Linda Cardellini Anna Tate-Garcia |
|
Raymond Cruz Rafael Olvera |
|
Patricia Velásquez Patricia Alvarez |
|
Roman Christou Chris Garcia |
|
Jaynee-Lynne Kinchen Samantha Garcia |
|
Marisol Ramirez La Llorona |
|
Sean Patrick Thomas Detective Cooper |
|
Tony Amendola Father Perez |
|
Oliver Alexander Carlos |
|
Aiden Lewandowski Tomas |
|
Irene Keng Donna |
|
DeLaRosa Rivera David Garcia |
|
Madeleine McGraw April |
|
Sophia Santi Bocanegra / Female customer |
|
Jethan Camarena Simon |
|
Fontana Sim Carol |
|
Scarlett Black Millie |
|
Don Roberson Wealthy Man |
|
Sierra Heuermann Sam |
|
Paul Rodríguez Officer Claro |
|
John Marshall Jones Mr. Hankins |
|
Ricardo Mamood-Vega Perez |
|
Andrew Tinpo Lee ER Doctor |
Production | James Wan | Producer |
Sound | Scott Martin Gershin | Sound Designer |
Sound | Walter Spencer | Foley Editor |
Production | Walter Hamada | Executive Producer |
Production | Richard Brener | Executive Producer |
Crew | Michael Owen | Stunts |
Sound | Joseph Bishara | Music |
Writing | Tobias Iaconis | Writer |
Crew | Kurt Bryant | Stunt Coordinator |
Sound | Dana Niu | Orchestrator |
Production | Rich Delia | Casting Director |
Directing | Jeffrey Wetzel | First Assistant Director |
Production | Dave Neustadter | Executive Producer |
Crew | Alice Rietveld | Stunts |
Sound | Joe Barnett | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Aaron A. Goffman | Property Master |
Directing | Aaron A. Goffman | Insert Unit Director |
Production | Carrie Morrow | Unit Production Manager |
Crew | Amanda Hall | Stunts |
Editing | Peter Gvozdas | Editor |
Art | Melanie Jones | Production Design |
Sound | Tim Song Jones | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Eleanor Sabaduquia | Makeup Department Head |
Production | Gary Dauberman | Producer |
Directing | Renetta G. Amador | Script Supervisor |
Sound | Adam Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jamie Hardt | Sound Effects Editor |
Sound | Julie Pearce | Music Editor |
Costume & Make-Up | Megan Spatz | Costume Design |
Editing | Walter Volpatto | Digital Intermediate Colorist |
Production | Michelle Morrissey | Executive Producer |
Sound | Michelle Pazer | Dialogue Editor |
Sound | Michelle Pazer | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Traci E. Smithe | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Gage Hubbard | Special Effects Makeup Artist |
Crew | James Ferrera | Unit Publicist |
Crew | Lorena Talpan | Visual Effects Editor |
Sound | Michael D. Wilhoit | Supervising ADR Editor |
Sound | Dave McMoyler | Supervising Sound Editor |
Sound | Mike Horton | Foley Artist |
Sound | Andrew Bock | Assistant Sound Editor |
Crew | Olivia Summers | Stunts |
Art | Drew Rebelein | Construction Coordinator |
Sound | Brian Magrum | ADR Mixer |
Art | Annie Brandt | Property Master |
Crew | Kelli Barksdale | Stunts |
Sound | Masanobu 'Tomi' Tomita | Sound Effects Editor |
Production | Philip Waley | Unit Production Manager |
Directing | Michael Chaves | Director |
Crew | Pamela Winn-Barnett | Post Production Supervisor |
Camera | Steven Cueva | First Assistant "A" Camera |
Crew | Kevin Caira | Transportation Coordinator |
Production | Emile Gladstone | Producer |
Sound | Judah Getz | ADR Mixer |
Sound | Jesse Garcia | Sound Effects Editor |
Camera | Pat O'Mara | Key Grip |
Editing | Angelique Perez | Digital Intermediate Producer |
Production | Michael Clear | Executive Producer |
Editing | Pamela Scott-Farr | Digital Intermediate Producer |
Writing | Mikki Daughtry | Writer |
Lighting | Nicholas Kaat | Chief Lighting Technician |
Directing | Marc Newland | Second Assistant Director |
Camera | Sean Burris | Grip |
Camera | Jozo Zovko | Second Assistant "A" Camera |
Camera | Craig Bauer | "B" Camera Operator |
Sound | Tim McKeown | Foley Artist |
Art | Alyssa Hill | Art Direction |
Sound | Bob Lacivita | ADR Mixer |
Crew | Linda Kessler | Stunts |
Production | Coleen Aiello | First Assistant Accountant |
Production | Joel Tokarsky | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Monavie Tutop | Set Costumer |
Crew | Juliana Potter | Stunts |
Camera | Oliver Mancebo | Digital Imaging Technician |
Production | Rich Heichel | Assistant Location Manager |
Crew | Belinda McCormick | Studio Teacher |
Art | Tim Dodge | Set Dresser |
Production | Victoria Palmeri | Co-Producer |
Production | Judson Scott | Co-Producer |
Art | Pj Aguilera | Set Dresser |
Camera | Michael Burgess | Director of Photography |
Camera | Michael Burgess | "A" Camera Operator |
Camera | Peter Weidenfeller | Dolly Grip |
Editing | Alain J. Romi | First Assistant Editor |
Crew | Noelle Therese Mulligan | Stunts |
Art | Stacee Hammond | Art Department Coordinator |
Lighting | Nathan Dean Fetzer | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Ator Tamras | Stunts |
Crew | Tina Peterson | Transportation Captain |
Directing | Phil DeSanti | Second Second Assistant Director |