300: იმპერიის აღზევება

300: იმპერიის აღზევება (2014)

მძაფრსიუჟეტიანიდრამა

დირექტორი: Noam Murro
მწერლები: Zack Snyder, Kurt Johnstad.

გამოსვლის თარიღი: 2014-03-05
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 102 წუთი / 1:42
ბიუჯეტი: $110,000,000
შემოსავალი: $337,580,051
მწარმოებლი კომპანიები : Legendary Pictures, Hollywood Gang Productions, Atmosphere Entertainment MM, Nimar Studios, Warner Bros. Pictures, Cruel & Unusual Films
მწარმოებლი ქვეყანა: United States of America

IMDB

http://www.300themovie.com/


როლებში

Sullivan Stapleton
Themistocles
Eva Green
Artemisia
Lena Headey
Queen Gorgo
Callan Mulvey
Scylias
David Wenham
Dillios
Rodrigo Santoro
Xerxes
Jack O'Connell
Calisto
Andrew Tiernan
Ephialtes
Ashraf Barhom
General Bandari
Andrew Pleavin
Daxos
Hans Matheson
Aesyklos
Peter Mensah
Persian Emissary
Ben Turner
General Artaphernes
Christopher Boyer
Senator
Fred Ochs
Senator
Price Carson
Senator
John Michael Herndon
Senator
David Pevsner
Senator
Peter Ferdinando
Greek Ambassador
Igal Naor
King Darius
Luke Roberts
Butcher
George Georgiou
Greek Citizen
Farshad Farahat
Persian Officer
Christopher Sciueref
General Kashani
Steven Cree
Decapitated Greek marine
Caitlin Carmichael
8 Year Old Artemisia
Jade Chynoweth
13 Year Old Artemisia
Kevin Fry
Lascivious Greek
David Sterne
Old Statesman
Gregor Truter
Small Ambassador
Vincent Walsh
Naval Commander
Nick Court
Theban Commander
Mark Killeen
Greek Commander
Daniel Rashev
Persian General
Dimiter Martinov
Persian General
Stefan Ivanov
Persian Commander
Atanas Srebrev
Blacksmith
Mark Aaron Wagner
Artemesia's Father (uncredited)
Nancy McCrumb
Athenian Woman (uncredited)
Bo Roberts
Spartan Warrior (uncredited)
Gregory Shelby
Spartan Warrior (uncredited)
Velizar Peev
Spartan Warrior (uncredited)
Wayne Dalglish
Young Spartan (uncredited)

