Erin Brockovich

Erin Brockovich (2000)

დრამა

დირექტორი: Steven Soderbergh

გამოსვლის თარიღი: 2000-03-17
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 131 წუთი / 2:11
ბიუჯეტი: $52,000,000
შემოსავალი: $256,271,286
მწარმოებელი კომპანია : Jersey Films
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB

http://www.brockovich.com/movie.html


როლებში

Julia Roberts
Erin Brockovich
Albert Finney
Ed Masry
Aaron Eckhart
George
Marg Helgenberger
Donna Jensen
Cherry Jones
Pamela Duncan
Veanne Cox
Theresa Dallavale
Conchata Ferrell
Brenda
Tracey Walter
Charles Embry
Peter Coyote
Kurt Potter
Michael Harney
Pete Jensen
Scarlett Pomers
Shanna Jensen
Scotty Leavenworth
Matthew Brown
Gina Gallego
Ms. Sanchez
T. J. Thyne
David Foil (1st PG&E Rep)
Valente Rodriguez
Donald
Erin Brockovich-Ellis
Waitress
David Brisbin
Dr. Jaffe
Dawn Didawick
Rosalind
George Rocky Sullivan
Los Angeles Judge
Pat Skipper
Defending Lawyer
Jack Gill
Defendant
Irene Olga López
Mrs. Morales
Emily Marks
Beth (8 months)
Julie Marks
Beth (8 months)
Gemmenne de la Peña
Katie
Adilah Barnes
Anna
Irina V. Passmoore
Babysitter
Ron Altomare
Biker Friend
Charles John Bukey
Biker Friend
Randy Lowell
Brian Frankel
Jamie Harrold
Scott
Sarah Ashley
Ashley Jensen
Joe Chrest
Tom Robinson
Meredith Zinner
Mandy Robinson
William Lucking
Bob Linwood
Mimi Kennedy
Laura Ambrosino
Scott Sowers
Mike Ambrosino
Kristina Malota
Annabelle Daniels
Wade Williams
Ted Daniels
Cordelia Richards
Rita Daniels
Ashley Pimental
Beth (18 months)
Brittany Pimental
Beth (18 months)
Larry Martinez
Nelson Perez
LeRoy A. Simmons
Self
Don Snell
PG&E Lawyer
Michael Shamberg
PG&E Lawyer
Ronald E. Hairston
Car Messenger
Scott Allen
Town Meeting Plaintiff
Sheila Shaw
Ruth Linwood
Matthew Kimbrough
Bartender
Jason Cervantes
Check Messenger
Spencer Kayden
Tearful Courtroom Spectator (uncredited)
Norma Maldonado
Woman #1 (uncredited)
Mike Malone
Baxter (uncredited)
Tom Tangen
Ned (uncredited)
Julie Wagner
E.R. Admitting Nurse (uncredited)

