ქალბატონი-ქორი (1985)
ეპისკოპოსს - ბოროტ ჯადოქარს, ძალა არ შესწევს ლამაზ ქალს დაეუფლოს. ამიტომ ის წყევლის მას და მის სატრფოს: დღისით ქალი ქორად გადაიქცევა, მისი სატრფო კი ღამით მგლად.
დირექტორი:
Richard Donner
მწერლები:
Tom Mankiewicz, Edward Khmara, Michael Thomas, David Webb Peoples.
Matthew Broderick Phillipe Gaston |
|
Rutger Hauer Captain Etienne Navarre |
|
Michelle Pfeiffer Isabeau d'Anjou |
|
Alfred Molina Cezar |
|
John Wood Bishop of Aquila |
|
Leo McKern Father Imperius |
|
Ken Hutchison Marquet |
|
Giancarlo Prete Fornac |
|
Loris Loddi Jehan |
|
Charles Borromel Insane Prisoner |
|
Massimo Sarchielli Innkeeper |
|
Nicolina Papetti Mrs. Pitou |
|
Alessandro Serra Mr. Pitou |
|
Venantino Venantini Bishop's Secretary |
|
Nanà Cecchi Bishop's Woman |
|
Gregory Snegoff Cart Driver |
|
Benito Stefanelli Bishop's Guard |
|
Giovanni Cianfriglia Fornac's Men (uncredited) |
|
Nello Pazzafini Fornac's Men (uncredited) |
|
Augusto Funari Fornac's Men (uncredited) |
|
Omero Capanna Fornac's Men (uncredited) |
|
Mario Novelli Fornac's Men (uncredited) |
|
Giuseppe Marrocco Priest (uncredited) |
|
Aldo Formisano Priest (uncredited) |
Camera | Vittorio Storaro | Director of Photography |
Sound | Donald Harris | Music Editor |
Production | Mary Selway | Casting |
Sound | Rick Alexander | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gordon Davidson | Sound Editor |
Editing | Stuart Baird | Editor |
Directing | Stuart Baird | Second Unit Director |
Editing | Dallas Puett | Assistant Editor |
Writing | Tom Mankiewicz | Screenplay |
Production | Marion Dougherty | Casting |
Directing | Richard Donner | Director |
Production | Richard Donner | Producer |
Writing | Edward Khmara | Screenplay |
Writing | Edward Khmara | Story |
Writing | Michael Thomas | Screenplay |
Writing | David Webb Peoples | Screenplay |
Production | Harvey Bernhard | Executive Producer |
Production | Lauren Shuler Donner | Producer |
Sound | Andrew Powell | Original Music Composer |
Sound | Andrew Powell | Orchestrator |
Sound | Andrew Powell | Conductor |
Art | Wolf Kroeger | Production Design |
Art | Ken Court | Art Direction |
Art | Giovanni Natalucci | Art Direction |
Costume & Make-Up | Nanà Cecchi | Costume Design |
Production | Gerald Morin | Unit Manager |
Production | Enzo Sisti | Accountant |
Art | Stephen Altman | Set Dresser |
Production | Anthony Waye | Production Manager |
Directing | Luciano Sacripanti | First Assistant Director |
Editing | Seth Flaum | Assistant Editor |
Art | Maria Teresa Barbasso | Draughtsman |
Crew | Stefano Maria Mioni | Stunts |
Costume & Make-Up | Giancarlo Del Brocco | Makeup Department Head |
Crew | Ottaviano Dell'Acqua | Stunts |
Crew | Marco Stefanelli | Stunts |
Crew | William Hobbs | Fight Choreographer |
Sound | Bud Alper | Sound |
Costume & Make-Up | Iole Cecchini | Hairstylist |
Sound | Beau Baker | Boom Operator |
Crew | Sergio Mioni | Stunts |
Crew | Sergio Mioni | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Elisabetta Montaldo | Wardrobe Assistant |
Crew | Angelo Ragusa | Stunts |
Art | Angelo Santucci | Set Dresser |
Camera | Enrico Umetelli | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Gilberto Provenghi | Makeup Artist |
Editing | Geno Escarrega | Assistant Editor |
Editing | Michael Thau | Assistant Editor |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Sound | Les Fresholtz | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert G. Henderson | Supervising Sound Editor |
Directing | Elaine Schreyeck | Script Supervisor |
Crew | Hunt Downs | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Gilda De Guilmi | Hairstylist |
Art | Elio Altamura | Property Master |
Costume & Make-Up | Alfredo Tiberi | Makeup Artist |
Sound | Larry Singer | ADR Editor |
Production | Francesco Cinieri | Casting |
Sound | Neil Burrow | Sound Editor |
Sound | Chester Slomka | Sound Editor |
Visual Effects | John Richardson | Special Effects Supervisor |
Camera | Emilio Lari | Still Photographer |
Sound | Vern Poore | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Giorgio De Vincenzo | Assistant Editor |
Camera | Paola Barbaglia | Clapper Loader |
Crew | Monica Ciprari | Stunts |
Crew | Richard Graydon | Stunt Coordinator |
Art | Lucio Di Domenico | Draughtsman |
Directing | Terry Madden | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Adriana Mattiozzi | Seamstress |
Sound | Matthew C. May | Assistant Sound Editor |
Camera | Roberto Gengarelli | Second Assistant Camera |
Art | Bernadino Nardoni | Construction Coordinator |
Directing | Mauro Sacripanti | Second Assistant Director |
Sound | Brooke Henderson Ward | Assistant Sound Editor |
Camera | Giuseppe Alberti | First Assistant Camera |
Editing | Russ Woolnough | First Assistant Editor |
Camera | Riccardo Umetelli | Clapper Loader |
Sound | Rod Rogers | Assistant Sound Editor |
Production | Stefano Priori | Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Rita Innocenzi | Assistant Hairstylist |
Camera | Alfredo Marchetti | Key Grip |
Costume & Make-Up | Gloria Musetta | Wardrobe Coordinator |
Lighting | Filippo Cafolla | Gaffer |
Directing | Peter Bennett | Second Assistant Director |
Production | Mario Pisani | Production Manager |
Art | Nello Cappelli | Props |
Production | Carlo Del Marro | Assistant Accountant |
Production | Arthur Tarry | Production Accountant |
Visual Effects | Richard Greenberg | Visual Effects Designer |
Camera | Federico Bruno | Camera Operator |
Production | Gina Pietralunga | Production Secretary |
Production | Luisa Cutri | Production Secretary |