Ella Hunt Anna Shepherd |
|
Sarah Swire Steph North |
|
Malcolm Cumming John |
|
Christopher Leveaux Chris Wise |
|
Paul Kaye Arthur Savage |
|
Ben Wiggins Nick |
|
Mark Benton Tony Shepherd |
|
Marli Siu Lisa |
|
Sean Connor Graham |
|
John Winchester Tibbsy |
|
Euan Bennet Jake |
|
Ella Jarvis Katie |
|
Jackie Bird Herself |
|
Louise Macphail Zombie |
|
Andrew Kelly Zombie |
|
Tariqsafdar Hussain Zombie |
|
David Friel Paramedic |
|
Ben Bradley Teacher / Zombie |
|
Janet Lawson Mrs. Hinzmann |
|
Callum Johnstone Snowman |
|
Jake Richardson Chas |
|
Leigh Butler Alf |
|
Matthew Scott Santa Boy |
|
Kieran Morris Santa Boy |
|
Jack Douglas Santa Boy |
|
Fraser McLoughlin Santa Boy |
|
David Maris Santa Boy |
|
Benjamin Storey Santa Boy |
|
Michael Annis Headmaster |
|
Calum Cormack Zombie Santa |
|
Therese Bradley Julie |
|
Daniel Cahill Best Man |
|
Tyler Collins Groom |
|
Kirsty Strain Ms. Wright |
|
Ruth McGhie Bea |
|
John McGeachie Penguin Student 2 |
|
Myfanwy Morgan Penguin Student 1 |
Art | Gordon Rogers | Construction Manager |
Production | Tracy Brimm | Executive Producer |
Production | Todd Brown | Executive Producer |
Production | Caroline Stewart | Casting |
Production | Orion Lee | Executive Producer |
Sound | Ian Waggott | Foley Artist |
Camera | Sara Deane | Director of Photography |
Sound | Colin Chapman | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Maxine Dallas | Makeup Designer |
Sound | Phillip Barrett | Foley Supervisor |
Visual Effects | Matt Cameron | Visual Effects Supervisor |
Crew | Sarah Swire | Choreographer |
Sound | Neal Skillen | Boom Operator |
Production | Barry Laird | Location Manager |
Sound | Tommy Reilly | Original Music Composer |
Production | Mark Thomas | Executive Producer |
Production | James Norrie | Executive Producer |
Editing | Diana Vasquez | Online Editor |
Sound | Ben Cross | Foley Mixer |
Directing | John McPhail | Director |
Art | Martin Kelly | Art Direction |
Writing | Ryan McHenry | Writer |
Crew | Ryan McHenry | In Memory Of |
Writing | Alan McDonald | Writer |
Sound | Chris Sinclair | Sound Designer |
Costume & Make-Up | Vivienne Simpson | Makeup Supervisor |
Sound | Micheal MacKinnon | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Cameron Mercer | Sound Recordist |
Camera | Nicholas Britt | "B" Camera Operator |
Editing | Gareth Bishop | Online Editor |
Crew | EmmaClaire Brightlyn | Fight Choreographer |
Directing | Jonathan Farmer | First Assistant Director |
Sound | Kahl Henderson | Supervising Sound Editor |
Sound | Kahl Henderson | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Sophie Holland | Casting |
Camera | Claire Louise Fraser | First Assistant "B" Camera |
Directing | Raluca Staruiala | Third Assistant Director |
Directing | Cristin Mackenzie | Script Supervisor |
Camera | Jonny Kerr | First Assistant "A" Camera |
Camera | Paul Forest | Second Assistant "B" Camera |
Lighting | John Hutton | Gaffer |
Camera | Martin Newstead | Steadicam Operator |
Production | Kyrie MacTavish | Unit Production Manager |
Art | Tony Sheridan | Property Master |
Production | Naysun Alae-Carew | Producer |
Sound | Roddy Hart | Original Music Composer |
Production | Nicholas Crum | Producer |
Production | Stephen Jarvis | Executive Producer |
Production | Tracy Jarvis | Producer |
Editing | Mark Hermida | Editor |
Art | Ryan Clachrie | Production Design |
Costume & Make-Up | Fi Morrison | Costume Design |
Costume & Make-Up | Raymond McArthur | Makeup Artist |
Production | Kayleighsha Wharton | Production Coordinator |
Sound | Rachel Maclaren | Sound Assistant |
Lighting | Billy Harron | Electrician |
Production | Shawn Fleming | Production Accountant |
Art | Liam Bryant | Graphic Designer |
Production | Priya Bhakta | Production Coordinator |
Camera | Peter Candler | Second Assistant "A" Camera |
Directing | Katharine K.K. Kennedy | Second Assistant Director |
Art | Philip Barratt | Standby Art Director |
Costume & Make-Up | Sarah Gaunt | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Maria Elliott | Assistant Makeup Artist |
Lighting | Steve Dall | Best Boy Electric |
Lighting | Alistair Harling | Electrician |
Camera | Mark Dorris | Grip |
Camera | Gerardo Jaconelli | Still Photographer |
Camera | Heather Yates | Still Photographer |
Art | Omercan Cirit | Storyboard Artist |
Editing | Ross MacRae | First Assistant Editor |