Kodi Smit-McPhee Ethan Whyte |
|
Ryan Kwanten Jude Mathers |
|
Sana'a Shaik Xanthe Whyte |
|
Aaron Glenane Richard Whyte |
|
Leeanna Walsman Selene Whyte |
|
Deborah Mailman Regina Jackson |
|
Finn Little Young Ethan Whyte |
|
Matt Testro Young Jude Mathers |
|
Damian Walshe-Howling Billy Mitchell |
|
Andy McPhee Desperate Worker |
|
Rachael Wegener Jade |
|
V. Wasylczenko Radio Broadcaster (voice) |
|
Judd Wild Middle Class Man |
|
Natasha Wanganeen Government Offical |
|
Rory Walker News Broadcaster |
|
Meme Thorne Newsreader |
|
Janet Tan Smiling Woman (Hologram) |
Production | Michael Rymer | Executive Producer |
Camera | Denson Baker | Director of Photography |
Production | Bryce Menzies | Executive Producer |
Directing | Damian Walshe-Howling | Second Unit Director |
Production | Marianne Jade | Casting Director |
Sound | Kenneth Lampl | Music |
Production | Kelly Valentine Hendry | Casting |
Production | Kate Croser | Producer |
Visual Effects | Andrea schiavone | Visual Effects |
Editing | Sean Lahiff | Editor |
Sound | John Simpson | Foley Recordist |
Art | Jacinta Leong | Production Design |
Production | Jacinta Leong | Associate Producer |
Sound | Derryn Pasquill | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Paul Warren | Costume Supervisor |
Visual Effects | John Dietz | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Laurie Hughes | VFX Editor |
Visual Effects | Jim Dodd | CG Artist |
Production | Jason Taylor | Producer |
Directing | Seth Larney | Director |
Writing | Seth Larney | Writer |
Directing | Kelly Haines | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Oriana Merullo | Costume Design |
Sound | Nigel Christensen | Sound Designer |
Art | Dane Hallett | Concept Artist |
Writing | Joan Sauers | Script Editor |
Camera | Jonathan Rossiter | Second Unit Director of Photography |
Sound | Sam Hayward | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Lisa Simpson | Foley Mixer |
Sound | Angus Robertson | Dialogue Editor |
Sound | Andrew Miller | Sound Effects Editor |
Visual Effects | William Gammon | VFX Supervisor |
Lighting | Storm Ashwood | Gaffer |
Art | Andrew Kattie | Set Designer |
Production | Lisa Shaunessy | Producer |
Writing | Sheila Hanahan | Script Editor |
Writing | Christopher Vogler | Script Editor |
Visual Effects | Mark Chataway | CG Artist |
Crew | Serhiy Protsenko | Compositor |
Crew | Serhiy Shirmanov | Compositor |
Sound | Will Sheridan | Sound Recordist |
Directing | Rick Beecroft | First Assistant Director |
Crew | Michael Wolff | Scenic Artist |
Art | Jonathon Hyde-Neary | Set Decoration |
Directing | Wayne Nassereddine | Second Assistant Director |
Editing | Veronica Buhagiar | First Assistant Editor |
Production | Carly Maple | Production Manager |
Sound | Nick Steele | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Karen Gower | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Karen Gower | Key Makeup Artist |
Art | Matt Hatton | Concept Artist |
Lighting | Glenn Jones | Gaffer |
Editing | James Cowie | Online Editor |
Crew | Dustin Cumming | Compositor |
Visual Effects | Caleb Thompson | Compositing Lead |
Visual Effects | Sandra Mondange | Visual Effects Production Manager |
Visual Effects | Stefan Litterini | CG Artist |
Camera | Bonnie Paku | Additional Second Assistant Camera |
Visual Effects | Mark van den Bergen | Visual Effects Supervisor |
Production | Antonetta Russo | Production Accountant |
Visual Effects | Caleb Hecht | VFX Lighting Artist |
Visual Effects | Gabrielle Joosten | Visual Effects Producer |
Writing | Regina Lee | Script Editor |
Production | Martin Gallery | Executive Producer |
Crew | Gareth Davies | Additional Dialogue |
Crew | Michael Kumnick | Carpenter |
Art | Enzo Ferraro | Draughtsman |
Art | Brian Carlin | Concept Artist |
Camera | Davi Soesilo | Second Assistant Camera |
Crew | Mark Hollowell | Armorer |
Camera | Jules Wurm | Additional First Assistant Camera |
Production | Alexandra Burke | Executive Producer |
Art | Gareth Wilkes | Art Direction |
Visual Effects | Nicole Ashford | CG Artist |
Camera | Claire Bishop | Second Assistant Camera |
Crew | Keir Beck | Stunt Coordinator |
Production | Lisa Iona | Production Coordinator |
Visual Effects | Bec Janek | Visual Effects Producer |
Camera | Bec Janek | Epk Producer |
Production | Bec Janek | Production Secretary |
Camera | Matt Byrne | Epk Director |
Sound | Kirsten Axelholm | Music |
Crew | Viacheslav Degtar | Compositor |
Visual Effects | Dean Richichi | Digital Compositor |
Visual Effects | Mahdi Manar | Visual Effects |
Visual Effects | Mahdi Manar | CG Artist |
Art | Jonah Booth-Remmers | Concept Artist |
Art | Jeremy Love | Conceptual Design |
Art | Scott Ashenden | Construction Manager |
Crew | Matteo Medos | Prop Maker |
Crew | Marshall Tearle | Prop Maker |
Art | Kaiit Mosby | Property Master |
Art | Thomas Healey | Set Dresser |
Art | Sam Uther | Storyboard Artist |
Production | Stephen L. Jones | Location Manager |
Crew | Dave Paterson | Additional Writing |
Writing | Michael Hauge | Script Editor |
Camera | Bryn White | First Assistant Camera |
Camera | Mik Gojic | Data Wrangler |
Lighting | Django Nou | Best Boy Electric |
Camera | Matan Tatarko | Best Boy Grip |
Camera | Matt Richardson | Key Grip |
Art | Annalisa Francesca | Set Decoration |
Art | Kate Rawlins | Set Designer |
Art | Stephen Roedel | Set Painter |
Costume & Make-Up | Sally Blenkinsop | Costumer |
Costume & Make-Up | Lauren Brice | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Bec Triosi | Makeup & Hair |
Camera | Alina Gozin'a | Still Photographer |
Camera | Caleb Thomas | Drone Pilot |
Camera | Logan Collier | Key Grip |
Art | Glenn Stewart | Main Title Designer |
Editing | Ben Eagleton | Colorist |
Sound | Michael Ackroyd | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Richard Hall | Compositing Lead |
Visual Effects | Joe Stenning | Compositing Lead |
Art | Benjamin Bode | Creative Director |
Art | Charles Whittington | Draughtsman |
Crew | Nick Moore | Carpenter |
Crew | Alex Heath | Carpenter |
Crew | Eddie Hopton | Carpenter |
Crew | Michael Bawden | Carpenter |
Visual Effects | Raph Atkins | CG Artist |
Visual Effects | Sam Loxton | CG Artist |