Dances with Wolves

Dances with Wolves (1990)

სათავგადასავლოდრამავესტერნი

დირექტორი: Kevin Costner
მწერალი: Michael Blake

გამოსვლის თარიღი: 1990-11-09
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 181 წუთი / 3:1
ბიუჯეტი: $22,000,000
შემოსავალი: $424,208,848
მწარმოებლი კომპანიები : Tig Productions, Majestic Films International
მწარმოებლი ქვეყნები: United Kingdom, United States of America

IMDB


როლებში

Kevin Costner
Lieutenant Dunbar
Mary McDonnell
Stands With A Fist
Graham Greene
Kicking Bird
Rodney A. Grant
Wind In His Hair
Floyd Red Crow Westerman
Ten Bears
Tantoo Cardinal
Black Shawl
Robert Pastorelli
Timmons
Charles Rocket
Lieutenant Elgin
Maury Chaykin
Major Fambrough
Jimmy Herman
Stone Calf
Nathan Lee Chasing His Horse
Smiles A Lot
Michael Spears
Otter
Jason R. Lone Hill
Worm
Tony Pierce
Spivey
Doris Leader Charge
Pretty Shield
Tom Everett
Sergeant Pepper
Larry Joshua
Sergeant Bauer
Kirk Baltz
Edwards
Wayne Grace
Major
Donald Hotton
General Tide
Annie Costner
Christine
Elisa Daniel
Christine's Mother
Percy White Plume
Big Warrior
John Tail
Escort Warrior
Steve Reevis
Sioux #1 / Warrior #1
Sheldon Peters Wolfchild
Sioux #2 / Warrior #2
Wes Studi
Toughest Pawnee
Buffalo Child
Pawnee #1
Clayton Big Eagle
Pawnee #2
Richard Leader Charge
Pawnee #3
Redwing Ted Nez
Sioux Warrior
Marvin Holy
Sioux Warrior
Raymond Newholy
Sioux Courier
David J. Fuller
Kicking Bird's Son
Ryan White Bull
Kicking Bird's Eldest Son
Otakuye Conroy
Kicking Bird's Daughter
Maretta Big Crow
Village Mother
Steven Chambers
Guard
William H. Burton Jr.
General's Aide
Bill W. Curry
Confederate Cavalryman
Nick Thompson
Confederate Soldier
Carter Hanner
Confederate Soldier
Kent Hays
Wagon Driver
Robert Goldman
Union Soldier
Frank P. Costanza
Tucker
James A. Mitchell
Ray
R. L. Curtin
Ambush Wagon Driver
Justin
Cisco (horse)
Teddy
Two Socks (wolf)
Buck
Two Socks (wolf)
Conor Duffy
Willie
R.L. Curtin
Ambush Wagon Driver
J. Wesley Adams
Settler (uncredited)
Bill Costner
Union Soldier (uncredited)
Jim Wilson
Doctor (uncredited)
William Rossman
Union soldier (uncredited)

ჯგუფი

Directing Kevin Costner Director
Production Kevin Costner Producer
Editing William Hoy Editor
Sound John Barry Original Music Composer
Production Jake Eberts Executive Producer
Production Elisabeth Leustig Casting
Editing Neil Travis Editor
Camera Dean Semler Director of Photography
Writing Michael Blake Screenplay
Production Jim Wilson Producer
Art Jeffrey Beecroft Production Design
Art Lisa Dean Set Decoration
Costume & Make-Up Elsa Zamparelli Costume Design
Editing Steve Potter Editor
Art William Ladd Skinner Art Direction
Costume & Make-Up Birgitta Bjerke Costume Supervisor
Production Bonnie Arnold Associate Producer
Crew David Siegel Transportation Coordinator
Camera J. Michael Muro Camera Operator
Camera J. Michael Muro Steadicam Operator
Crew John Huneck Second Unit Cinematographer
Crew Kevin Reynolds Thanks
Sound Alicia Stevenson Foley
Art Patrick Cassidy Leadman
Crew Norman Howell Stunt Coordinator
Costume & Make-Up Francisco X. Pérez Makeup Artist
Visual Effects Robert D. Bailey Visual Effects
Sound Jeffrey Perkins Sound Re-Recording Mixer
Production Jory Weitz Casting
Production Rene Haynes Casting
Art Ben Zeller Construction Coordinator
Production Derek Kavanagh Unit Production Manager
Crew Michael J. Harker Post Production Supervisor
Camera Ben Glass Still Photographer
Costume & Make-Up David Atherton Makeup Artist
Sound Tommy Morgan Additional Soundtrack
Editing Chip Masamitsu Editor
Crew Scott A. Stephens Property Master
Art Stephanie Waldron Greensman
Sound Albert Aquino Boom Operator
Sound Robert Fitzgerald Sound Designer
Sound Robert Fitzgerald Supervising Sound Editor
Sound Dan O'Connell Foley
Sound Gregory H. Watkins Sound Re-Recording Mixer
Crew Robbie Knott Special Effects
Costume & Make-Up Barbara Gordon Set Costumer
Crew Wayne Jones Transportation Co-Captain
Crew Jonathan A. Rosenfeld Transportation Captain
Sound Cliff Kohlweck Music Editor
Sound Hari Ryatt Supervising Sound Editor
Sound Bill W. Benton Sound Re-Recording Mixer
Costume & Make-Up Elle Elliott Hairstylist
Costume & Make-Up Tamara Guthrie Hairstylist
Costume & Make-Up Joani Yarbrough Hairstylist
Sound Barbara Barnaby ADR & Dubbing
Crew Philip C. Pfeiffer Second Unit Cinematographer
Camera S. Phillip Sparks Additional Camera
Lighting Víctor Pérez Gaffer
Lighting Marc Wostak Best Boy Electric
Directing Jan Evans Script Supervisor
Crew Peter Haas Unit Publicist
Production John T. Haun Production Accountant
Production Tim Wilson Location Manager
Visual Effects Paul Curley Visual Effects
Editing Robert C. Lusted Assistant Editor
Visual Effects Matthew Yuricich Visual Effects
Editing Mike Stanwick Color Timer

მსგავსი ფილმები