Production | Andrea Calderwood | Producer |
Production | Cameron McCracken | Executive Producer |
Production | Nina Gold | Casting |
Costume & Make-Up | Barrie Gower | Prosthetic Designer |
Art | Bill Crutcher | Supervising Art Director |
Production | Tim O'Shea | Executive Producer |
Production | Andrew Lowe | Executive Producer |
Production | Ed Guiney | Producer |
Production | Gail Egan | Producer |
Crew | Jamie Edgell | Stunt Coordinator |
Directing | Lenny Abrahamson | Director |
Writing | Sarah Waters | Novel |
Sound | Stephen Rennicks | Original Music Composer |
Production | Robert Sterne | Casting |
Production | Robert Sterne | Casting Associate |
Art | Simon Elliott | Production Design |
Editing | Nathan Nugent | Editor |
Directing | Nathan Nugent | Second Unit Director |
Camera | Ole Bratt Birkeland | Director of Photography |
Camera | Bruce Jackson | Second Unit Director of Photography |
Writing | Lucinda Coxon | Screenplay |
Crew | Rachelle Beinart | Stunts |
Costume & Make-Up | Stephen Noble | Costume Design |
Production | Anita Overland | Co-Producer |
Visual Effects | Eric A. Kohler | Visual Effects Producer |
Sound | Steve Fanagan | Sound Designer |
Visual Effects | Ed Bruce | Visual Effects Supervisor |
Sound | Simon Changer | Music Editor |
Directing | Irene Chawko | Script Supervisor |
Visual Effects | Neal Champion | Special Effects Supervisor |
Crew | Jonathan Rutter | Unit Publicist |
Sound | Rob Huckle | Dolby Consultant |
Costume & Make-Up | Sian Grigg | Prosthetic Designer |
Costume & Make-Up | Sian Grigg | Makeup & Hair |
Sound | Andrew Glen | Music Editor |
Sound | Caoimhe Doyle | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Tapio Salmi | Makeup & Hair |
Crew | Ann Lynch | Post Production Supervisor |
Art | Brendan Houghton | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Duncan Jarman | Prosthetic Makeup Artist |
Lighting | Pawel Polak | Electrician |
Sound | Niall Brady | Supervising Sound Editor |
Sound | Niall Brady | Dialogue Editor |
Lighting | Daniel Chaytor | Electrician |
Sound | Kle Savidge | Music Supervisor |
Lighting | Andy Lowe | Gaffer |
Art | David Meeking | Painter |
Costume & Make-Up | Paul Spateri | Prosthetic Supervisor |
Production | Lizzie Bull | Production Coordinator |
Production | Ishbel Beeson | Post Production Coordinator |
Sound | Jean McGrath | ADR Mixer |
Sound | Jean McGrath | Foley Mixer |
Sound | Brendan Rehill | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Viveene Campbell | Costume Supervisor |
Crew | Belinda McGinley | Stunts |
Production | Nicola Morrow | Unit Production Manager |
Crew | Duncan McNeil | Carpenter |
Art | Annie Atkins | Title Designer |
Crew | Claire Lawrence | Stunts |
Production | Daniel Battsek | Executive Producer |
Production | Collie McCarthy | Post Production Coordinator |
Lighting | John Antill | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Michael Byrne | Prosthetic Makeup Artist |
Camera | Julius Ogden | First Assistant "A" Camera |
Crew | Nicholas Daines | Stunt Double |
Camera | John Ferguson | Steadicam Operator |
Crew | Casey Michaels | Stunts |
Crew | Annabel Wood | Stunts |
Art | Guy Bevitt | Art Direction |
Art | Emma Davis | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Jackie Sweeney | Makeup & Hair |
Sound | German Camardella | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Gigi Dey | Makeup & Hair |
Art | Glen Young | Assistant Art Director |
Art | Ian Zawadzki | Construction Manager |
Crew | Polly Bennett | Choreographer |
Directing | Olly Robinson | First Assistant Director |
Crew | Joan Washington | Dialogue Coach |
Art | Zoe Seiffert | Assistant Set Decoration |
Camera | Arron Monkman | Second Assistant "A" Camera |
Directing | Emyr Glyn Rees | Third Assistant Director |
Art | Daniel Valentine | Greensman |
Art | Daniel Gibson | Greensman |
Crew | Oliver Lavery | Unit Publicist |
Lighting | Daniel Stones | Electrician |
Art | Andrew Barden | Property Master |
Production | Chris Brewer | Unit Manager |
Production | Emer O'Shea | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Clementine Ollerenshaw | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Ailsa Windsor | Assistant Costume Designer |
Crew | Ellen Steers | Unit Publicist |
Art | Keziah Barton-White | Construction Coordinator |
Art | Verena Khan | Graphic Designer |
Crew | James Harris | Stunts |
Camera | Laurence Johnson | Second Assistant "B" Camera |
Lighting | Duncan Riedl | Electrician |
Lighting | Michael James Robinson | Electrician |
Lighting | Owen Varley | Electrician |
Production | Hannah Peerless Dalus | Post Production Coordinator |
Production | Lisa Jacobi | Post Production Coordinator |
Editing | Paul Rankin | First Assistant Editor |
Sound | Gearoid Grant | Conductor |
Crew | Stewart Allen-Smith | Floor Runner |
Crew | Liberty Cheesman | Floor Runner |
Crew | Eugene O'Connor | Unit Publicist |
Production | Rhianna Rizvi | Production Secretary |
Crew | Rhiannon Willis | Floor Runner |
Costume & Make-Up | Fiona Matthews | Daily Makeup & Hair |
Art | Phil Bull | Standby Property Master |