ჯგუფი

Sound Bub Asman Supervising Sound Editor
Sound Mark Holding Sound Mixer
Writing Frank Miller Novel
Art Patrick Tatopoulos Production Design
Editing David Brenner Editor
Production Gianni Nunnari Producer
Camera Simon Duggan Director of Photography
Editing Jim Passon Color Timer
Art Simon Wakefield Set Decoration
Costume & Make-Up Alexandra Byrne Costume Design
Writing Zack Snyder Screenplay
Production Zack Snyder Producer
Art Richard F. Mays Set Designer
Writing Kurt Johnstad Screenplay
Art Sue Chan Supervising Art Director
Production Lucy Bevan Casting
Costume & Make-Up Lesley Smith Makeup & Hair
Sound Walter Anderson Sound Mixer
Production Mark Canton Producer
Production Thomas Tull Producer
Sound Junkie XL Music
Directing Philip A. Patterson First Assistant Director
Camera Lorenzo Senatore Second Unit Director of Photography
Editing Stefan Sonnenfeld Digital Intermediate Colorist
Production Bernie Goldmann Producer
Art Sonya Savova Art Direction
Directing Noam Murro Director
Production Wesley Coller Co-Producer
Production Deborah Snyder Producer
Visual Effects Paola Chavez Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Jo Rosen Costumer
Sound Eric A. Norris Sound Designer
Writing Jay Oliva Storyboard
Art Jay Oliva Storyboard Artist
Costume & Make-Up Carla Vicenzino Makeup & Hair
Sound Michael Keller Sound Re-Recording Mixer
Camera Anton Bakarski Camera Operator
Visual Effects Dave Kim Visual Effects Coordinator
Art Rosen Stefanov Lead Set Dresser
Costume & Make-Up Natalie Thimm Makeup Artist
Production Carmen Pepelea Production Supervisor
Costume & Make-Up Desislava Andonova Key Costumer
Crew Tim Rigby Stunt Coordinator
Crew Wayne Dalglish Stunts
Costume & Make-Up Kelly Golden Prosthetic Makeup Artist
Costume & Make-Up Justin Raleigh Makeup Department Head
Costume & Make-Up Christine Bieselin Clark Costume Design
Costume & Make-Up Tisha D. Nagel Costumer
Art Patricio M. Farrell Art Direction
Costume & Make-Up Eleanor Sabaduquia Makeup Artist
Costume & Make-Up Rachel Parkin Key Costumer
Costume & Make-Up Yana Stoyanova Key Makeup Artist
Costume & Make-Up Christian Cordella Costume Illustrator
Sound Stephen Webster ADR Mixer
Art Darren Fitzsimons Sculptor
Art Roger Holden Greensman
Sound Tom Kramer Music Editor
Costume & Make-Up Jasmina Vasileva Costume Supervisor
Art Yossif Mladenov Set Designer
Sound Dan O'Connell Foley Artist
Costume & Make-Up Felicity Wright Makeup & Hair
Crew James P. Schramm Thanks
Art Anna Hadzhieva Art Department Coordinator
Crew Dian Hristov Stunt Coordinator
Costume & Make-Up Asen Karanikolov Set Costumer
Costume & Make-Up Vyarka Sirkova Set Costumer
Directing Shelly Stoyanova Script Supervisor
Art Tammy S. Lee Set Designer
Directing Trisha Burton Script Supervisor
Art Timothy M. Earls Set Designer
Sound David V. Butler Dialogue Editor
Sound John T. Cucci Foley Artist
Sound Ai-Ling Lee Sound Editor
Editing Wyatt Smith Editor
Art Alexei Karagyaur Art Direction
Art Darren Poe Art Direction
Art Jenny Oman Set Decoration
Art Mirel Ahmed Sculptor
Art Petar Alexandrov Sculptor
Art Laurent Ben-Mimoun Conceptual Design
Art Allison Klein Art Department Coordinator
Art Stefan Manchev Set Designer
Art Anshuman Prasad Set Designer
Art Nikolai Nikolov Set Designer
Art Brian Shell Construction Coordinator
Art Dirk Buchmann Property Master
Art Randall D. Wilkins Set Designer
Sound Chris Jenkins Sound Re-Recording Mixer
Sound Alan Robert Murray Supervising Sound Editor
Sound Tom Ozanich Sound Designer
Crew Allen Hall Special Effects Coordinator
Visual Effects Ilona Blyth Visual Effects Producer
Visual Effects Natasha Anne Francis Visual Effects Producer
Visual Effects Jasmin Hasel Visual Effects Producer
Visual Effects Charley Henley Visual Effects Supervisor
Visual Effects Richard E. Hollander Visual Effects Supervisor
Visual Effects Michel Mielke Visual Effects Producer
Visual Effects Oliver Money Visual Effects Producer
Visual Effects Julie Orosz Visual Effects Producer
Visual Effects Betsy Paterson Visual Effects Supervisor
Visual Effects Danielle Plantec Visual Effects Supervisor
Crew Damon Caro Stunt Coordinator
Lighting Yavor Zahariev Gaffer
Production Hristo Dimitrov Casting
Costume & Make-Up Tricia Yoo Set Costumer
Costume & Make-Up Joshua Coleman Set Costumer
Sound Melissa Muik Music Editor
Crew Collin Butrum Transportation Coordinator
Crew Kalin Nikolov Transportation Coordinator
