Adam Bakri Ricky Nasser |
|
Rachael Blake Joanne Hendricks |
|
Rebecca Breeds Sally McLeary-Nasser |
|
Darina Al Joundi Rana Nasser |
|
Danielle Horvat Ameena Nasser |
|
Abbey Aziz Hanan Faour |
|
Damian Hill Shane |
|
Lourdes Abdishou Alia Nasser |
|
Julian Maroun Omar |
|
Russell Dykstra Paul Koustakidis |
|
David Roberts Alan McLeary |
|
Nicholas Hope Pete the Journalist |
|
Neda Aslani Mariam Aboud |
|
Chloé Boreham Alice |
|
Nisrine Amine Abaya Woman |
|
Simon Elrahi Muslim Cleric |
|
David Nicoll RBT Cop |
|
Greg Eccleston George |
|
Mardi Edge Margaret McLeary |
|
Brendan Donoghue Rob |
|
Charles Billeh Fatih |
|
Alison Headrick Audience Member |
|
Izaak Love Journalist |
|
George Rafael AFP Officer |
|
Annie Byron Diana |
|
Robert Roworth John Haggis |
|
Paul Whiddon Ryan (19) |
|
Katherine Beckett Ms Dixon |
|
Brooke Doherty Amanda |
|
Sean Brandtman ASIO Agent |
|
Luke Hoogendyk Little Ryan |
|
William Usic Uncle Gregory |
|
Bill Goodes RAAF Pilot |
|
Freyana Irani School Teacher |
|
Zain Almousa Little Tareq |
|
Sara Mansour Herself - Presenter |
|
Rob Fairhead Front Desk Officer |
|
Ken Canning Himself - Poet |
|
Alaa Al Qaisi Young Rana |
|
Mirko Radas Militiaman |
Sound | Nicolas Becker | Sound Designer |
Art | Clayton Jauncey | Production Design |
Production | Leigh Pickford | Casting |
Camera | Bonnie Elliott | Director of Photography |
Production | Michael Wrenn | Producer |
Directing | John Fairhead | First Assistant Director |
Editing | Annick Raoul | Editor |
Directing | Partho Sen-Gupta | Director |
Writing | Partho Sen-Gupta | Writer |
Sound | Eryck Abecassis | Music |
Costume & Make-Up | Shareen Beringer | Costume Design |
Production | Marc Irmer | Producer |
Costume & Make-Up | Jodee Lenaine-Smith | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Jodee Lenaine-Smith | Makeup Supervisor |
Directing | Scott Ince | Second Assistant Director |
Directing | Michael Knott | Third Assistant Director |
Production | Charles Billeh | Co-Producer |
Art | Bill Goodes | Art Direction |
Production | Alaa Alasad | Executive Producer |
Production | Tenille Kennedy | Producer |
Art | Louise Galligan | Set Decoration |
Production | Tiare Tomaszewski | Production Manager |