ჯგუფი

Sound Thomas Newman Original Music Composer
Production Danny DeVito Producer
Directing Steven Soderbergh Director
Art Philip Messina Production Design
Production Michael Shamberg Producer
Production Stacey Sher Producer
Writing Susannah Grant Writer
Production John Hardy Executive Producer
Production Gail Lyon Co-Producer
Production Carla Santos Shamberg Executive Producer
Camera Edward Lachman Director of Photography
Editing Anne V. Coates Editor
Production Margery Simkin Casting
Costume & Make-Up Jeffrey Kurland Costume Design
Art Christa Munro Art Direction
Sound Bill Bernstein Music Editor
Lighting Randy Berrett Rigging Grip
Costume & Make-Up Ken Diaz Tattoo Designer
Editing Robb Sullivan First Assistant Editor
Art Keith P. Cunningham Assistant Art Director
Art Kristen Toscano Messina Set Decoration
Editing John Axelrad Assistant Editor
Production Carmen Cuba Casting Associate
Sound Buck Damon Music Consultant
Sound David Betancourt Foley Mixer
Sound Dawn Lunsford Foley
Sound Alicia Stevenson Foley
Art Richard Boris Greensman
Crew Rick Avery Stunt Driver
Production Gavin J. Behrman Assistant Accountant
Sound Joseph F. Brennan Boom Operator
Sound Richard Kite Utility Sound
Directing Gregory Jacobs Assistant Director
Crew Carla Meyer Dialect Coach
Crew John Robotham Stunt Coordinator
Sound Michael Keller Sound Re-Recording Mixer
Costume & Make-Up Richard Dean Makeup Artist
Sound Brian Basham ADR Recordist
Sound Ron Bedrosian ADR Mixer
Sound Eric Flickinger Sound Recordist
Camera Chris Lombardi Camera Operator
Costume & Make-Up Shoshana Rubin Set Costumer
Production Frederic W. Brost Unit Production Manager
Sound Mark Kenna Dolby Consultant
Art Erin Boyd Swing
Costume & Make-Up Elaine Ramires Costume Supervisor
Crew Kevin Hannigan Special Effects
Crew Shane Greedy Transportation Captain
Sound Larry Blake Supervising Sound Editor
Sound Larry Blake Sound Re-Recording Mixer
Art Chris Snyder Construction Coordinator
Costume & Make-Up Corey Bronson Set Costumer
Art Jason Bedig Leadman
Art Patricia Klawonn Set Designer
Crew Jon Carpenter Transportation Coordinator
Directing Annie Welles Script Supervisor
Art Masako Masuda Set Designer
Camera Bob Marshak Still Photographer
Visual Effects Thomas J. Smith Visual Effects Supervisor
Sound Jon Vogl Foley Recordist
Crew Rich Bennetti Transportation Co-Captain
Production Karen Jarnecke Assistant Production Coordinator
Sound Aaron Glascock Dialogue Editor
Camera Barry Idoine First Assistant Camera
Production Robin Le Chanu Production Coordinator
Crew Spooky Stevens Unit Publicist
Sound James Morioka Assistant Sound Editor
Sound Dennis S. Sands Scoring Mixer
Costume & Make-Up Bonnie Clevering Hair Designer
Production Ken Lavet Location Manager
Costume & Make-Up Deborah Mills-Whitlock Hair Department Head
Crew Roydon Clark Stunt Double
Crew Keri Bruno Set Production Assistant
Sound Amanda Scheer-Demme Music Supervisor
Camera James W. Apted Assistant Camera
Visual Effects Carole Cowley Visual Effects Producer
Crew Werner Hahnlein Special Effects Assistant
Sound Thomas Causey Production Sound Mixer
Crew John Bullard Propmaker
Costume & Make-Up Emily Wyss Set Costumer
Art Blair Huizingh Art Department Coordinator
Costume & Make-Up Fran Vega-Buck Set Costumer
Sound Thomas Pasatieri Orchestrator
Art Peter Bankins Property Master
Lighting Richard Hartley Rigging Gaffer
Costume & Make-Up Michelle Weiss Hairstylist
Crew Thomas S. Dickson Projection
Production Caleb Duffy Assistant Location Manager
Crew Joseph Keideth Security
Crew Antoine Mascaro Chef
Crew Caitlin Maloney Post Production Supervisor
Editing Dana Ross Color Timer
Camera Charles John Bukey Grip
Costume & Make-Up Bernard Gough Hairstylist
Costume & Make-Up Anthony Wilson Hairstylist
Crew Monica de Armond Post Production Assistant
Crew Steven Kissick Carpenter
Editing Gary Burritt Negative Cutter
Camera Stacy De La Motte Camera Loader
Crew Loren Bess Driver
Lighting Russell Caldwell Gaffer
Directing Michael Risoli Second Second Assistant Director
Art Sarah Bullion Art Department Assistant
Art Scott Shordon Painter
Art Francis N. 'Lucky' Costello Standby Painter
Costume & Make-Up Dale E. Anderson Set Dressing Artist
Crew Charles Drake Craft Service
Crew Taina Mirach Production Intern
Crew Harold Fowler Set Medic
Crew Marc C. Geschwind Stand In
Lighting Frank Endewardt Best Boy Electric
Lighting Gary M. Lang Electrician
Production Ricki L. Stein Production Accountant
Production James C. Taylor Production Supervisor
Visual Effects Mark Tait Lewis Digital Compositors
Crew Thomas John McGowan Studio Teachers
Production Rich King Extras Casting
Camera Paul Threlkeld Dolly Grip
Camera Rodney Veto Best Boy Grip
Lighting John Owens Electrician
Production Cheri Hall First Assistant Accountant
Art Niamh Murphy Textile Artist
Sound Dawn Fintor Foley Artist
Art Thomas Moffitt Set Painter
Production Jim Swidarski Payroll Accountant
Costume & Make-Up Janis Mekaelian Key Costumer
Directing Nicholas Wolfert Additional Second Assistant Director
Art Alberto Christiano Lombardo Assistant Property Master
Camera Isaac Friedman Second Assistant Camera
Production Brumby Broussard Casting Assistant
Production Brett Brown Production Assistant
Production J. Larsen Jay Production Secretary

მსგავსი ფილმები