Stephen Baldwin Clay Harding |
|
Kari Wuhrer Lauren Bishop |
|
Benjamin King Harry Burnham |
|
Scott Williamson Doug Caulfield |
|
Michael Gregory Manny Molka |
|
George Lazenby Leland De Winter |
|
Tony Colitti Det. Nick Perez |
|
George Murdock Robert Harding |
|
Matt Borlenghi Bob Smooth |
|
William L. Johnson Comman Jerry |
|
Elizabeth Barondes Mike |
|
Derek Basco Gabe Yamada |
|
Marykate Harris Mrs. Wick |
|
Jeanette Driver Emily |
|
Lavelle Roby Miss Wilkins |
|
Monique Alexander Young Woman |
|
Robert Donavan Older Man |
|
Ilyse Mimoun Messenger |
|
Nellie Sciutto Fran Crawford |
|
Vladimir Nemirovsky Lazio |
|
Richard Gabai Account Manager |
|
Anna Hsieh Cyber Cafe Girl |
|
Tracy Britton Receptionist |
Production | Stephen Baldwin | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Sevilla Granger | Costume Design |
Art | Linda Louise Sheets | Property Master |
Production | Benjamin Sacks | Location Manager |
Directing | Mike Mitchell | Second Unit Director |
Production | Kari Wuhrer | Executive Producer |
Art | Peggy Paola | Set Decoration |
Sound | Michael Cohen | Original Music Composer |
Production | Marc Greenberg | Executive Producer |
Production | Marc Bienstock | Producer |
Crew | Gerald Paetz | Stunt Double |
Production | Richard Goldberg | Executive Producer |
Directing | Paul Levine | Director |
Camera | John Darbonne | Camera Operator |
Crew | Phil Culotta | Stunts |
Camera | Kazuo Minami | Director of Photography |
Editing | Michelle Ehlen | Assistant Editor |
Writing | D. Alvelo | Writer |
Art | Scott H. Campbell | Production Design |
Directing | Katalin Rogers | Script Supervisor |
Visual Effects | Al Magliochetti | Visual Effects Supervisor |
Writing | Robert Stiff | Writer |
Production | Diane Cornell | Unit Production Manager |
Production | Diane Cornell | Co-Producer |
Crew | Jim Dunn | Stunts |
Camera | Gino Mifsud | Still Photographer |
Crew | Jim Vickers | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Laine Trzinski | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Laine Trzinski | Assistant Makeup Artist |
Production | Joyce Gregg | Production Supervisor |
Directing | Max Berryhill | Second Second Assistant Director |
Editing | Josh Muscatine | Editor |
Directing | Carlos Reza | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Michelle Rene Elam | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Alexis Walker | Key Makeup Artist |
Production | Jeffrey Shepherd | Location Manager |
Costume & Make-Up | Keleigh Lippert Palladino | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Keleigh Lippert Palladino | Assistant Makeup Artist |
Production | Paul C. Escoll | Co-Producer |
Production | Gary Fuchs | Casting |
Costume & Make-Up | Renee Raphael | Set Costumer |
Sound | Manvel Barsegyan | Sound Mixer |
Camera | Susannah Bridges | Assistant Camera |
Camera | Val Camp | Assistant Camera |