Sarm Heng Chakra |
|
Thanawut Ketsaro Rom Ran |
|
Rous Mony Kea |
|
Saichia Wongwirot Kadir |
|
Yothin Udomsanti Danchi |
|
Chan Visal Samnang |
|
Chheung Vakhim Friend in Waterhole |
|
Terb Sophon Girl from Rich Families |
|
Phouen Nisa Girl from Rich Families |
|
Sareoun Sopheara Chakra's Father |
|
Nhim Chhun Kravaan (Eldest Brother) |
|
Kunthea Sngoun Chakra's Mother |
|
Phouern Mey Mey Chakra's Sister |
|
Ros Leang Hong Chakra's Sister |
|
Sim Lyma Chakra's Sister |
|
Bou Samnang Chakra's Younger Brother |
|
Samphos Phon Romli |
|
Cheap Sovichea Minivan Driver |
|
Decha Chinpornkawee Jimmy Truck Driver |
|
Vuthy Sao Toh |
|
Bonthea Seng Sokchan |
|
Chancy Prum Old Burmese Worker |
|
Myo Thu Second Burmese Worker |
|
Chhum Sreyrath Lady of the Night |
|
Horn Dyna Lady of the Night |
|
Lay Kimhong Lady of the Night |
|
Nai Kosoll Lady of the Night |
|
Champagne Nuttanun Woman in Magazine |
|
Sophorn Pich Supply Boat Slave Broker |
|
Ko Ko Lwin Third Burmese Worker |
|
Seavphat Ly New Young Burmese Worker |
|
Vuthypul Kaom Supply Boat Captain |
|
Jakkawan Worasup Other Trawler Captain |
|
Khem Ratha Young Man with Drink |
|
Khorn Channara Other Ute Passenger |
Writing | Paul S. Mezey | Script Consultant |
Production | Bryce Menzies | Executive Producer |
Crew | Bryce Menzies | Legal Services |
Sound | Adrian Medhurst | Foley Artist |
Production | Rithy Panh | Executive Producer |
Sound | Sam Petty | Sound Designer |
Sound | Sam Petty | Music Editor |
Sound | Sam Petty | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Sam Petty | Dialogue Editor |
Sound | Sam Petty | Sound Effects |
Sound | Sam Petty | Music Arranger |
Production | Nicholas Simon | Production Consultant |
Sound | Petar Ristić | ADR Editor |
Production | Jonathan Duffy | Executive Producer |
Production | Jonathan Page | Executive Producer |
Production | Jeff Harrison | Executive Producer |
Camera | Simon Christidis | Underwater Camera |
Production | Kristina Ceyton | Producer |
Crew | David Gross | Post Production Supervisor |
Camera | Rafael Winer | Still Photographer |
Production | Raweeporn 'Non' Srimonju | Casting |
Production | Raweeporn 'Non' Srimonju | Production Manager |
Production | Raweeporn 'Non' Srimonju | Associate Producer |
Production | Maile Daugherty | Production Supervisor |
Sound | Lawrence English | Music |
Directing | Greg Cobain | First Assistant Director |
Visual Effects | Julia Egerton | Compositing Lead |
Camera | Michael Latham | Director of Photography |
Production | Alicia Brown | Executive Producer |
Sound | Dane Cody | Sound Recordist |
Production | Samantha Jennings | Producer |
Production | Rita Walsh | Producer |
Art | Bethany Ryan | Production Design |
Editing | Brett Manson | Colorist |
Visual Effects | Leo Baker | Visual Effects Supervisor |
Editing | Marcus Friedlander | Color Assistant |
Writing | Rodd Rathjen | Screenplay |
Directing | Rodd Rathjen | Director |
Production | Steven McKinnon | Production Accountant |
Production | Steven McKinnon | Co-Producer |
Sound | Sony Morm | Boom Operator |
Editing | Ashlee Lukas | First Assistant Editor |
Directing | Sreyra In | Second Assistant Director |
Crew | Paul Rowe | Thanks |
Crew | Andy Clarke | Stunt Coordinator |
Production | Cheap Sovichea | Line Producer |
Camera | Sophorn Pich | Data Wrangler |
Editing | Graeme Pereira | Editor |
Art | Chanry Krauch | Art Direction |
Art | Ol Sam Orn | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Rachana Boun | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Nawaporn Loungchai | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sovith Son | Assistant Makeup Artist |
Production | Chamrong Chhel | Unit Manager |
Production | Paula Smith Arrigoni | Executive Producer |
Production | Kate Kennedy | Executive Producer |
Production | Michele Turnure-Salleo | Executive Producer |
Art | Sros Chhe | Construction Manager |
Art | Ban Heng | Assistant Art Director |
Art | Soheng Hing | Painter |
Art | Kan Koeum | Painter |
Art | Mengvibol Lak | Construction Foreman |
Art | Chivy Meach | Painter |
Art | Tita Na | Props |
Art | Noeun Nem | Painter |
Art | Sambath Pech | Construction Foreman |
Art | Roeun Phyrom | Props |
Art | Sokun Rem | Painter |
Art | Mach Sdeung | Construction Foreman |
Art | Thoeun Seihak | Props |
Art | Peter Sheehan | Storyboard Artist |
Art | Mao Sohoeun | Painter |
Sound | Vanessa Carr | Foley Recording Engineer |
Sound | Watanakit Chakornbundit | ADR Recordist |
Sound | Rittichai Cheepho | Sound Recordist |
Sound | Manasnit Setthawong | ADR Recordist |
Sound | Sophaekday Touch | ADR Recordist |
Lighting | Ngov Bora | Gaffer |
Camera | Phally But | Key Grip |
Camera | Matt Chang | Aerial Director of Photography |
Camera | Ray Chanthou | Additional Second Assistant Camera |
Camera | Sokseyha Chhinchhum | First Assistant Camera |
Lighting | Un Sam Chhorn | Best Boy Electric |
Camera | Tran Trung Hau | Assistant Camera |
Camera | Yin Nhor | Steadicam Operator |
Camera | Phirum Oudom | Grip |
Camera | Phimsornthong Phiphat | Assistant Camera |
Camera | Thitiwat Pradthanadee | Second Assistant Camera |
Camera | Kongkea Vann | Second Assistant Camera |
Production | Sam Ath Cheng | Casting |
Costume & Make-Up | Salin Kuong | Costumer |
Costume & Make-Up | KeoSotheavy Ouk | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Niamh Peren | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Kanhchana Samrith | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Chea Soviton | Costume Assistant |
Editing | Jana Plumm | Additional Editorial Assistant |
Writing | Virak Ros | Script Consultant |
Crew | Vuthy Keo | Picture Car Coordinator |
Crew | Pros Phauk | Transportation Coordinator |
Crew | Pros Phauk | Armorer |
Crew | Yunly Chhe | Catering |
Production | Sereivuth Kung | Production Coordinator |
Production | Samon Mean | Production Assistant |
Crew | Tithya Nouhem | Set Production Assistant |
Production | Bolony Ros | Production Accountant |
Crew | Chansovanarath Ros | Set Production Assistant |
Production | Chansovannary Ros | Assistant Accountant |
Editing | Angus Stevens | EPK Editor |
Crew | Marco Angele | Legal Services |