ცოფიანი ძაღლები (1992)
ძარცვის დროს შექმნილი შეფერხებები პოლიციის ინფორმატორის არსებობაზე მიუთითებს, რის გამოც საწყობში სადაც ისინი არიან დაძაბულობა მატულობს. დანაშაული ძალადობას წარმოქმნის. გადარჩენილები: ვეტერანი მისტერ უაიტი, ახალბედა მისტერ ორენჯი, ფსიქოპატი მისტერ ბლონდი, მისტერ პინკი და სასიამოვნო ახალგაზრდა ედი - მათგან ერთერთი ამოსაცნობია.
დირექტორი: Quentin Tarantino
Harvey Keitel Mr. White / Larry Dimmick |
|
Tim Roth Mr. Orange / Freddy Newandyke |
|
Michael Madsen Mr. Blonde / Vic Vega |
|
Chris Penn "Nice Guy" Eddie Cabot |
|
Steve Buscemi Mr. Pink |
|
Lawrence Tierney Joe Cabot |
|
Randy Brooks Detective Holdaway |
|
Kirk Baltz Officer Marvin Nash |
|
Edward Bunker Mr. Blue |
|
Quentin Tarantino Mr. Brown |
|
Rich Turner Sheriff #1 |
|
David Steen Sheriff #2 |
|
Tony Cosmo Sheriff #3 |
|
Stevo Polyi Sheriff #4 |
|
Michael Sottile Teddy |
|
Robert Ruth Shot Cop |
|
Lawrence Bender Young Cop |
|
Linda Kaye Shocked Woman |
|
Suzanne Celeste Shot Woman |
|
Steven Wright K-Billy DJ (voice) |
|
Laurie Lathem Background Radio Play (voice) |
|
Maria Strova Background Radio Play (voice) |
|
Burr Steers Background Radio Play (voice) |
|
Craig Hamann Background Radio Play (voice) |
|
Rowland Wafford Diner Patron (uncredited) |
Directing | Quentin Tarantino | Director |
Writing | Quentin Tarantino | Writer |
Production | Lawrence Bender | Producer |
Production | Paul Hellerman | Production Manager |
Editing | Sally Menke | Editor |
Production | Harvey Keitel | Co-Producer |
Camera | Ross Katz | Grip |
Art | David Wasco | Production Design |
Writing | Roger Avary | Writer |
Crew | Roger Avary | Creator |
Production | Ronnie Yeskel | Casting |
Camera | Andrzej Sekula | Director of Photography |
Sound | Karyn Rachtman | Music Supervisor |
Art | Sandy Reynolds-Wasco | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Betsy Heimann | Costume Design |
Production | Debra Grieco | Assistant Accountant |
Production | Richard N. Gladstein | Executive Producer |
Sound | Ron Bartlett | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Monte Hellman | Executive Producer |
Crew | Ken Lesco | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Mary Claire Hannan | Costume Supervisor |
Directing | Martin Kitrosser | Script Supervisor |
Production | Ronna B. Wallace | Executive Producer |
Camera | Mark Emery Moore | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Michelle Bühler | Makeup Artist |
Camera | Ziad Doueiri | First Assistant Camera |
Sound | Stephen Hunter Flick | Supervising Sound Editor |
Editing | Kelley Dixon | First Assistant Editor |
Crew | Stephen DeLollis | Special Effects |
Crew | Rick Yale | Special Effects |
Crew | Larry Fioritto | Special Effects Coordinator |
Sound | Steve F.B. Smith | Dolby Consultant |
Production | Peggy Kennedy | Casting Associate |
Crew | James Lowder | Transportation Coordinator |
Art | Brett C. Smith | Leadman |
Sound | Curt Schulkey | Sound Editor |
Sound | Geoffrey G. Rubay | Supervising Sound Editor |
Art | Jonathan Bobbitt | Swing |
Art | Jonathan R. Hodges | Property Master |
Sound | David E. Stone | Sound Editor |
Crew | Marian Green | Stunts |
Directing | Jamie Beardsley | First Assistant Director |
Crew | Jeannie H. Kelly | Craft Service |
Costume & Make-Up | Jacqueline Aronson | Set Costumer |
Crew | Bruce Comtois | Security |
Crew | Jennifer Pyken | Post Production Assistant |
Sound | Charles Ewing Smith | Sound Editor |
Sound | Ken Segal | Production Sound Mixer |
Sound | Mary Louise Rodgers | Foley Artist |
Directing | Kelly Kiernan | Second Assistant Director |
Production | Enid L. Kantor | Production Coordinator |
Art | Marino Pascal | Location Scout |
Camera | Ric Urbauer | Key Grip |
Costume & Make-Up | Iain Jones | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Rachel Tanner | Hairstylist |
Crew | Suzanne Celeste | Dialect Coach |
Crew | David Coffee | Driver |
Crew | Wayne Alexander | Legal Services |
Crew | Warren Betts | Public Relations |
Crew | Melanie Molyneux | Set Medic |
Crew | Ben C. Giller | Transportation Captain |
Crew | Marina Bailey | Unit Publicist |
Editing | Chuck Winston | Color Timer |
Lighting | Jay Dahlquist | Best Boy Electric |
Lighting | Joey D. Brown | Electrician |
Lighting | Greg R. McCullough | Gaffer |
Production | Billy A. Fox | Location Manager |
Production | R. Blaine Currier | Production Accountant |
Sound | Dwayne S. Henkel | Boom Operator |
Sound | John Hulsman | Assistant Sound Editor |
Sound | Cecilia Perna | Foley Mixer |
Crew | John Lieberman | Thanks |
Camera | Dink Adams | Best Boy Grip |
Directing | Andy Spilkoman | Second Second Assistant Director |
Sound | Nancy Lynn Hurlbut | Assistant Music Supervisor |
Camera | Dennis K. Wilson | Dolly Grip |
Camera | Randall Guth | Second Assistant Camera |
Editing | Mark Lass | Negative Cutter |
Production | Judith E. Goldman | Assistant Location Manager |
Production | Mary Santiago | Extras Casting |
Crew | Robert John Speer | Generator Operator |
Crew | Pat Domenico | Key Special Effects |
Production | Wendy Baker | Production Assistant |