მამა მია! 2: აქ კვლავ ჩვენ ვართ (2018)
გაქცევა სამოთხეში საბერძნეთის კუნძულზე, რომ გაისეირნოთ მომხიბლავი ქალაქის ქუჩებში, დატკბეთ ადგილობრივი სამზარეულოთი, იცეკვოთ დილამდე, იაროთ იახტაზე და შეიყვაროთ მეხსიერების გარეშე - რა შეიძლება იყოს უკეთესი? ჟღერს იდეალური გეგმა ზაფხულისთვის... და სიცოცხლისთვისაც.
დირექტორი: Ol Parker
Lily James Young Donna Sheridan |
|
Amanda Seyfried Sophie Sheridan |
|
Meryl Streep Donna Sheridan-Carmichael |
|
Cher Ruby Sheridan |
|
Andy García Señor Fernando Cienfuegos |
|
Julie Walters Rosie Mulligan |
|
Alexa Davies Young Rosie |
|
Christine Baranski Tanya Chesham-Leigh |
|
Jessica Keenan Wynn Young Tanya |
|
Dominic Cooper Sky Ramand |
|
Pierce Brosnan Sam Carmichael |
|
Jeremy Irvine Young Sam Carmichael |
|
Colin Firth Harry Bright |
|
Hugh Skinner Young Harry Bright |
|
Stellan Skarsgård Bill Anderson / Kurt Anderson |
|
Josh Dylan Young Bill Anderson |
|
Maria Vacratsis Sofia |
|
Celia Imrie Vice Chancellor |
|
Panos Mouzourakis Lazaros |
|
Omid Djalili Greek Official |
|
Gerard Monaco Alexio |
|
Anna Antoniades Apollonia |
|
Togo Igawa Mr. Tatyama |
|
Naoko Mori Yumiko |
|
Anastasia Hille Dr. Inge Horvath |
|
Susanne Barklund Alma |
|
Jonathan Goldsmith Brother Rafael Cienfuegos |
|
Björn Ulvaeus University Professor (uncredited) |
|
Benny Andersson Cafe Pianist (uncredited) |
|
Sharif Afifi Ensemble Performer |
|
Kathryn Akin Ensemble Performer |
|
Joe Allen Ensemble Performer |
|
Michael Anthony Ensemble Performer |
|
Wendy Baldock Ensemble Performer |
|
Caroline Bateson Ensemble Performer |
|
Omari Bernard Ensemble Performer |
|
Christopher Blades Ensemble Performer |
|
Hannah Bodenham Ensemble Performer |
|
Nicole Bondzie Ensemble Performer |
|
Teneisha Bonner Ensemble Performer |
|
Lauren Bott Ensemble Performer |
|
Daniella Bowen Ensemble Performer |
|
William Bozier Ensemble Performer |
|
Dale Branston Ensemble Performer |
|
Jacqueline Braun Ensemble Performer |
|
Ava Brennan Ensemble Performer |
|
Myles Brown Ensemble Performer |
|
Charlie Bruce Ensemble Performer |
|
Dawn Buckland Ensemble Performer |
|
Ashley Campbell Ensemble Performer |
|
Natalia Campbell Ensemble Performer |
|
Vanessa Campbell Ensemble Performer |
|
Clive Carter Ensemble Performer |
|
Harry Carter Ensemble Performer |
|
Chrissie Cartwright Ensemble Performer |
|
Peter Challis Ensemble Performer |
|
Frances Maassen Chiapetta Ensemble Performer |
|
Javier Cid Ensemble Performer |
|
Cassie Clare Ensemble Performer |
|
Tom Clark Ensemble Performer |
|
Ray Clarke Ensemble Performer |
|
Dominic Clarson Ensemble Performer |
|
Emma Clayton Ensemble Performer |
|
Nicola Coates Ensemble Performer |
|
Elliot Collins Ensemble Performer |
|
Leon Cooke Ensemble Performer |
|
Sarah Cortez Ensemble Performer |
|
Joe Da Costa Ensemble Performer |
|
Alie Coste Ensemble Performer |
|
Robbie Culley Ensemble Performer |
|
Charles Daish Ensemble Performer |
|
Jo Darby Ensemble Performer |
|
Natalie Davis Ensemble Performer |
|
Imelda de los Reyes Ensemble Performer |
|
Emma Deigman Ensemble Performer |
|
Reece Darlington Delaire Ensemble Performer |
|
Jeannine Desmier Ensemble Performer |
|
Nathalie Desmier Ensemble Performer |
|
Maria Despina Ensemble Performer |
|
Kieran Donovan Ensemble Performer |
|
Sonia Dorado Ensemble Performer |
|
Matthew James Duff Ensemble Performer |
|
Nathaniel Ellul Ensemble Performer |
|
James Alan-Evans Ensemble Performer |
|
Claire Fishenden Ensemble Performer |
|
Nia Fisher Ensemble Performer |
|
Jane Fowler Ensemble Performer |
|
Tommy Franzen Ensemble Performer |
|
Rory Furey-King Ensemble Performer |
|