Crew George A. Sack Transportation Coordinator
Crew Michael Jon Sparks Transportation Captain
Costume & Make-Up Jaclyn Tamizato Set Costumer
Art David Chow Set Designer
Sound Susan Dudeck Sound Editor
Crew Timo Rolle Visual Effects Editor
Sound Willard Overstreet Foley Editor
Visual Effects Gracie Edscer Visual Effects Producer
Visual Effects Rhonda C. Gunner Visual Effects Producer
Crew Michael Harden Visual Effects Editor
Crew Brad Minnich Visual Effects Editor
Camera Clay Enos Still Photographer
Camera Peter McCaffrey Camera Operator
Camera Alice Hobden Underwater Camera
Crew Andy Stevens Visual Effects Editor
Production Veselin Karadjov Production Manager
Camera Pete Romano Underwater Director of Photography
Visual Effects John 'D.J.' Des Jardin Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Ani Plotkin-Maloney Makeup Artist
Visual Effects Paul Stemmer Visual Effects Coordinator
Crew Viktor Lonek Video Assist Operator
Costume & Make-Up Danielle Noe Prosthetic Makeup Artist
Crew Kosta Saric Visual Effects Editor
Editing Erik Kaufmann Digital Intermediate Editor
Costume & Make-Up Daniela Avramova Prosthetic Makeup Artist
Costume & Make-Up Sofi Hvarleva Makeup Supervisor
Sound Ryan Young ADR Recordist
Art Axel Nicolet Construction Manager
Camera Mihail Yanakiev Second Assistant Camera
Production Delyan Borisov Production Accountant
Crew Andy Lesniak CG Supervisor
Crew Scott Anderson Visual Effects Editor
Visual Effects Tim Pounds-Cornish Visual Effects Production Manager
Crew David Schmalz Video Assist Operator
Crew Julie Stark Sequence Supervisor
Sound Jason King Sound Editor
Costume & Make-Up Valentin Valov Makeup Artist
Costume & Make-Up Liz Mendoza Makeup Artist
Costume & Make-Up Petya Simeonova Makeup Artist
Crew Harry Mukhopadhyay CG Supervisor
Costume & Make-Up Clare Ramsey Makeup & Hair
Costume & Make-Up Eryn Krueger Mekash Makeup Artist
Visual Effects James Baker Visual Effects
Crew Cindy Liu Visual Effects Editor
Crew Mohsen Mousavi Digital Effects Supervisor
Sound Katy Wood Supervising ADR Editor
Costume & Make-Up Mike Mekash Makeup Artist
Lighting Hristo Idakiev Gaffer
Directing Mariana Popova Script Supervisor
Crew Lukas Lepicovsky CG Supervisor
Visual Effects Adam Blank Matchmove Supervisor
Visual Effects Sheila Giroux Visual Effects Coordinator
Camera Brook Willard Camera Technician
Sound Nick Kray ADR Mixer
Crew David Willinsky Visual Effects Editor
Costume & Make-Up Sharon Long Assistant Costume Designer
Sound F. Hudson Miller Sound Editor
Production Rachael Lin Gallaghan Production Coordinator
Art Evgeni Yordanov Construction Manager
Camera Emiliano Topai First Assistant "A" Camera
Visual Effects Murray Gale Visual Effects Coordinator
Art Dimiter Petkov Painter
Art Ivaylo Nikolov Concept Artist
Art Stefan Razlojki Props
Costume & Make-Up Greta Velikova Makeup Artist
Camera Ivan Vatsov Camera Operator
Camera Hristo Aleksandrov First Assistant Camera
Visual Effects Victoria Albanese Visual Effects Coordinator
Sound Shane Hayes ADR Mixer
Sound Blake Collins Foley Mixer
Visual Effects Zave Jackson 2D Supervisor
Camera A. Anthony Cappello First Assistant Camera
Costume & Make-Up Aileen Seaton Hair Designer
Sound Michael Botha ADR Mixer
Costume & Make-Up Lorraine Martin Makeup Artist
Sound James Ashwill Foley Mixer
Costume & Make-Up Gabriella Loria Assistant Costume Designer
Editing Annie Johnson Digital Intermediate Producer
Lighting Jeremy Brussell Key Rigging Grip
Visual Effects Eric Petey Animation Supervisor
Visual Effects Anna Guseva Visual Effects Coordinator
Lighting Neil Blackman Underwater Gaffer
Editing Richard B. Molina First Assistant Editor
Visual Effects Kraig Tytus Visual Effects Coordinator
Production Jason Pomerantz Production Manager
Art Court Chu Concept Artist
Camera Ian Bird Key Grip
Visual Effects Arek Komorowski Compositing Supervisor
Visual Effects Ann Chow Visual Effects Coordinator
Crew Martin Mecko Video Assist Operator
Visual Effects José Manuel Weil 3D Artist
Camera Gareth Viner Libra Head Technician
Art Martin L. Mercer Storyboard Artist
Visual Effects Marshall Richard Krasser Compositing Supervisor
Art Joshua Min Concept Artist
Art Luca Nemolato Concept Artist
Art Kelton Cram Concept Artist
Costume & Make-Up Cass McClure Prosthetics
Camera Georgi Petkov Key Grip
Crew Max Wood CG Supervisor
Visual Effects Jack Geist Visual Effects Producer
Art Darryl Henley Storyboard Artist
