Ritchie Infected German Soldier |
|
Rob Archer Infected German Soldier |
|
Kevin Dennis Infected German Soldier |
|
Scott Johnson Military Police Officer |
|
Tristan Carlucci Infected German Soldier / German Stormtrooper |
|
Toby Hughes Trapped German Soldier |
|
BJ Verot Infected German Soldier |
|
Richard Thomas Infected German Soldier |
|
Anders Strome Infected German Soldier |
Production | Deirdre Bowen | Casting Director |
Production | Michael Paszt | Executive Producer |
Production | Martin Katz | Executive Producer |
Production | Tyler Levine | Producer |
Production | Yazid Benfeghoul | Casting Director |
Crew | Sean Skene | Stunt Double |
Crew | Dan Skene | Stunt Coordinator |
Production | Jeff Beesley | Executive Producer |
Production | James Fler | Executive Producer |
Production | Andrew Thomas Hunt | Executive Producer |
Directing | Leo Scherman | Director |
Writing | Leo Scherman | Writer |
Editing | Mike Munn | Editor |
Production | Jim Heber | Casting Director |
Production | Walter Gasparovic | Executive Producer |
Production | Jane Tattersall | Executive Producer |
Production | Anders Palm | Executive Producer |
Production | Phyllis Laing | Executive Producer |
Production | Phyllis Laing | Co-Producer |
Crew | James Alexander | Transportation Captain |
Production | Shelly Anthis | Extras Casting |
Writing | Matt Booi | Writer |
Sound | Eric Neufeld | Boom Operator |
Sound | Grayson Matthews | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Traci Loader | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Travis Marszalek | First Assistant Hairstylist |
Crew | James Madden | Scenic Artist |
Production | François Dagenais | Executive Producer |
Costume & Make-Up | François Dagenais | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Dave Perich | Driver |
Production | Lisa Cichelly | Production Supervisor |
Production | Lisa Cichelly | Production Executive |
Art | Joe Mohos | Art Direction |
Sound | Kathy Choi | Dialogue Editor |
Production | Christopher Richards | Casting Associate |
Sound | Ian Rankin | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Matthew Steeves | Compositors |
Visual Effects | Phil Jones | Visual Effects Supervisor |
Crew | Mike Currie | Craft Service |
Sound | Jean Bot | Assistant Sound Editor |
Sound | Dino Schiavone | Sound Mixer |
Camera | Allen Fraser | Still Photographer |
Camera | Dylan MacLeod | Director of Photography |
Crew | Ingrid Hamilton | Unit Publicist |
Art | Jason Gibbs | Property Master |
Crew | Tim Freestone | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Owen Bird | On Set Dresser |
Production | Isaac Clements | Co-Producer |
Production | Devan Towers | Executive Producer |
Art | Chad Giesbrecht | Production Design |
Art | Mackenzie Johnson | Set Decoration |
Art | Mackenzie Johnson | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Sandra Soke | Costume Design |
Production | Ian Macpherson | Production Manager |
Production | Ian Macpherson | Production Coordinator |
Directing | David Antoniuk | First Assistant Director |
Directing | Bryan R. Burns | Second Assistant Director |
Directing | Jorge Requena Ramos | Third Assistant Director |
Crew | Jason Wilkins | Special Effects Coordinator |
Production | Jessica Branscombe | Production Coordinator |
Directing | Connie Wachsman | Script Supervisor |
Production | Randy Guest | Location Manager |
Camera | Sean Gilles | Key Grip |
Visual Effects | Adam Gagnon | VFX Artist |
Editing | Adam Gagnon | Online Editor |
Editing | Walt Biljan | Colorist |
Art | Ashley Toews | Assistant Property Master |
Crew | Anders Strome | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Stacey Mendoza | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Joel Skeete | VFX Artist |
Camera | Jason Heke | "A" Camera Operator |
Sound | Marcel Ramagnano | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Kim Wright | Assistant Makeup Artist |
Lighting | Aaron Merasty | Gaffer |
Camera | Robert Thomson | Dolly Grip |
Camera | Izak Mallin | Second Assistant "B" Camera |
Production | Mike Hurley | Accountant |
Directing | Clark Lindell | Third Assistant Director |
Sound | James Bastable | ADR Recordist |
Production | Tenille Shockey | Production Supervisor |
Art | Chris Bahry | Title Designer |
Sound | Steve Medeiros | Sound Effects Editor |
Crew | Ron Mymryk | Driver |
Crew | Crystal Biloski | Special Effects Assistant |
Production | Katie Man | Assistant Production Coordinator |
Editing | John Pyke | Digital Intermediate Editor |
Costume & Make-Up | Angela Wells | Costume Supervisor |
Production | Hazel Venzon | Producer's Assistant |
Camera | Joe Dodd | Grip |
Crew | Derek Hedley | Special Effects Assistant |
Art | Chelsea Wladyka | Painter |
Crew | Jason Kane | Driver |
Crew | Robert Dion | Driver |
Crew | Eddie Radivojevic | Driver |
Crew | Helena Fleger | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Michelle Boulet | Costume Supervisor |
Camera | Casey Harrison | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Brie Tait | First Assistant Makeup Artist |
Production | James Aitken | Executive Producer |
Production | Lisa Zach | Extras Casting Assistant |
Camera | Nigel Doucette | Second Assistant "A" Camera |
Lighting | Pat McGarry | Best Boy Electric |
Camera | Mingan Nabess | Best Boy Grip |
Art | Michael Maryniuk | Art Department Assistant |
Art | Richard Krahn | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Jonathan Luk | Costume Assistant |
Crew | Steve McGuire | Transportation Coordinator |
Crew | James Alexander | Transportation Captain |
Crew | Wayne Glesby | Security Coordinator |
Camera | Brent J. Craig | First Assistant Camera |
Editing | Linda Johnston | Digital Intermediate Producer |
Crew | Lawrence Zglobicki | Scenic Artist |
Crew | Shereen Jerrett | Animal Coordinator |
Camera | Ryan Watkins | Grip |
Production | Alex Aslund | Director of Operations |
Production | Peter Gibson | Executive Producer |
Crew | Peter Gibson | Thanks |
Crew | Doug Kiddell | Generator Operator |
Production | Francois Dagenais | Production Designer |
Production | Alan Wong | Executive Assistant |
Production | Alan Wong | Producer's Assistant |
Production | Kelly De Groot | Production Accountant |
Art | Edward Preston | Construction Coordinator |
Art | Michael Madill | Head Carpenter |
Crew | Brain Johnson | Driver |
Costume & Make-Up | Amanda Isaak | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Patrick Devlin | Costume Assistant |
Art | Seth Woodyard | Set Dresser |
Crew | Luc Bell | Driver |
Crew | Tony Belliveau | Driver |
Crew | Mike Harris | Driver |
Crew | Nelson Resendes | Driver |
Crew | Ken Spicer | Driver |
Crew | Philip Sprung | Driver |
Editing | Chuck Khan | Assistant Editor |
Editing | Ryan Mitchell | Dailies Technician |
Visual Effects | Matt Steeves | VFX Artist |
Art | Paddy Harrington | Title Designer |
Production | Liz Jarvis | Post Production Coordinator |
Production | Lorraine Hagborg | Accountant |