Adam Galbraith Ensemble Performer |
|
Jenny Galloway Ensemble Performer |
|
Jemma Geanaus Ensemble Performer |
|
Chris George Ensemble Performer |
|
Linda Gibbs Ensemble Performer |
|
Louise Gold Ensemble Performer |
|
Mark Goldthorp Ensemble Performer |
|
Sharon Gomez Ensemble Performer |
|
Georgia Reid Hamilton Ensemble Performer |
|
Andrew Hamshire Ensemble Performer |
|
Crystal Hantig Ensemble Performer |
|
Alison Harding Ensemble Performer |
|
Layla Harrison Ensemble Performer |
|
Yasmin Harrison Ensemble Performer |
|
Linzi Hateley Ensemble Performer |
|
Pip Hersee Ensemble Performer |
|
Leonie Hill Ensemble Performer |
|
Jack Hinton Ensemble Performer |
|
Todd Holdsworth Ensemble Performer |
|
Robert Howie Ensemble Performer |
|
Lukas Hunt Ensemble Performer |
|
Parsifal James Hurst Ensemble Performer |
|
Katherine Isles Ensemble Performer |
|
Kim Ismay Ensemble Performer |
|
Jacqui Jameson Ensemble Performer |
|
Cherelle Jay Ensemble Performer |
|
Alim Jayda Ensemble Performer |
|
Alison Jenkins Ensemble Performer |
|
Carolyn Jones Ensemble Performer |
|
Jamie Karitzis Ensemble Performer |
|
Nicola Keen Ensemble Performer |
|
Craig Anthony-Kelly Ensemble Performer |
|
Matt Kennedy Ensemble Performer |
|
Reece Kerridge Ensemble Performer |
|
Dan Krikler Ensemble Performer |
|
Joshua Lacey Ensemble Performer |
|
Mitchell Lathbury Ensemble Performer |
|
Gemma Lawson Ensemble Performer |
|
Peter Le Brun Ensemble Performer |
|
Georgie Leatherland Ensemble Performer |
|
Melvin LeBlanc Ensemble Performer |
|
Nick Len Ensemble Performer |
|
Paul Leonard Ensemble Performer |
|
Rebecca Leung Ensemble Performer |
|
Cassie Macmillian Ensemble Performer |
|
Nikki Mae Ensemble Performer |
|
Liam Marcellino Ensemble Performer |
|
Joe Edward Mascot Ensemble Performer |
|
Melli Matthews Ensemble Performer |
|
James Paul McAllister Ensemble Performer |
|
Fiona McDonald Ensemble Performer |
|
Myra McFadyen Ensemble Performer |
|
Fergal McGoff Ensemble Performer |
|
Perry Meadowcroft Ensemble Performer |
|
Oliver Metzler Ensemble Performer |
|
Chanel Mian Ensemble Performer |
|
Holly Mitchell Ensemble Performer |
|
Scott Mobley Ensemble Performer |
|
Andrew Monaghan Ensemble Performer |
|
Mandy Montanez Ensemble Performer |
|
Elander Moore Ensemble Performer |
|
Leah Sue Morland Ensemble Performer |
|
Jake Moyle Ensemble Performer |
|
Rachel Muldoon Ensemble Performer |
|
Charis Murray Ensemble Performer |
|
Mazz Murray Ensemble Performer |
|
Wolfgang Mwanje Ensemble Performer |
|
Jayde Nelson Ensemble Performer |
|
Marianna Neofitou Ensemble Performer |
|
Robert Nerantzoulis Ensemble Performer |
|
Jordan Nesbitt Ensemble Performer |
|
Sam Nesti Ensemble Performer |
|
Tom Oakley Ensemble Performer |
|
Anu Ogunmefun Ensemble Performer |
|
Katy Osborne Ensemble Performer |
|
Aaron Ashley Parker Ensemble Performer |
|
Christopher Parkinson Ensemble Performer |
|
Tamara McKoy-Patterson Ensemble Performer |
|
Sherrie Pennington Ensemble Performer |
|
Nuwan Hugh Perera Ensemble Performer |
|
Michael Peters Ensemble Performer |
|
Thierry Picaut Ensemble Performer |
|
Thomas Pitiris Ensemble Performer |
|
Eve Polycarpou Ensemble Performer |
|
Joseph Poulton Ensemble Performer |
|
Zoe Purpuri Ensemble Performer |
|
Aaron Renfree Ensemble Performer |
|
Lisa Ritchie Ensemble Performer |
|
Zach Robinson Ensemble Performer |
|
Matt Ryan Ensemble Performer |
|
Simone Sault Ensemble Performer |
|
Josie Scamell Ensemble Performer |
|
Julienne Schembri Ensemble Performer |
|
Alessio Scozzaro Ensemble Performer |
|
Stella Segar Ensemble Performer |
|
Parisa Shahmir Ensemble Performer |
|