Sound Jason Oliver ADR Mixer
Costume & Make-Up Darrell Warner Costume Illustrator
Art Gary Damian Thomas Storyboard Artist
Costume & Make-Up Harriet Kendall Key Costumer
Camera Toby Gallo Digital Imaging Technician
Crew Karin Silvestri Stunts
Visual Effects Patrick Smith Pre-Visualization Supervisor
Costume & Make-Up Robert McKinnon Costume Illustrator
Production Violeta Piperevska Production Coordinator
Visual Effects Melissa Franco Visual Effects Coordinator
Art Gena Vazquez Props
Production Carrie-Ann Banner Production Coordinator
Visual Effects Walid Mouawad 3D Artist
Crew Axel Akesson CG Supervisor
Visual Effects Rebecca Scott Visual Effects Coordinator
Crew Serge Crozon-Cazin Stunts
Costume & Make-Up Nicola Matthews Key Hair Stylist
Visual Effects Eric Kimelton Visual Effects Coordinator
Crew Tim Mulvihill Visual Effects Editor
Visual Effects Bronwyn Edwards 2D Supervisor
Camera Ivan Aleksandrov Key Grip
Visual Effects Johannes Vogl 3D Artist
Visual Effects Nick Crew Compositing Supervisor
Visual Effects Yovko Dogandjiiski Special Effects Supervisor
Editing Carlos M. Castillón Assistant Editor
Visual Effects John K. Goodman Animation Supervisor
Sound John Guentner Foley Mixer
Visual Effects Crystal Compton Visual Effects Coordinator
Visual Effects James Grummitt Visual Effects Coordinator
Visual Effects Ashlyn Hardie Visual Effects Coordinator
Visual Effects Chris Jestico Visual Effects Coordinator
Visual Effects James Purdy Visual Effects Coordinator
Sound James Hyde ADR Recordist
Visual Effects Richard Clarke VFX Supervisor
Costume & Make-Up Kevin Kirkpatrick Prosthetic Makeup Artist
Crew Jateen Thakkar Sequence Supervisor
Costume & Make-Up Cristina Patterson Contact Lens Designer
Directing Kristina Sakizli Assistant Director Trainee
Visual Effects James Cochrane Visual Effects Coordinator
Camera Maxim Penev Assistant Camera
Art Steffen Reichstadt Concept Artist
Art Aaron Sims Concept Artist
Visual Effects David Harter Compositing Supervisor
Camera Jason Bauer Digital Imaging Technician
Visual Effects Lauren McCallum Visual Effects Production Manager
Editing Claudia Huerta 3D Editor
Production Rebecca Collis Production Secretary
Visual Effects Matina Skouteri Visual Effects Coordinator
Visual Effects Santiago Colomo Lead Animator
Visual Effects Hélène Bécourt Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Ryk Fortuna Prosthetics
Sound Kevin R.W. Murray Assistant Sound Editor
Art Krasimir Rizov Graphic Designer
Art Mihaela Gavanozova Set Painter
Editing Adam M. Duthie Assistant Editor
Lighting Nikifor Shopov Rigging Gaffer
Production Ventsislava Yoveva Production Accountant
Lighting Alexandre Trenev Electrician
Lighting Dimitar Dimitrov Rigging Grip
Camera Borislav Belberov Second Assistant Camera
Visual Effects Clint G. Reagan Pre-Visualization Supervisor
Visual Effects Charuhas Sonar Visual Effects Producer
Production Jyoti Bhalchandra Deshpande Production Manager
Visual Effects Evan Fraser Matchmove Supervisor
Costume & Make-Up Adam M. West Costumer
Directing Eric Jewett First Assistant Director
Lighting Mike Wächter Lighting Design
Visual Effects Emily Williams Visual Effects Production Manager
Crew Elliot Newman CG Supervisor
Costume & Make-Up Kristin Arrigo Assistant Hairstylist
Visual Effects Matthew Novak Visual Effects Technical Director
Costume & Make-Up Kasia Chojnowska Costumer
Camera Alexander Kenanov Second Assistant Camera
Crew R. Scott Lawrence Video Assist Operator
Costume & Make-Up Sidony Etherton Makeup Artist
Directing Toby Pease First Assistant Director
Costume & Make-Up Alan Villanueva Costume Illustrator
Visual Effects Felix Laser Compositing Lead
Crew Will Telford Digital Effects Supervisor
Visual Effects Vipin Raj Modeling
Visual Effects Thom Jones Modeling
Visual Effects Ryan A. McCoy Pre-Visualization Supervisor
Visual Effects Karishma Mirashi Shading
Visual Effects Zaira Brilhante Visual Effects Coordinator
Visual Effects Sian Judge Visual Effects Coordinator
Visual Effects Joshua Pang Visual Effects Coordinator
Visual Effects Uday Joshi Visual Effects Coordinator
Crew David Stephens Visual Effects Editor
Visual Effects Danny Huerta Visual Effects Production Manager
Art Francesco Corvino Concept Artist
Art Gavriil Klimov Concept Artist
Art Ivan Dimitrov Set Dresser
Art Pavel Bayraktarski Storyboard Artist
Sound Stephen Perone Music Programmer

მსგავსი ფილმები