Esther Scheills Ensemble Performer |
|
Michael Simkins Ensemble Performer |
|
Gregory Sims Ensemble Performer |
|
Helen Siveter Ensemble Performer |
|
Michael Skyers Ensemble Performer |
|
Simon Slater Ensemble Performer |
|
Michael Small Ensemble Performer |
|
Duncan Smith Ensemble Performer |
|
Philippa Stefani Ensemble Performer |
|
Gregor Stewart Ensemble Performer |
|
Sandy Strallen Ensemble Performer |
|
Lizzie Stavrou Ensemble Performer |
|
Dean Street Ensemble Performer |
|
Adi Suissa Ensemble Performer |
|
Antonio Susinni Ensemble Performer |
|
Jasmine Takacs Ensemble Performer |
|
Mikaela Taube Ensemble Performer |
|
Melissa Odette Teo Ensemble Performer |
|
Kenneth Tharp Ensemble Performer |
|
Alex Thomas Ensemble Performer |
|
Justin Thomas Ensemble Performer |
|
Amy Thornton Ensemble Performer |
|
Emily Tierney Ensemble Performer |
|
Poppy Tierney Ensemble Performer |
|
Joe Toland Ensemble Performer |
|
Paul Tomkinson Ensemble Performer |
|
Sebastien Torkia Ensemble Performer |
|
Zara Treherne Ensemble Performer |
|
Amy Trigg Ensemble Performer |
|
Tim Wallers Ensemble Performer |
|
Billy Warren Ensemble Performer |
|
Tom Wheatley Ensemble Performer |
|
Grace Cinque White Ensemble Performer |
|
Johnny White Ensemble Performer |
|
Chad Wilder Ensemble Performer |
|
Laura Wilson Ensemble Performer |
|
Amanda Wilkin Ensemble Performer |
|
Beth Willetts Ensemble Performer |
|
Luke Woolaston Ensemble Performer |
|
Matthew Seadon-Young Ensemble Performer |
|
Elena Zacharia Ensemble Performer |
|
Pedro Etchepare French Café Patron |
Production | Tom Hanks | Executive Producer |
Sound | Anne Dudley | Original Music Composer |
Production | Nicky Kentish Barnes | Executive Producer |
Camera | Robert D. Yeoman | Director of Photography |
Production | Richard Curtis | Executive Producer |
Writing | Richard Curtis | Story |
Crew | Greg Powell | Stunt Coordinator |
Sound | Anna MacKenzie | ADR Editor |
Production | Rita Wilson | Executive Producer |
Art | Alan MacDonald | Production Design |
Production | Nina Gold | Casting |
Directing | Ol Parker | Director |
Writing | Ol Parker | Writer |
Production | Gary Goetzman | Producer |
Art | John Frankish | Production Design |
Production | Benny Andersson | Executive Producer |
Sound | Benny Andersson | Songs |
Sound | Benny Andersson | Music |
Writing | Benny Andersson | Lyricist |
Production | Kathleen Chopin | Casting |
Costume & Make-Up | Michele Clapton | Costume Design |
Production | Steven Shareshian | Co-Executive Producer |
Camera | Julian Bucknall | First Assistant "A" Camera |
Production | Phyllida Lloyd | Executive Producer |
Writing | Catherine Johnson | Theatre Play |
Writing | Catherine Johnson | Story |
Production | Judy Craymer | Producer |
Production | Björn Ulvaeus | Executive Producer |
Sound | Björn Ulvaeus | Songs |
Sound | Björn Ulvaeus | Music |
Writing | Björn Ulvaeus | Lyricist |
Sound | Stig Anderson | Songs |
Writing | Stig Anderson | Lyricist |
Art | Dominic Capon | Set Decoration |
Art | Sarah Pasquali | Graphic Designer |
Camera | Robert Palmer | First Assistant "B" Camera |
Art | James Lewis | Art Direction |
Production | Claudia Balboa | Producer |
Production | Richard Whelan | Co-Producer |
Directing | Richard Whelan | First Assistant Director |
Editing | Peter Lambert | Editor |
Editing | Kindra Marra | First Assistant Editor |
Lighting | Pat Sweeney | Gaffer |
Costume & Make-Up | Marcelle Genovese | Hairstylist |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Sound | Michael Hertlein | Dialogue Editor |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Directing | Lisa Vick | Script Supervisor |
Art | Louise Marzaroli | Art Direction |
Art | Jim Barr | Assistant Art Director |
Crew | Steve Dent | Stunt Coordinator |
Camera | Dave Hamilton-Green | Steadicam Operator |
Camera | Gary Spratling | Camera Operator |
Sound | Jon Vogl | ADR Mixer |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Adam Dale | Aerial Director of Photography |
Crew | James Gemmill | Scenic Artist |
Sound | Allan Jenkins | Music Editor |
Editing | Andrew Jadavji | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Tina Earnshaw | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Tina Earnshaw | Makeup Designer |
Lighting | Steve Kitchen | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Ailbhe Lemass | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Luca Saccuman | Hairstylist |
Sound | Lauren Hadaway | Dialogue Editor |
Art | Paul Purdy | Property Master |
Costume & Make-Up | Alexis Continente | Key Hair Stylist |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Sound | Chris Navarro | ADR Mixer |
Sound | Warren Shaw | Supervising Sound Editor |
Art | Steve Bohan | Construction Manager |
Camera | John Flemming | Key Grip |
Sound | Angie Rubin | Music Editor |
Art | Andrew Palmer | Art Direction |
Camera | Jonathan Prime | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Oliver Southall | Key Costumer |
Sound | Dan Kenyon | Sound Effects Editor |
Sound | Jeff Gomillion | ADR Mixer |
Editing | Jill Bogdanowicz | Digital Intermediate Colorist |
Sound | Simon Diggins | ADR Mixer |
Production | Raphaël Benoliel | Producer |
Art | Daniel Swingler | Assistant Art Director |
Production | Nori Chia | Associate Producer |
Sound | Adam Ridge | Boom Operator |
Sound | Becky Bentham | Music Supervisor |
Sound | Adrian Bell | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Sophie O'Neill | Assistant Costume Designer |
Production | Elena Priovolou | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Polly Earnshaw | Key Makeup Artist |
Directing | Deborah Saban | First Assistant Director |
Sound | Aidan Dykes | ADR Mixer |
Sound | Mike Tehrani | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Courtney McClain | Assistant Costume Designer |
Sound | Will Digby | Foley Editor |
Art | Rachel Garlick | Storyboard Artist |
Art | Debbie Morgan | Construction Coordinator |
Art | Jane Harwood | Assistant Art Director |
Sound | Richard Duarte | Foley Mixer |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Camera | Alex Bender | Second Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Kate O'Farrell | Costume Supervisor |
Sound | Bobby Johanson | ADR Mixer |
Art | Georgina Millett | Graphic Designer |
Art | Colin Mutch | Assistant Property Master |
Camera | Derek Russell | Best Boy Grip |
Sound | Jack Cucci | Foley Mixer |
Art | Tracey Wilson | Storyboard Artist |
Crew | Bradley Farmer | Stunt Double |
Production | Ludvig Andersson | Associate Producer |
Sound | Lottie Wade | ADR Recordist |
Art | John Greaves | Storyboard Artist |
Art | Jane Clark | Storyboard Artist |
Crew | Katy Bullock | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Giuliano Mariano | Hair Designer |
Crew | Will Dent | Stunt Double |
Directing | Zoé Denis | Script Coordinator |
Crew | Tilly Powell | Stunts |
Art | Tonja Schürmann | Assistant Set Decoration |
Art | Pippa Brady | Art Department Coordinator |
Crew | Maria Dent | Stunt Double |
Sound | Nick Gilpin | Supervising Music Editor |
Production | Ruth Earley | Extras Casting |
Production | Anna Sofia Mörck | Producer |
Crew | Lucy Scarfe | Stand In |
Visual Effects | David Mir | Digital Compositor |